KAYA´DAN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Kadıköy Atatürk Fen Lisesi´nde Kariyer Günleri kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere öğütlerde bulunan Kaya “İdeallerinizden vazgeçmeyin “ dedi.
Tarih: 14.1.2020 14:02:25

 

 

 

 

Kariyer Günleri kapsamında Kadıköy Atatürk Fen Lisesi´nde öğrencilerle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan, eğitim tecrübelerini gençlerle paylaştı.  İstanbul Atatürk Fen Lisesi´nde Kadıköy Milli Eğitim Şube Müdürü Turan İşpirlioğlu , Okul müdürü Muzaffer Güneş, Müdür Baş Yardımcısı Metin Toprak,  Müdür Yardımcısı Esra Aydınay tarafından karşılandı.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliğini okuduktan sonra, Tıp Fakültesi´ni bitiren Fatma Betül Sayan Kaya, TÜBİTAK  Olimpiyatlarında dereceye giren Fen Lisesi öğrencileri ile bir süre sohbet ettikten sonra, Okulun Konferans salonunda öğrencilerle bir araya geldi.

Hayatta hiçbir şeyin şansa bağlı olmadığını söyleyen Kaya, düzenli çalışmanın önemine vurgu yaptı. Hayatta hiçbir zorluk karşısında asla pes etmemeleri tavsiyesinde bulunan Kaya, Türkiye´de artık herkesin özgürce istediği kıyafet ve istediği okula gidebildiğini söyledi. Başörtülü olduğu için ilk etapta Tıp Fakültesini okuyamadığını belirten Kaya şunları söyledi :

 

HAYALİM BİLİM KADINI OLMAKTI

 

“Atatürk Fen Lisesi benim zamanımda çok yüksek puanlarla alıyordu. Şimdi de aynı şekilde. Sizler çok emek vermiş geleceği için şimdiden  çok çalışan zeki çocuklarsınız. Ben 9 yaşında bir oğlu olan bir anneyim. Oğlumun kazanıp buraya gelmesini isterim. Ben şans demiyorum. Çünkü sizler çok çalışarak emeği ile burayı kazanmış kişilersiniz. İnşallah çok  daha güzel yerlerde olacaksınız.  Benim bir hayalım vardı. Sizlerin yaşında iken, bilim kadını olmak istiyordum. Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik bölümünü kazanıp orada okudum. Bilkent´in bir mezun olarak sizlere de orada okumanızı tavsiye ederim.  Aslında Tıp okumak istiyordum.  O zaman 28 Şubat süreciydi. Başörtülü olarak okuyamıyordunuz.  Çok araştırdım. Bilkent´te başörtülü okunduğunu öğrenince elektrik elektronik bölümünü okudum. Başarı ile bitirdim. Sonra yüksek lisans için Amerika´ya  gittim. Biyomedikal alanında meme kanserinin termal görüntülenmesini sağlayan bilimsel çalışmalarda yer aldım. Aslında bu çalışmaların hepsi ülkemizde de yapılabilirdi. Ancak şimdi başlıyoruz. Savunma sanayinde olduğu gibi bugün yüzde 80 kendi ayakları üzerinde duran bir ülke konumuna geldik. O yüzden her alanda bizim iyi yetişmiş insana ihtiyacımız var. Benim içimde hep Tıp okuma isteği vardı. Amerika´da doktora yaparken, tekrar Tıp okumaya karar verdim.  Amerika´da sınavlara girdim sınavları kazandım ancak burs bulamayınca, bir de Türkiye´de sınava girmeye karar verdim.  Sınavlarda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi´ni kazandım. Aradan yıllar geçmiş ve ben hayallerinin peşinde koşan biri olarak Tıp fakültesini okudum. Bir insanın hayalinde neyi okumak istiyorsa, onu okumalı. Anne babalarında sizin gibi akıllı çocuklara saygı göstermesi çok önemli.  İnsan hayal ettiği ve istediği alanda olursa, daha mutlu ve huzurlu oluyor. Daha fazla topluma hizmet sunabiliyor. Türkiye´nin en  zeki çocuklarının karşısındayım. Bu da beni çok heyecanlandırıyor.  Bu ülkenin gençleri daha güçlü bir Türkiye´de yaşasın diye çalışıyoruz. Bütün bu eğitimin yanında kendimi siyasette buldum. Hep bilim kadını olmak isterken kendimi siyasette buldum. Ama onun koşulları farklı şeylere yönlendirdi. Dediğim gibi, başörtülü veya başı açık ayırımı vardı. Ama şükürler olsun, bugün herkes bir arada kardeş olarak bir arada eğitim görebiliyor.

