23 İLİN STK´LARI BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI İLE BULUŞTU
DOĞU-BİR tarafından düzenlenen kahvaltıda 23 ilin sivil toplum kuruluş başkanları ve kanaat önderleri, Kadıköy ve Ataşehir Belediye Başkan Adayları ile buluştu.
Tarih: 13.1.2019 14:46:23

DİTAV (Diyarbakır Tanıtma ve Kültür Vakfı ) ev sahipliğinde DOĞU-BİR (Doğu Güneydoğu Sivil Toplum Kuruluşları Birlik Platformu) tarafından düzenlenen kahvaltı STK ve Belediye Başkan Adaylarını buluşturdu. Ataşehir´de bulunan DİTAV merkezinde yapılan Kahvaltıya İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Diyarbakır Eski Milletvekili Cuma İçten, AK Parti Genel Merkez  Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Hamdullah Şevli, Sancaktepe  Belediye Başkanı ve  Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, Kars Belediye Başkan Adayı Ensar Erdoğdu, DİTAV Başkanı ve  AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Aydoğan Ahıakın, DOĞU-BİR Başkanı Dr.Abdulbeşir Ceylan, Sanatçı Bedri Ayseli, 23 ilin Sivil Toplum Kuruluş Başkanı ve Kanaat önderleri katıldı.

 

 

 Kahvaltıda bir açılış konuşması yapan DİTAV Başkanı ve Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av.Aydoğan Ahıakın, Türkiye´nin her yöresinin bir olduğunu ve birlikte daha güçlü olduklarını belirterek  “İstanbul da 23 ilin STK Başkanları ve kanaat önderleri ağırlıklı olarak Ataşehir ve Kadıköy´deki  hemşerilerimiz ile bir araya getirdik. Kadıköy ve Ataşehir´deki Belediye Başkan adaylarımız  ile hemşerilerimizi bir araya getirmek ve bu zorlu süreç öncesi istişarelerde bulunmak istedik. STK´ların amacı birlik ve dayanışmayı sağlamaktır. DİTAV olarak bugüne kadar 10 binden fazla öğrencimize burs sağlayarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalıştık. Türkiye´nin 7 bölgesi de bizim. Biz birlikte güçlüyüz, Her zaman hemşerilerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket ediyoruz. Yerel hizmetlerimiz açısından önemli bir süreç var. 31 Mart seçimleri için hepinizden destek bekliyoruz” dedi

 

TEMSİLİYET SORUNU VAR

 

Kadim bir medeniyetin çocukları olan ve her biri Anadolunun değişik illerinden gelerek İstanbul´da yaşayan insanlarımızın kendilerine düşen görevi her zaman olduğu gibi yapacağını ifade eden DOĞU-BİR Başkanı Dr.Abdulbeşir Ceylan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi :

 

“Anadolu insanı feraseti ve liyakatı ile yaşadığımız her yerde birliği beraberliği kardeşliği tanzim eden bir yaşam tarzının sahibiyiz. İstanbul´da 23 ili temsilen, takriben 3 milyon 200 bin bir oy potansiyeli olan geniş bir kitleye sahibiz. Temsiliyetteki bazı sorunlarımız vardı. Bu dönem yetmez ama Evet diyebileceğimiz aday belirleme sürecinde bu taleplerimiz dikkate alındı. Sayın Cumhurbaşkanımızın ferasetine çok güveniyorum. Anadolu insanı Cumhurbaşkanımıza ve bu davaya destek veriyor. Bu aday sürecinde Ataşehir ve Kadıköy´de istediğimiz adayların olduğunu düşünüyorum. İsmail Erdem beyin Sancaktepe´de yaptığı hizmetlerinden dolayı Sivas ile Doğu ve Güneydoğulu nüfusun yoğun olduğu Ataşehir´de kazanacağımıza kesin gözüyle bakıyoruz. Aynı şekilde başarıları ile isminden söz ettiren Kadıköy´ün Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz hanımefendi de çok başarılı olacağına inanıyoruz. Ülkemizin birlik, beraberliği ve kardeşliği için üzerimize düşen yükümlülüğü yerine getireceğiz”

 

BETON YIĞINLARI ARASINDA RUHSUZ BİR ATAŞEHİR VAR

 