Şunu unutmayın hangi mesleği seçerseniz seçin, mesleğinizde en iyi olmaya çalışın. Zaten sizlerin bugün burada bulunmanız bunun göstergesidir. Asla pes etmeyin. Cografik olarak çok zor bir bölgede yaşıyoruz. O yüzden çok çalışmamız lazım. Sizler Türkiye´nin geleceğisiniz”

 Öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve gençlerden yoğun sevgi gören Fatma Betül Sayan Kaya bir öğrencinin “Elektrik Elektronik Mühendisliği okuduktan sonra, Tıp Fakültesi okudunuz  ama bugün hiçbir mesleği yapmıyorsunuz. “ şeklindeki salon uzun süre gülüşmelere sebep oldu. Siyaset ile daha fazla insana hizmet verebileceğime inandığım için siyasete atıldığını söyleyen Kaya ” Aslında doktorluk yapabilirim veya mühendisliklerde çalışabilirdim. Ancak hep kendimi daha fazla insana hizmet edebileceğim düşüncesi ile siyaset yapmaya karar verdim. Siyaset aslında yön verebileceğiniz, aldığınız kararlarla ülkenin şansını değiştirebiliceğiniz bir alan. Doktor olarak belki günde 100 hastaya şifa verebilirdim ama siyaset yaparsam bütün topluma ve bütün insanlığa faydalı olabilirim diye düşündüm. Hiç pişman olmadım. Çünkü bütün insanlara hizmet edebilecek polikitalar yapıyoruz. En basit bir örnek, kızlarda okuma oranları yüzde 45´lerden şuan yüzde 80´lere ulaştı. Bu yaptığımız politikalarla sayesinde oldu. Bu yeterlimi tabiki değil, hedefimiz yüzde 100´e ulaşmak. Dolayısıyla hiç pişman değilim” şeklinde yanıtladı.

 

Öğrencilerle öğle yemeği yiyen Fatma Betül Sayan Kaya, TÜBİTAK Olimpiyatlarında dereceye giren gençlerle de bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 /resimler/2020-1/14/1405507830717.jpg

 

/resimler/2020-1/14/1406290331443.jpg/resimler/2020-1/14/1406554081925.jpg

 

/resimler/2020-1/14/1407324707669.jpg

/resimler/2020-1/14/1408350177603.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KAYA ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tuzla Belediyesi, Üniversite Tercihi Yapacak Öğrencilerin Yanında
Tuzla Belediyesi, Üniversite Tercihi Yapacak Öğrencilerin Yanında
Gençlik Merkezi öğretmenleri ve tercih danışmanları ile tercih günleri düzenleyen Tuzla Belediyesi, 6-14 Ağustos tarihleri arasında farklı mahallelerde üniversite tercihi yapacak öğrencilere ücretsiz rehberlik hizmeti veriyor.
KUZEY KOLEJİ´NDEN BÜYÜK BAŞARI
KUZEY KOLEJİ´NDEN BÜYÜK BAŞARI
İstanbul´un köklü eğitim kurumlarından olan Kuzey Koleji YKS sınavlarında yeni bir başarıya daha imza attı.
Basılı Karne Dağıtılmayacak
Basılı Karne Dağıtılmayacak
MEB´den karne açıklaması Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul ve ortaokul karnelerini elektronik ortamda erişime açacak. Liselerde ise ikinci dönem için karne basılı ortamda düzenlenmeyecek
Sözleşmeli Öğretmen Alımları Başlıyor
Sözleşmeli Öğretmen Alımları Başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ataması yapılacak sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular yarın başlayacak. Ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri yarından itibaren 12 Haziran´a kadar alınacak. Başvurular elektronik ortamda "https://ilkatama.meb.gov.tr" adresinden alınacak.
YSK´ İçin Özel Uygulama
YSK´ İçin Özel Uygulama
Nüfus müdürlükleri, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması için 30 Mayıs Cumartesi hizmet verecek
Eba TV Üzerinden Dersler Başlıyor
Eba TV Üzerinden Dersler Başlıyor
EBA öğrenci giriş sayfası 23 Mart Pazartesi günü başlayacak ilk uzaktan eğitim dersi için araştırılıyor. EBA TV, koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarda verilecek uzaktan eğitim sistemi olarak kullanılacak. İlk öğretim, orta öğretim ve lise öğrencileri 1 hafta uzaktan eğitim alacak. Bakan Selçuk uzaktan eğitim ders programı ve tüm detayları açıkladı.
ÖSYM 9 Sınavı Erteledi.
ÖSYM 9 Sınavı Erteledi.
ÖSYM´den yapılan son dakika açıklamasına göre koronavirüs önlemleri kapsamında 2020 sınav takviminde güncelleme yapıldı. Açıklamaya göre 9 sınavın tarihi ertelendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Kadıköy´de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy´de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy´deki Atatürk Fen Lisesi´nde düzenlenen Yapımı Tamamlanan Okulların Ortak Açılışı ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Açılış Töreni´ne katıldı.
KADIKÖY´DE EĞİTİM DEĞERLENDİRMESİ
KADIKÖY´DE EĞİTİM DEĞERLENDİRMESİ
Eğitim ve öğretime yarı yıl tatili sebebi ile ara verilirken, Eğitim Platformu Başkanı Ahmet Şanlıer başkanlığında düzenlenen Koordinasyon toplantısında, Kadıköy´ün eğitimi ve yapılması gerekenler masaya yatırıldı.
YILIN EN İYİLERİ ÖDÜLLERİ  SAHİPLERİN BULDU.
YILIN EN İYİLERİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİN BULDU.
İstanbul Eğitim Platformu " Yılın En İyileri Ödülü " sahiplerini buldu. Boğazda gerçekleştirilen Kahvaltılı programda, 6 dalda ödüle layık görülen Kadıköy Eğitim Platformu Başkanı Ahmet Şanlıer, yine ödülleri toplayarak birinciliği kaptırmadı
Türkiye Gençlik Zirvesi´nde Cumhurbaşkanı Erdoğan Damgası
Türkiye Gençlik Zirvesi´nde Cumhurbaşkanı Erdoğan Damgası
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Zirvesi´ne hitap etti. Gençlik STK Çalışmalarının ilk altıya girenlere ödülleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verildi.
Ensar Vakfı 7. Türkiye Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu
Ensar Vakfı 7. Türkiye Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu
Ensar Vakfı öncülüğünde, farkındalık oluşturmak amacıyla verilen 7. Değer Ödülleri İstanbul´da düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
İSTANBUL İHO KOORDİNASYON İCRA  TOPLANTISI ENSAR GENEL MERKEZİNDE YAPILDI
İSTANBUL İHO KOORDİNASYON İCRA TOPLANTISI ENSAR GENEL MERKEZİNDE YAPILDI
Istanbul IHO Koordinasyon toplantısı genis bir katılımla yapıldı
Kadıköy Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.
Kadıköy Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.
Kadıköy İmam Hatip Okulları Platformu (İHOP) Ekim ayı Koordinasyon toplantısı İlim Yayma Cemiyetinde gerçekleştirildi. Gündem takdiminden sonra sayın Ahmet Şanlıer tarafından önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi.
Okul Servis Ücretleri Tarifesi Belli Oldu
Okul Servis Ücretleri Tarifesi Belli Oldu
Türkiye genelinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında uygulanacak okul servisi ücretleri tespit edildi.
5 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak
5 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak olan 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular 8 Haziran´da başladı. Heyecanla beklenen başvuruların ardından söz konusu alımlar için başvuru yapmayı planlayan adaylar, nasıl başvuru yapacaklarını ve başvuru şartlarını sorguluyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik için nasıl başvuru yapılır? Başvuru şartları neler?
Maltepe´de Karne Coşkusu
Maltepe´de Karne Coşkusu
2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Maltepe´deki öğrenciler karnelerini alarak yaz tatiline girdi.
Ümraniye Büyük Camii Ve Üniversiteye Kavuşuyor
Ümraniye Büyük Camii Ve Üniversiteye Kavuşuyor
Ümraniye´de ilçeye kazandırılacak olan Büyük Camii ve Zemin Altı Katlı Otopark ile İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi C Blok Hizmet Binasının temel atma töreni Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş´ın katılımıyla gerçekleşti.
5 Milyon Ögrenciye Ücretsiz Yemek
5 Milyon Ögrenciye Ücretsiz Yemek
Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yıldan itibaren geçerli olmak üzere, 5 milyon ilkokul öğrencisine ücretsiz yemek verilmesi için çalışma başlattı.
Sancaktepe Çizgi Roman Okulu Açıldı
Sancaktepe Çizgi Roman Okulu Açıldı
Türkiye´nin ilk çizgi roman okulu, padişahlardan oluşan çizgi roman sergisi eşliğinde Sancaktepe´de açıldı.
Deneyde Engel Tanımadılar
Deneyde Engel Tanımadılar
Maltepe Belediyesi Bahadır Erdoğdu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi´nde eğitim gören bedensel ve zihinsel engelli çocuklar, yaptıkları birbirinden ilginç deneylerle, eğlenerek öğrendiler
Maltepe´de Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
Maltepe´de Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler günü Maltepe´de de düzenlenen etkinlik ile kutlandı. Özel Marmara Koleji konferans salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Dünyanın neresinde bir başarı öyküsü varsa hiç kuşkusuz o aslında başarılı bir eğitim-öğretim öyküsüdür´ diyerek öğretmenin önemini vurguladı.
Başkan , Velilerle Kahvaltıda Buluştu
Başkan , Velilerle Kahvaltıda Buluştu
Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren Üsküdar Çocuk Akademileri ve bilgi evleri öğrencilerinin velileri Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile veli toplantısında bir araya geldi.
Kardeşlik Köprüleri Eğitimle Kuruluyor
Kardeşlik Köprüleri Eğitimle Kuruluyor
Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “ Tanış Olalım, Kardeş Olalım” sloganıyla Üsküdar ilçesindeki okullar ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu´daki okullar arasında Kardeşlik Köprüleri kurmak maksadıyla hayata geçirilen KARDEŞLİK PROJESİ, Mardin Çalıştayı ile birinci senesini tamamladı.
Belediyenin Eğitimdeki Başarı
Belediyenin Eğitimdeki Başarı
Maltepe Belediyesi´ne bağlı kurslarda eğitim alan öğrenciler, 2016 yılında üniversiteye yerleştirme oranında yüzde 81.7´lik bir başarı oranına ulaştı. Geçtiğimiz sene 661 öğrenci YGS, 493 öğrenci TEOG ve 144 öğrenci de KPSS´ye hazırlıkta belediyenin kurslarından faydalandı.
YARIYIL TATİLİ KADIKÖY´DE GÜZEL!
YARIYIL TATİLİ KADIKÖY´DE GÜZEL!
Kadıköy Belediyesi, Yarıyıl Şenliği ile çocukları Kadıköy´e davet ediyor. Şenlik kapsamında eğitimler ücretsiz, kültür merkezlerinde sahnelenecek çocuk oyunları ise indirimli olacak. Kozyatağı Kültür Merkezi´nde Çocuk Kitapları Günleri ve Karikatür Evi´ndeki Yarıyıl Karikatür Günleri ise keyifli bir yarıyıl tatili yaşatacak
Maltepe´de Karne Şenliği
Maltepe´de Karne Şenliği
Maltepe Altayçeşme ilkokulunda düzenlenen karne töreninde konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı; "Çocuklarımızı dinlendirmek gerekir. Bizim doğrularımızı onlara dayatmadan onların istediği şekilde aktiviteler ile dinlenmelerini sağlamalıyız. Çünkü hepsinin farklı yetenekleri var" dedi.
Hem Eğitim Hem Eğlence
Hem Eğitim Hem Eğlence
Maltepe Belediyesi çocukların kişisel gelişimine katkı sunan, hem eğiten hem eğlendiren oyunları minikler ile buluşturuyor.
Kreş Öğrencileri Yuva Kuracak
Kreş Öğrencileri Yuva Kuracak
Maltepe Belediyesi´nin kreşlerinde eğitim gören minikler, yılbaşına özel olarak hazırladıkları ürünlerden elde edecekleri gelirle, kuşlar için yuvalar hazırlayacaklar.
Anaokulu Öğrencilerine Çevre Eğitimi
Anaokulu Öğrencilerine Çevre Eğitimi
Maltepe Belediyesi, okullardaki öğrencilerin çevre bilinci kazanması amacıyla 50 anaokulu öğrencisine çevre, atık ve geri dönüşüm konularında eğitim verdi.
Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu Açıldı
Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu Açıldı
Üsküdar Belediyesi tarafından inşa edilen Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu törenle açıldı
Ümraniye Mehteran Takımı Kurdu
Ümraniye Mehteran Takımı Kurdu
Ümraniye Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek bünyesinde mehter takımı kurdu.
Esnafa Eğitim Desteği
Esnafa Eğitim Desteği
Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü´nün, hizmet sektöründeki çalışanlara yönelik ücretsiz düzenlediği zorunlu hijyen eğitimi çalışmaları devam ediyor. Eğitim kapsamında gıda sektöründe çalışan esnaflara, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde eğitim verildi.
Öğrencilere Ücretsiz Servis
Öğrencilere Ücretsiz Servis
Maltepe Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan ve büyük ilgi gören ücretsiz servisler, Maltepeli öğrencileri taşımaya bu sene de devam ediyor.
Maltepe´de Ders Zili Çaldı
Maltepe´de Ders Zili Çaldı
Maltepe´de yeni eğitim-öğretim yılı coşkulu bir törenle başladı. Öğrenciler “Bu güzel vatanımızı ve Mustafa Kemal Atatürk devrimlerini bir ömür boyu koruyup yaşatmaya söz veriyoruz” dedi.
Üniversite Sınavlarında Belediyenin Büyük Katkısı
Üniversite Sınavlarında Belediyenin Büyük Katkısı
Maltepe Belediyesi´ni­n üniversite öğrencil­erine yönelik olarak ­verdiği kurslarda eği­tim gören öğrencileri­n yüzde 81.7´si ünive­rsiteye yerleşerek, b­üyük bir başarıya imz­a attı.
Etüt Merkezleri Kayıtları Başladı
Etüt Merkezleri Kayıtları Başladı