Yaklaşık 10 yıldır Sancaktepe´de bir çok başarılı hizmete imza atan ve 31 Mart seçimlerinde de Ataşehir´de aday gösterilen İsmail Erdem ise, Doğu ve Güneydoğululardan büyük bir ilgi gördü. Kahvaltıda yaptığı konuşmasında temsiliyet noktasında üzerine düşeni yapacaklarını ifade eden Erdem  ”Sivil toplum kuruluşları bir çok vazifesi var. Bunların başında toplumları bütünleştirici, gönülleri okşayıcı bir yönü var. Demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan STK´lar toplumda sosyal barış ve huzurun temininde bir temel taşıdır. Ülkemiz maalesef bu konularda geride kaldık. Büyümeyi bıraktık küçük olsun benim olsun belli bir taassup içerisinde kaldık. Birleştiremedik, kucaklayamadık. Türkiye bunları aşması lazım. Eğer ülkemizde ufak tefek sorunları varsa, bizim vazifemizi eksik yapmamızdan kaynaklanan durumlardır. Onun için STK´ların varlığı demokrasinin gelişmesi ve yürümesi için mutlaka olmazsa olmaz. STK´ları güçlendirmemiz lazım. Hemşeri dernekleri ve vakıfları olarak ta geçmişten geleceğe bir köprü kuruyoruz. İstanbul da doğup büyüyen çocuklarımız Anadolu kültürü , kadim medeniyetimizin yüksek değerleri nasıl buluşturacağız. Bu konuda STK´lara büyük işler düşmektedir.  10 yıl Sancaktepe´de hizmet etmeyi Allah nasip etti. Çetin bir mücadele var. 10 yıl önce terk etiğim Ataşehir bıraktığım yerde sayıp  duruyor. Sadece Batı Ataşehirde yükselen beton binalar dışında başka bir şey yok. Ruh yok. Ruhsuz bir şehir olmuş Ataşehir. İstanbul´un en fazla betonlaşan ilçelerinden biri Ataşehir. Bizler köklerimize, medeniyet değerlerimize ne kadar sadık kalırsak, iç huzurda oradan gelir. Binalarda , şehirde çocuklarımızın gelişiminde ve karakter oluşumunda önemli bir yeri vardır. Belediyecilikte insanı merkez alacaksın, gençlere ne verebiliyoruz, gençleri kültürel zenginliğe eriştirebiliyor muyuz, buna bakılarak Belediyecilik yapılmalı. Yoksa beton binalar arasında mekanik düzen içerisinde yetişen gençler çok acımasız olur. DOĞU-BİR başkanımızın taleplerini duyduk, o noktada üzerimize düşeni yapacağız” şeklinde konuştu

 

KADIKÖY ÇOK KÜLTÜRLÜ YAŞAMIN KALBİDİR

 

Bürokrasi ve diplomaside başarılı bir geçmişe sahip olan ve Kadıköy´de aday gösterilen Şehir Plancısı ve İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgül Özkan Yavuz  yaptığı konuşmada Kadıköy´ün tarihi misyonu ve yaşam standartlarına değinerek  “ İstanbul´un en eski yerleşim yeri Kadıköy. Tarihi yarımadadan önce Kadıköy´de yerleşim olmuş. Kadıköy´ün temsil ettiği şey  çok kültürlülük. Kadıköy´de yaşam tarzları ,,yaşam standartları farklı, coğrafi kökenleri farklı  pek çok insan, güzel oturmuş mahalle kültürü içerisinde , çok kültürlülükle birlikte yaşıyorlar. Dolayısıyla bizim yapmak  istediğimiz şey, bu göreve talip olurken, Kadıköy´ün mahalle kültürünü yaşatmak , çok kültürlülüğü güçlendirmektir. Kadıköy´de bir hizmet sorunu var. Bir yıpranmışlık var ve maalesef Kadıköy hak ettiği yerde değil. Dolayısıyla STK´ların önemli bir temsiliyeti var.  İnşallah birlikte çalışacağız. Önemli olan bu topraklara inandığımız şey uğruna ilkelerimizle hizmet edebilmektir . Şahıslar olarak bizler önemli değiliz. Önemli olan birlikteliğimiz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

 

ÇOCUKLARI TOPRAKLA BULUŞTARACAK BELEDİYELİĞE İHTİYAÇ VAR

 

Ak Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof. Dr Hamdullah Şevli ise yaptığı konuşmada, kendisinin de Van Vakfı üyesi ve yönetim kurulu üyesi olduğunu hatırlatarak, farklı bir belediyecilik anlayışına dikkat çekti. Çocukların artık toprakla buluşturulacağı belediyecilik anlayışına geçiş olması gerektiğini belirten Prof.Dr.Şevli “ Bu toplantı şu acıdan önemli. AK Partili belediyecilik anlayışıyla yönetilmeyen Ataşehir , Kadıköy ve Kars belediye Başkan adaylarımız burada. İnşallah bu seçimlerde bu 3 belediyeyi de alarak AK Partili hizmetlerle buluşturacağız.  Devleti, halka hizmet anlayışı  olarak gören AK Parti, sosyal politikalar başkanlığımız halkın refahı için hizmet vermektedir. Sosyal belediyecilik çok önemli. İnşallah yeni dönem belediyecilik anlayışında çocuklarımızı toprakla buluşturan, sosyal yaşam, ekolojik yaşam bu tur kavramları da belediyeciliğimizde görmemiz lazım. Gönül belediyeciliği önemli ancak yeni dönemde çocuklara yönelik bir belediyecilik anlayışının olması lazım. Ancak bu sadece oyun parkları olarak algılanmamalı. Tek tip yapılan oyun parklarının çocuklarımızın özgün düşünme ve yaratıcılık yönlerini baskılamaktadır. Daha doğal yaşamların oluşacağı, çocuğu toprakla , doğal ortamla buluşturacak bir anlayışın tüm belediyelerimize kazandıracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu

 

 

Önceki dönem Diyarbakır Millitvekillerinden Cuma İçten ise yaptığı selamla konuşmasında, bölge insanlarının kendilerini ifade etmekte sıkıntı yaşadığını söyledi. İnsanlarımızın kendi kültürünü anlayabilen Bürokratlara ve Belediye Başkanlarına ihtiyacı olduğuna vurgu yapan İçten “ AK Parti belediyeciliği ile  son 20 yılda Türkiye´de neler yapıldığını hepimiz biliyoruz. Bir konu var ki, gittiğimiz yelerde dile getiriyoruz. Geçmişte maalesef bölgelerimiz göç ve terör sebebi ile çok acılar çekti. Çok şükür bunların hepsi geride kaldı. 1990 yılında terörden dolayı zorunlu göçler oldu. Bende o göçlerden dolayı İstanbul´a gelmiş bir kardeşinizim.  İnsanlar bir gecede tarihlerini , anılarını bırakıp büyük şehirlere geldiler. Sıfır sermaye ile geldikleri bu şehirlerde ciddi destanlar yazarak ülkemize katma değer katan kardeşlerimiz var.  Türkiye´nin her bölgesi bizim için kıymetli. Her bölgenin ciddi değeri var. Bu noktada burada olan hiçbir kardeşimizin ayrım içinde olmadığını biliyoruz.Ancak 1925´ler den buyana gelen insanlarımız kendilerini ifade etmekte zorluk çekiyor. Ancak  siyasilere ve siyasi partilere bu noktada çok ciddi görevler düşüyor. Aynı şekilde yerelde Belediye başkanlarına  çok ciddi işler düşmektedir. İnsanlarımız sorunlarını dile getirirken, aslında kendi kültürünü, kendi değerlerini anlayabilecek birine derdini anlatmak isterler. Taziyeler bizim toplumuz için çok önemli. Hastalık önem arz ediyor. Siz siyasi olarak bu insanlara dokunabiliyorsanız, emin olun sizin için canını ortaya koyabiliyor. Dolayısıyla insanımızın değer yargılarını anlayabilecek bürokrat ve yöneticilere, belediye başkanlarına ve başkan yardımcılarına ihtiyacımız var” dedi.

 /resimler/2019-1/13/1450595733040.jpg31 Mart´ta tüm Türkiye´de olduğu gibi, İstanbul´da da yeni bir başarı hikayesine şahit olunacağına inandığını belirten İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, ise  “24 Haziran seçimlerinde düzenlenen bir iftarda yine STK´larımız ile  bir araya gelmiştik. O zaman 23 ilden temsiliyet noktasında gönüller kırıktı. Bizde o programa katıldığımızda sunu söylemiştik. Bende platformun üyesiyim. Erzincanlıyım ve sizden biriyim demiştim. O günden bugüne kadar üzerimize ne düştüyse yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bizlere düşen çalışmak. Bizlere sefere çıkıyoruz, zaferi de hakkım nasip edecektir. Hem Kadıköy hem de Ataşehir´i inşallah AK Belediyecilik ile tanıştıracağız. Bu bölgede sizlerin vereceği destek ile bunu gerçekleştireceğiz. Kadıköy´de inşallah bunu başaracak bir adayımız var. Kapı kapı dolaşarak , projelerimizi anlatarak bunu başaracağız.

İnşallah 1 Nisan´da el ele gönül belediyeciliği ile İstanbul´u ve tüm ilçelerini hizmetle buluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Program daha sonra karşılıklı öneri ve fikir alışverişi ile devam etti. 

 

/resimler/2019-1/13/1451235733595.jpg/resimler/2019-1/13/1451444483990.jpg/resimler/2019-1/13/1452026203054.jpg/resimler/2019-1/13/1452286203616.jpg/resimler/2019-1/13/1452524329033.jpg/resimler/2019-1/13/1453295267353.jpg/resimler/2019-1/13/1454307612174.jpg/resimler/2019-1/13/1455086362924.jpg/resimler/2019-1/13/1455277769572.jpg/resimler/2019-1/13/1455465426237.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Cumhurbaşkanı Erdoğan Oyunu Kullandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Oyunu Kullandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansının Yılın Fotoğrafları oylamasına katılarak, üç kategoride oyunu kullandı.
Maltepe Son 5 Yılda Talan Edildi
Maltepe Son 5 Yılda Talan Edildi
1994 yılı´nda Bölge Parkı ilan edilen,Maltepe Büyük Bakkalköy´deki araziler yıllar içerisinde talan ediliyor.
Lüks Alışveriş Merkezinde Ruhsatlar İptal edildi.
Lüks Alışveriş Merkezinde Ruhsatlar İptal edildi.
Maltepe´de Bulunan Lüks Alışveriş Merkezinde 30 iş yerinin Ruhsatları iptal edildi.
Kadıköy´de ATA´ya Saygı Zinciri
Kadıköy´de ATA´ya Saygı Zinciri
Kadıköy´de Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 81. yılında binlerce kişi bir araya gelerek “Ata´ya Saygı Zinciri” oluşturacak.
Maitepe´de Temizlik İşçileri Kazandı
Maitepe´de Temizlik İşçileri Kazandı
Maltepede yaklaşık 8 gündür süren iş bırakma eylemi Bugün masada son buldu.
Çakar Lamba Yasağı Başlıyor
Çakar Lamba Yasağı Başlıyor
Kamuda, mahalli idarelerde, meslek kuruluşları ve üniversitelerde görev yapan üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanları, yarından itibaren çakarlı araç kullanamayacak.
İstanbul´a Son Dakika Yağmur Uyarısı
İstanbul´a Son Dakika Yağmur Uyarısı
Meteoroloji´den İstanbul için kuvvetli sağanak yağış ve rüzgar uyarısı yapıldı
Maltepe´de İşçilerin  Eylemi Genişliyor
Maltepe´de İşçilerin Eylemi Genişliyor
Maltepe Belediyesi´nde iş bırakma eylemi yapan temizlik işçilerinden sonra yol bakım işçileri de iş bıraktı.
MALTEPE´DE ÇÖPLER ZABITA EŞLİĞİNDE TOPLANDI.
MALTEPE´DE ÇÖPLER ZABITA EŞLİĞİNDE TOPLANDI.
Maltepe´de işçilerin iş Bırakma Eyleminde sonra ilçede çöpler birikirken, sabah saatlerinde biriken çöpler zabıta eşliğinde toplandı.
MALTEPE´DE TEMİZLİK İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI
MALTEPE´DE TEMİZLİK İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI
Maltepe Belediyesi´nde haksız işten çıkarılmalara tepki olarak , Temizlik işçilerinin iş bırakma kararı kaldı. Konuya duyarsız kalan belediye Başkanı yüzünden ilçede çöpler birikmeye başladı.
Maltepe Belediyesinde Soğan Ekmekli Protesto
Maltepe Belediyesinde Soğan Ekmekli Protesto
CHP´li Maltepe Belediyesi Temizlik işçileri belediye önünde Soğan Ekmekli protesto eylemi yaptı.
Kız Kulesi Sisten Kayboldu
Kız Kulesi Sisten Kayboldu
İstanbul Anadolu Yakası´nda sabah saatlerinden itibaren yoğun sis etkili oldu.
İstanbul Sabah Saatlerinde Sis´e Teslim Oldu
İstanbul Sabah Saatlerinde Sis´e Teslim Oldu
İstanbul´da etkili olan sis nedeniyle gökdelenler adeta kayboldu.
İBB, Haydarpaşa Garı İhalesinde Elendi
İBB, Haydarpaşa Garı İhalesinde Elendi
Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının bazı bölümlerinin, kültür ve sanat etkinlikleri için kullanılmak üzere kiralanması ihalesi sonuçlandı. TCDD´nin yaptığı ihaleyi Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi aldı. İkinci teklif sahibi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin(İBB) şirketlerinin oluşturduğu konsorsiyum, teknik hatalar nedeniyle ihaleden elendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ihaleye itiraz edeceklerini söyledi.
Maltepe Belediyesi, Bernard Van Leer Vakfı Arasındaki Gizemli Ortaklık
Maltepe Belediyesi, Bernard Van Leer Vakfı Arasındaki Gizemli Ortaklık
Maltepe Belediye Başkanlığının bugün Zümrütevler Meydanında düzenlediği “Yaya Güvenliği Dönüşüm Provası´nda Belediyenin işbirliği proje ortağı olduğu ileri sürülen Hollanda merkezli Barnard Van Leer Vakfının Türkiye Temsilcisi Yiğit Aksakoğlu belirlendi. Aksakoğlu´nun Gezi Olayları sonrasında “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçlaması ile tutuklandığı ve 7 ay sonrada şartlı tahliye edildiği ortaya çıktı.
İBB Tv´nin LGBT Renkleri Sorusu İmamoğlu´nu Terletti
İBB Tv´nin LGBT Renkleri Sorusu İmamoğlu´nu Terletti
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi´nde AK Parti´li Meclis Üyesi Murat Türkyılmaz, İmamoğlu´na İBB TV´nin LGBT renklerini sorusu
KADIKÖY´DE BAŞÖRTÜSÜNE SALDIRI DAVASINDA KARAR
KADIKÖY´DE BAŞÖRTÜSÜNE SALDIRI DAVASINDA KARAR
24 Haziran Seçimlerinde seçim günü AK Parti Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Yıldırım´ın başörtüsüne yapılan saldırı nedeniyle yargılanan sanık, dini değerleri aşağıladığı gerekçesiyle altı ay hapis cezasına çarptırıldı
Maltepe Belediyesi Müfettiş Kıskacında
Maltepe Belediyesi Müfettiş Kıskacında
Maltepe Belediyesi müfettişlerin geleceği haberi üzerine hazırlıklara başladı
İşçiler Maltepe Belediyesi Önünde” ADALET” istedi
İşçiler Maltepe Belediyesi Önünde” ADALET” istedi
Maltepe Belediyesinde İşten Çıkarılan Sendika görevlisi arkadaşları Alkan Okutucuya destek vermek için ve Toplu sözleşme haklarının yerine getirilmemesi sebebiyle Maltepe Belediyesi önünde eylem yaptı.
Valilikten İstanbul İçin Yağış Uyarısı
Valilikten İstanbul İçin Yağış Uyarısı
İstanbul Valiliği, gece saatlerinden itibaren İstanbullulara kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.
BAŞKAN´DAN KOORDİNATÖR KUZENE KIYAK
BAŞKAN´DAN KOORDİNATÖR KUZENE KIYAK
Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç´ın Basın Koordinatörü olarak atadığı kuzeni, her aya Ankara´da bulunan şirketi üzerinden Belediyeye hizmet faturası kestiği belli oldu.
Maltepe Belediyesi´nde Ambulans Vurgunu
Maltepe Belediyesi´nde Ambulans Vurgunu
Maltepe Belediyesi 63 gün kiraladığı ambulans işiçn 337 bin 680 TL ödedeği ortaya çıktı.
Annelerin Çığlığına Destek Büyüyor
Annelerin Çığlığına Destek Büyüyor
Diyarbakır´da kayıp çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aile sayısı 24´e çıktı.
Terör Örgütü Maltepe Belediye Başkanını Tehdit Etti mi ?
Terör Örgütü Maltepe Belediye Başkanını Tehdit Etti mi ?
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç´ın terör örgütleri tarafından tehdit edildiği iddiaları Meclis gündemine taşındı.
FETÖ´nün Gizli Üssü Pinhan Resteurant Neden Kapalı ?
FETÖ´nün Gizli Üssü Pinhan Resteurant Neden Kapalı ?
FETÖ terör örgütünün gizli toplantılarını gerçekleştirdiği Pinhan Resteurant, aradan geçen 3 yıla rağmen halen açılmaması kafalarda soru işareti oluşturuyor.
Kadıköy´de Belediyenin İlgisizliğinen Dolayı Tırtıl Bastı
Kadıköy´de Belediyenin İlgisizliğinen Dolayı Tırtıl Bastı
adıköy´de Göztepe Mahallesi´nde sokak üzerleri ve parklardaki ağaçların yapraklarını yiyen ve apartmanların duvarlarına yuva yapan tırtıllar, vatandaşlara zor anlar yaşarken, konuya duyarsız kalan belediyeye tepkiler yağıyor
İBB´de İşten Çıkartılan İşçilerin Bekleyişi Sürüyor
İBB´de İşten Çıkartılan İşçilerin Bekleyişi Sürüyor
İSPARK, İSTAÇ, BELTUR, BELBİM, Medya A.Ş, İSFALT ve İSTGÜVEN şirketlerinde işten çıkarılan bir grup işçinin belediye önündeki bekleyişi sürüyor.
Çavuşoğlu´ndan F-35 Resti
Çavuşoğlu´ndan F-35 Resti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Eğer F-35´leri satın alamazsak, savaş uçaklarına ihtiyacımız olduğundan, diğer alternatifleri arayacağız. Bu durumda kimse Türkiye´yi şu yada bu ülkeden savaş uçağı aldı diye suçlayamaz” dedi.
Maltepe Belediyesi´nden İlginç Yıkım
Maltepe Belediyesi´nden İlginç Yıkım
Maltepe Belediyesi tarafından 29 Ekim 2018 de yapılan Cumhuriyet parkı içindeki bina senesi dolmadan yıkıldı.
MURAT KURUM´A TEŞEKKÜR
MURAT KURUM´A TEŞEKKÜR
Türkiye´de İlk Kez ´Tek Taraflı Fesih Hakkı´ İçin Başvuru Yapan vatandaşlardan, Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum´a teşekkür ettiler.
DHKP-C´İTİRAFÇISINDAN MALTEPE BELEDİYESİ İTİRAFI
DHKP-C´İTİRAFÇISINDAN MALTEPE BELEDİYESİ İTİRAFI
DHKP-C´nin İstanbul yapılanması kapsamında yürütülen soruşturma Maltepe Belediyesine uzandı. DHKP-C´nin Örgüt kasası,Ceyhun Bay örgüte para akışıyla ilgili Maltepe Belediyesi´nden de para yardımı aldığını itiraf etti.
MUĞLALI SÜS BİTKİSİ ÜRETİCİLERİNE ÖNEMLİ DESTEK
MUĞLALI SÜS BİTKİSİ ÜRETİCİLERİNE ÖNEMLİ DESTEK
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Alım Garantili Süs Bitkisi” projesi kapsamında, yerel üreticiye önemli teşvik sunuldu. 15 milyondan fazla süs bitkisini üreterek, belediyeye satış yapan çiftçiler ise memnuniyetlerini, dile getiriyor.
15 Temmuz Gecesi Destanı´nda Neler Olmuştu
15 Temmuz Gecesi Destanı´nda Neler Olmuştu
251 kişiyi şehit olduğu hain emellerini gerçekleştirmek istediği darbe girişiminde, yaşananların üzerinden 3 yıl geçti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Yayın Yönetmenleriyle Bir Araya Geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Yayın Yönetmenleriyle Bir Araya Geldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel yayın yönetmenleri ile Vahdettin Köşkü´nde bir araya geldi
Mahkumlar 15 Temmuz Belgeselini İzledi
Mahkumlar 15 Temmuz Belgeselini İzledi
Maltepe Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki çocuk mahkumlara, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri" kapsamında "İşgal Girişiminden Dirilişe 15 Temmuz´un Anatomisi" isimli belgesel filmin gösterimi yapıldı
İstanbul´un Göbeğinde Köy Yaşantısı
İstanbul´un Göbeğinde Köy Yaşantısı
Üsküdar´da bulunan Kuleli Emek Mahallesi, şehrin göbeğinde köy yaşantısını yaklaşık 100 yıldır devam ettiriyor.
FSM´de İlk Etap Tamamlandı
FSM´de İlk Etap Tamamlandı
Bakım onarım çalışmaları kapsamında trafiğe kapatılan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü´nün tamamlanan Anadolu istikameti, bu gece trafiğe açıldı.
Boğaz Köprüsü´nde Kutlama Konvoyu
Boğaz Köprüsü´nde Kutlama Konvoyu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım´ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü´nden kaçak geçişlere kesilen cezaların düzenlemeye alınacağını söylemesinin ardından ´15 Temmuz Köprüsü Panelvan Ceza Mağdurları´ araçlarını süsleyip konvoy yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazlı Kılıç´ın Annesinin Cenazesine Katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazlı Kılıç´ın Annesinin Cenazesine Katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç´ın annesinin cenaze namazına katıldı.
Maltepe´de Silahlı Kavga
Maltepe´de Silahlı Kavga
Maltepe´de dün iki grup arasında güpegündüz çıkan silahlı çatışmanın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde şahıslar vatandaşların adeta arasından birbirine ateş açarken, çocuklar ve kadınlar panikle etrafa kaçışıyor. Öte yandan çatışmada seken kurşunlardan bir kadın sırtından yaralandı.
Binali Yıldırım´dan Köprü Geçiş Cezaları Müjdesi
Binali Yıldırım´dan Köprü Geçiş Cezaları Müjdesi
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Cuma namazı sonrası 15 Temmuz Şehitler Köprüsü´nden kaçak geçiş ile ilgili mağdur olan sürücülere müjde vererek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile konuştuk.
Şehit  Alileri Ve Gaziler İftarda Buluştu
Şehit Alileri Ve Gaziler İftarda Buluştu
Maltepe Kaymakamlığı her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programında şehit aileleri ve gaziler ile iftar sofrasında buluştu.
Akaryakıta Büyük Zam
Akaryakıta Büyük Zam
Motorine 17 kuruş zam yapılırken, ÖTV´nin azaltılması yoluyla zamların tüketiciye yansımasının önüne geçen eşel mobil sistemi ile pompa fiyatına yansımadı.
Çamlıca Camii Cuma Günü Açılıyor
Çamlıca Camii Cuma Günü Açılıyor
Çamlıca Camisi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından cuma günü açılacak.
Tuzla´ya Dev Yatırım
Tuzla´ya Dev Yatırım
Tuzla´da Anadolu Yakası´nın en büyük sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olarak yükselecek İSTİM´in temeli düzenlenen törenle atıldı.
İmamoğlu´nun İlk İcraatı
İmamoğlu´nun İlk İcraatı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yayınladığı genelgede iki müfettişi ve uzman sıfatıyla dışarıdan üç kişiyi, inceleme ve araştırma yaptırma adı altında Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının tüm elektronik veri tabanı ve altyapısını kopyalamakla yetkilendirdi.
Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu Karşılaştı
Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu Karşılaştı
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ı anma töreninde Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu karşılaştı.
Okullarda Sandıklar Kuruldu
Okullarda Sandıklar Kuruldu
Yarın gerçekleşecek olan yerel seçimler için okullarda seçim hazırlıkları başladı. Oy kabinleri ve sandıklar, sınıflarda kurularak seçim sabahına hazır hale getiriliyor.
Türkiye Sandık Başına Gidiyor
Türkiye Sandık Başına Gidiyor
Türkiye´de, yaklaşık 57 milyon seçmen yerel yöneticileri seçmek için yarın sandık başına gidecek.
Seçim Yasakları Başladı
Seçim Yasakları Başladı
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri´ne ilişkin propaganda dönemi saat 18.00´de sona erdi ve yayın yasakları başladı.
Binali Yıldırım´dan İstanbul´a 18 tünel projesi
Binali Yıldırım´dan İstanbul´a 18 tünel projesi
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım´ın, seçim projeleri kapsamında İstanbul trafiğine çözüm amacıyla D-100 kara yolu ve TEM´e alternatif tünel ağı planlandığı bildirildi.
DOLAR
5.9152
EURO
6.5585
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4