Kadıköy Belediyesi´nin Çocuk Etüt Merkezi kayıtları başlıyor. 3´üncü sınıftan 8´inci sınıfa kadar eğitim gören öğrencilerin eğitim aldığı etüt merkezlerinde Matematik, Türkçe, Fen, Sosyal Bilgiler ve İngilizce dersleri veriliyor.
Kreşlerde Eğitim Seferberliği
Kreşlerde Eğitim Seferberliği
Maltepe Belediyesi, eğitim-öğretim yılı öncesinde kendisine bağlı olan 5 kreşte ve açılacak yeni kreşlerde, temizlik ve tadilat çalışmalarını tamamladı.
Ücretsiz Yaz Okulu Başlıyor
Ücretsiz Yaz Okulu Başlıyor
Maltepe Belediyesi, 7-13 yaş arası çocuklar için 10 farklı dalda ücretsiz yaz okulu düzenleyecek.
Davranış Ve Madde Bağımlılığıyla Mücadelede
Davranış Ve Madde Bağımlılığıyla Mücadelede
Üsküdar Kaymakamlığı eğitimde fark yaratan girişimlerine devam ediyor! ‘‘Değişime Doğru´´ konulu “Uluslararası Okul Temelli Olumlu Davranış Geliştirme ODGE Sempozyumu”, 15 Haziran 2016 Çarşamba günü Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek.
100 Çocuğa Bisiklet Hediye Edildi
100 Çocuğa Bisiklet Hediye Edildi
Üsküdar Belediyesi tarafından “Bağımsız Gelecek Projesi” kapsamında eğitim alan çocuklara karne şenliği´nde bisiklet hediye edildi.
Minikler Yıl Sonu Sergisi´nde Büyülediler
Minikler Yıl Sonu Sergisi´nde Büyülediler
Maltepe Belediyesi kreşlerine kayıtlı minikler yıl sonu gösterisinde “Şirinler Köyü”nü kurup, dostluğu ve birlikteliği yaşayarak öğrendi.
Maltepe Gençlik Merkezi Yeni Binasında
Maltepe Gençlik Merkezi Yeni Binasında
Maltepe Hasan Polat Stadında faaliyetlerini sürdüren Maltepe Gençlik Merkezi, Maltepe Kaymakamlığı eski binasında hizmet vermeye başladı.
TEOG`da Başarılı Öğrencilere Başkandan Ödül
TEOG`da Başarılı Öğrencilere Başkandan Ödül
Maltepe Belediyesi’ne bağlı faaliyet gösteren Cumhuriyet Eğitim Merkezi’nde eğitim görerek, TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere Belediye Başkanı Ali Kılıç tarafından plaket verildi.
Gerçeği Aratmayan Tatbikat Korkuttu
Gerçeği Aratmayan Tatbikat Korkuttu
Maltepe`de bir ortaokulda yapılan ve gerçeği arattırmayan yangın tatbikatı, heyecan dolu anlara sahne oldu.
Farsça Kursu İlk Mezunlarını Verdi
Farsça Kursu İlk Mezunlarını Verdi
Maltepe Belediyesi’nin Farsça kursuna katılan 15 öğrenci, ilk kuru başarıyla tamamlayarak mezun oldu.
Eğitim Şölen İle Başladı
Eğitim Şölen İle Başladı
Maltepe Belediyesi’nin yarı yıl tatilinde çocuklar için ücretsiz düzenlediği ve 13 tiyatro oyununun sahnelendiği, “Şubat Tatili Çocuk Şenliği” büyük ilgi gördü. İki hafta süren şenliğe, 7 bin çocuk katıldı.
Tatilde Bol Bol Eğlenecekler
Tatilde Bol Bol Eğlenecekler
Karnelerini alıp, yarıyıl tatiline giren çocuklar, Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz şenlikte doyasıya eğlendi.
Bahadır Erdoğdu Erdoğdu Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi Açılıyor
Bahadır Erdoğdu Erdoğdu Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi Açılıyor
Maltepe Belediyesi tarafından işletmesi devralınan, Bahadır Erdoğdu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 641 öğrencinin velilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, merkezin belediye yetkisinde 25 Ocak’ta eğitimlerine tekrar başlayacağı açıklandı.
Eğitime 1 Milyonluk  Tadilat
Eğitime 1 Milyonluk Tadilat
Maltepe Belediyesi ilçe genelinde eğitim birimlerinde tadilat yağmur suyu kanalı, duvar boyası ve bahçe düzenlemeleri için 1milyon 250 liralık bir harcama yaptı.
Başkan Türkmen Velilerle Buluştu
Başkan Türkmen Velilerle Buluştu
Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri TOEG Veli Bilgilendirme Toplantısı Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla yapıldı.
DOLAR
7.5720
EURO
8.9430
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar