Bilgi çağı buluşmaları WisdomEra ile başladı
İstinye Üniversitesi akademisyenlerinin bir araya gelerek kendi alanlarındaki girişimlerini ve akademik projelerini değerlendirecekleri Bilgi Çağı Buluşmaları, Dr. levent Korkmaz´ın yapay zekâ ile çalışan karar destek sistemi WisdomEra projesini anlattığı seminer ile başladı.
Tarih: 2.2.2021 10:51:08

Farklı iş kollarındaki sektörel birikimi akademik bilgiyle bir araya getiren dijital dönüşüm projeleri, disiplinlerarası ARGE çalışmaları ve girişimcilik faaliyetleriyle öne çıkan İstinye Üniversitesi, Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen Bilgi Çağı Buluşmalarında akademisyenlerini bir araya getiriyor.

Akademisyenler Disiplinler Arası Projelerde Bir Araya Geliyor

Akademisyen buluşmalarının her hafta farklı bir disiplinde gerçekleştirilen projenin değerlendirilmesiyle devam edeceğini belirten İstinye Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Ceylan Adıgüzel, ´´Uluslararası akademik bilgi birikimi ve sektör tecrübesi yönünden çok güçlü olan akademik kadromuzun, disiplinler arası çalışmalarını artırmak ve desteklemek amacıyla başlattığımız  Bilgi Çağı Buluşmaları; Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyemiz Dr. Levent Korkmaz´ın, yazılımını kendi gerçekleştirdiği WisdomEra projesi çerçevesinde yapay zekâ, makine öğrenmesi, karar destek sistemleri ve veriyi işlemede doğru yazılımın önemini anlattığı konuşmasıyla başladı.´´ dedi.

´´İki Farklı Disiplin Arasında Köprüler Kuruyorum´´

Medikal onkoloji alanında uzman bir tıp hekimi olan ancak mesleki çalışmalarını yapay zekâ, makine öğrenmesi ve veri analizi konularıyla birlikte sürdüren Dr. Levent Korkmaz, yazılımını gerçekleştirdiği WisdomEra projesinin doğuş hikayesini şöyle anlattı: ´´Çocukluğumdan beri mühendislik ve yazılım dünyasındaki gelişmeler üzerinden hayatımı şekillendiriyorum. Çok küçük yaşlardan itibaren mühendislik alanında kendimce projeler geliştirmeye çalışıyordum.  Veri analizleri ve yazılım teknolojileri çok ilgimi çekiyordu. Mesleğimle ilgi alanımı birleştirerek onkolojik verileri işleyen yazılım projeleri geliştirdim. Bu işe ilk başladığımda yazılımları başka birilerine yaptırdığımı düşünenlerin sayısı çok fazlaydı. İnsanlara farklı alanları birleştirerek çalışabilmenin önemini anlatmak için disiplinler arasında köprüler kurmak zorundaydım. Bir yandan tüm sabrımla sınırları zorlayarak insanların ön yargılarını yıkarken diğer yandan yapay zekâ konusundaki ilgim ve doğru veri kullanımına yönelik çalışmalarımı farklı bir noktaya taşıma hedefi doğrultusunda WisdomEra´yı kurdum. Projeye kalpten inanan yol arkadaşlarımızla birlikte ülkemizden dünyaya açılan bir veri analizi şirketi olmak için çok çalışıyoruz. Etkin veri yönetimi yetkinliklerine sahip bir karar destek sistemi olan WisdomEra; yapay zekânın çok önemli noktalarına temas eder ve yol haritası sunar hale geldi.´´

´´Yapay Zekayı Anlamak İçin Önce İnsan Beynini Anlamalıyız´´

Karar verme sistemleri hakkında bilgi veren Dr. Levent Korkmaz: ´´ Yapay zekayı anlamak için önce insan beynini anlamalıyız. İnsan beynini iyi anlamazsak, insan beyni nasıl çalışır bilmezsek, yapay zekâ hakkında kuracağımız tüm cümlelerin altı boş kalır. Yapay zekâ teknolojilerinin tamamı insan beyninde yer alan sinir sistemini taklit etme üzerine inşa ediliyor. Yapay zekâ için kısaca bilgisayar ve bilgisayar kontrolündeki bir makinenin çeşitli faaliyetleri zeki canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyetidir diyebiliriz. Tam bu noktada ele almamız gereken karar destek sistemleri herhangi bir konudaki verileri analiz ederek karar vermede yardımcı olan sistemlerdir. Yapay zekâ kullanılarak üretilen modellerden üretilen çıktıların karar vermede kullanıldığı sistemlere genel olarak karar destek sistemleri diyebiliriz.´´ dedi.

´´Yapay Zekâ Çağına Uygun Hedefler Belirlemeliyiz.´´

Yazılım sistemlerinin yapay zekâ teknolojileri için çok önemli olduğunun altını çizen Korkmaz, ´´Yazılımlar bizim birtakım kontrolleri sağladığımız veriler arasındaki ilişki sürecini örüntülü sistemde bağlamımızı sağlıyor. Beyindeki sinir hücreleri ve aralarındaki ağ ile veriler analiz edilir. Yazılımda da verilerdeki birtakım özellikler kontrol edilerek çıktılara ulaşılıyor. Yazılım ve bilgisayarın birbirileri olmadan tek başlarına hiçbir değerleri yok. Bugün artık günlük hayattaki birçok işlem, bizleri taklit eden makineler ve içerdikleri yazılımları ile yapılıyor. Yapay zeka çağında olduğumuzu kabul edip buna uygun çalışmalar yapmalı ve bu doğrultuda hedefler belirlemeliyiz. Tarihe baktığımızda herhangi bir konuda içinde yaşadığı çağı iyi anlamayan toplumlar, zihinsel olarak geri kalmaktan, devletler de yıkılmaktan kurtulamamışlardır. Gelişen teknolojiye karşı durmak yerine, yapay zekânın daha düzgün nasıl yönetileceği konusu üzerine kafa yormak gerekiyor. Herkes kendi alanındaki yapay zekânın uzmanı olmalı.´´ sözleriyle çağı yakalamanın önemine değindi.

´´Veri İşleme Konusuna Bir Sanat Dalı Gibi Yaklaşıyoruz´´

Yapay zekâ çalışmalarında verinin doğru anlaşılmasının ve etkin kullanılmasının çok önemli olduğu gerçeğinden hareketle WisdomEra´yı kurduklarını belirten Dr. Levent Korkmaz, ´´Bir sanat dalı olarak ele alabileceğimiz veri işleme sürecinde adeta bir resim, bir halı yapıyor gibi motifler çıkarırsınız. Biz de bu doğrultuda herkesin kendi uzmanlık alanında kendi elindeki veriyi işleyebileceği bir ekosistem yaratmaya çalıştık ve Yeni Bir Çağ WisdowEra İle Başlıyor sloganıyla projemizi hayata geçirdik. Yapay zekânın doğru çalışmasının en önemli şartı olan verinin doğru analiz edilmesi ve karar destek algoritmalarının oluşturulması süreçlerinde kullanıcısına büyük avantajlar sağlayan WisdomEra, aktarılan bu veriler yardımıyla data marketing, veri analizleri ve simülasyonlar yaparak iş modelinizin veri yapısını düzeltiyor. Klasik kural algoritmalarına ek olarak içerisinde karar ağacı diyagramları bulunduran WisdomEra´nın hızlı yanıt sistemiyle, kullanıcılar kendi algoritmalarını eğitebilme fırsatı buluyor.´´ sözleriyle yazılımın desteği ile yapılabilecek veri analizi ve uygulamaları hakkında bilgi verdi.

 

 

 
 Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İstanbul´da Ne Kadar Yabancı Uyruklu Var
İstanbul´da Ne Kadar Yabancı Uyruklu Var
İstanbul Valiliği, kentte 1 milyon 305 bin 307 yabancının yasal olarak ikamet ettiğini duyurdu. Bunun 542 binini Suriyeliler oluşturuyor. Açıklamada geçen yıl 23 bin kişinin İstanbul´dan sınır dışı edildiği belirtildi.
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte il il bayram namazı saatleri
Ramazan Bayram namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyuruldu
2 Kilometre Uzunluğunda İftar Sofrası
2 Kilometre Uzunluğunda İftar Sofrası
Üsküdar Belediyesi 80 bin kişilik iftar organizasyonu düzenledi.
İçişleri Bakanlığı´ndan Maske Genelgesi
İçişleri Bakanlığı´ndan Maske Genelgesi
İçişleri Bakanlığı "Kapalı Alanlarda Maske Kullanımı”na ilişkin genelge yayınladı.
Kadir Gecesi Hikmeti Ve Nasıl İbadet Edilir
Kadir Gecesi Hikmeti Ve Nasıl İbadet Edilir
Ramazanın 27. gecesine denk gelen ve Kur´an-ı Kerim´de "Bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi yarın idrak edilecek. Kadir gecesi İslam alemi için büyük öneme sahip bir gecedir
Müsilaj İçin Acil Denize Açıldı
Müsilaj İçin Acil Denize Açıldı
Marmara Denizi´nde deniz salyası olarak adlandırılan müsilajın tekrar ortaya çıkmasıyla İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü´nde görevli bilim insanları araştırma gemisi R/V Alemdar II ile denize açıldı.
Avrupa´nın En Çok Gökdeleni Olan Şehir ; İstanbul
Avrupa´nın En Çok Gökdeleni Olan Şehir ; İstanbul
Hızla büyümeye devam eden mega kent İstanbul artan nüfusuyla birlikte daha fazla gökdelene ev sahipliği yapıyor.
BUBFA Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz´ı Unutmadı
BUBFA Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz´ı Unutmadı
Burhaniye uygulamalı Bilimler Fakültesi´nde (BUBFA) İstanbul Adalet Sarayı´ndaki makam odasında görevi başında şehit edilen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz´ın adının verildiği konferans salonunun açılışı gerçekleştirildi.
Mimar Sinan´ın Şifrelerini Çözdü
Mimar Sinan´ın Şifrelerini Çözdü
Mimar Sinan üzerine araştırmalar yapan Türk Mimârîsi Araştırma Merkezi´nden Yüksek Mimar Mehmet Emin Yılmaz, Macaristan´da sürdürdüğü çalışmalarda önemli bir bilgiye eriştiğini açıkladı.
Çöp Toplayıcılara Mesleki Statü
Çöp Toplayıcılara Mesleki Statü
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sokak atık toplayıcılarının çalışma koşullarına ilişkin, "Çekçekleriyle dünyanın hem yükünü hem geleceğini omuzlarında taşıyan kardeşlerimizin, daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Daha sağlıklı koşullarda işinizi yapmanız için sizin mesleki statünüzü ve itibarınızı artırmak için gerekli olan her şeyi düşünüyoruz. Çok yakında da uygulamaya geçiyoruz" dedi.
Dolandırıcılıkta Yeni Yöntem
Dolandırıcılıkta Yeni Yöntem
Dolandırıcıların yeni yöntemiyle ilgili konuşan Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Merkez Tüketici Adaleti Komisyonu Başkanı Av. Hayri Eryılmaz, “Telefonlara gelen icra borcu mesajlarına dikkat edilmeli" dedi.
Ataşehir´de İBB Ekipleri  Güpegündüz Ağaçları Söktü!
Ataşehir´de İBB Ekipleri Güpegündüz Ağaçları Söktü!
Ataşehir´de cadde ortasında bulunan onlarca ağaç, İBB ekiplerince söküldü. Ağaçların sökülerek kamyonete yüklendiği anlar ve kesim yapılan alan havadan görüntülendi.
İSKİ´den Suya Zam
İSKİ´den Suya Zam
İstanbul´da İSKİ´nin zam talebi kabul edildi. Buna göre, konutta kullanılan suyun birim fiyatı yüzde 29´luk artışla, 5,56 liradan 8,33 liraya yükseltildi.
Tuzla Belediyesi´nden İftar Saatinde Yolda Olan İstanbullulara İftarlık
Tuzla Belediyesi´nden İftar Saatinde Yolda Olan İstanbullulara İftarlık
Tuzla Belediyesi, iftar saatinde yolda olan vatandaşların iftariyeliklerini Kral FM aracılığıyla dağıtmaya başladı.
 Kadıköy´de Çalışma Belgesi Olmayan Taksiciyi Polis Affetmedi
Kadıköy´de Çalışma Belgesi Olmayan Taksiciyi Polis Affetmedi
Kadıköy´de polis ekipleri ticari taksilere yönelik denetim gerçekleştirdi.
İstanbul´da Toplu Ulaşıma Zam
İstanbul´da Toplu Ulaşıma Zam
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 40´lık zam yapıldı.
ERDEMLİ GENÇLİK TANITIM GECESİ´NE BÜYÜK İLGİ
ERDEMLİ GENÇLİK TANITIM GECESİ´NE BÜYÜK İLGİ
Kısa bir süre önce kurulan ve yaptığı etkinliklerle adını duyuran Erdemli Gençlik Eğitim Kültür, Sanat Derneği Üsküdar´da düzenlediği tanıtım programı büyük bir ilgi gördü.
 İstanbul Valisi Yerlikaya, “Kaçak Ev Yapmak Kimsenin Aklından Geçmesin”
İstanbul Valisi Yerlikaya, “Kaçak Ev Yapmak Kimsenin Aklından Geçmesin”
AFAD İstanbul ve İTÜ Afet Yönetim Enstitüsü koordinasyonunda hazırlanan İstanbul İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Hazırlık Toplantısı, Üsküdar´da gerçekleştirildi.
Tarihi Küçüksu Köprüsü Bakımsızlıktan Yıkılma Tehlikesi Taşıyor
Tarihi Küçüksu Köprüsü Bakımsızlıktan Yıkılma Tehlikesi Taşıyor
Tarihi Küçüksu Köprüsü bakımsızlık nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya İstanbul´da Cumhuriyet döneminin ilk betonarme köprülerinden olan Tarihi Küçüksu Köprüsü bakımsızlık nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Beykoz ile Üsküdar ilçelerinin sınırını belirleyen tarihi köprü havadan görüntülendi.
Kar Yeniden Geliyor
Kar Yeniden Geliyor
Meteorolojinin yayınladığı haftalık haritaya göre Cuma gününden itibaren İstanbul´da kar yağışı tekrar etkili olmaya başlayacak. Kar yağışının 4 gün boyunca etkili olması bekleniyor. Kar yağışı ülkenin büyük bir bölümünde etkili olacak.
Parmak İzi İle Takip Hak İhlali!
Parmak İzi İle Takip Hak İhlali!
Anayasa Mahkemesi, Söke Belediyesi´nin parmak iziyle mesai takibi yapmasını kişisel verilerin korunması hakkının ihlali olarak değerlendirdi.
 İBB´ye "Çınar Ağacı" Tepkisi
İBB´ye "Çınar Ağacı" Tepkisi
AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin Çırağan Caddesi üzerindeki 112 ağacını kesmesine tepki gösterdi.
Süreyya Paşa Köşkü Harabeye Döndü
Süreyya Paşa Köşkü Harabeye Döndü
İstanbul´daki kültür ve sağlık tesislerinin çoğalması için mal varlığını ve köşkünü bağışlayan Süreyya Paşa´nın Maltepe´deki köşkü çürümeye terk edildi.
İstanbul İçin Kar Uyarısı
İstanbul İçin Kar Uyarısı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının bu akşam itibariyle Marmara bölgesi üzerinde etkili olacağını söyledi.
Adaların Mimozaları İçin Koruma Kararı
Adaların Mimozaları İçin Koruma Kararı
Adalar´da bulunan ve endemik bitki türlerinden olan mimoza çiçeklerinin turistler tarafından talan edilmesine “dur” denildi.
Buzzfest´e Büyük İlgi
Buzzfest´e Büyük İlgi
Kadıköylülere değil her yaştan tüm İstanbullulara eğlenceli vakit geçirme imkânı sunan kış festivali Buzzfest, sona erdi.
Miraç Kandili Neden Önemli ?
Miraç Kandili Neden Önemli ?
Müslümanlar ve tüm İslam alemi için önemli olan Miraç gecesinde ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Peki, Miraç Kandili´nde nasıl ibadet edilir?
İstanbul Barajlarında Sevindiren Görüntü
İstanbul Barajlarında Sevindiren Görüntü
İstanbul barajları, Ocak ve Şubat aylarında gelen yağışlarla adeta taşma seviyesine geldi.
‘Evlilik Öncesi Eğitim Programı´ Başladı
‘Evlilik Öncesi Eğitim Programı´ Başladı
Kartal´da; kadınların, ailelerin ve çocukların sorun ve beklentilerine karşı daha kapsamlı çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü´nü kuran Kartal Belediyesi, aile kurmak için bir araya gelen çiftlere yönelik önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan Evlilik Öncesi Eğitim Programı´nı hayata geçirdi.
Tuzla´da Zabıtadan Sıkı Denetim
Tuzla´da Zabıtadan Sıkı Denetim
Tuzla Belediyesi Zabıta Ekipleri, temel gıda ürünlerinde uygulanan KDV indiriminin marketler tarafından uygulanıp uygulandığının denetimini aralıksız sürdürüyor.
Teyemmüm İle Eldeki Mikropların Temizlendiği Bilimsel Olarak Ispatlandı
Teyemmüm İle Eldeki Mikropların Temizlendiği Bilimsel Olarak Ispatlandı
İstanbul´da özel bir hastanede çalışan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Abdülkadir Geylani Şahan, Kur´an-ı Kerim´de teyemmümden bahsedilen Maide Suresinden yola çıkarak ilginç bir araştırma yaptı.
 OGS Kaldırıldı
OGS Kaldırıldı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü, Otomatik Geçiş Sistemi´nin (OGS) kaldırıldığını duyurdu.
Kadıköy´de Helikopter Destekli Yeditepe Huzur Uygulaması
Kadıköy´de Helikopter Destekli Yeditepe Huzur Uygulaması
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından il genelinde helikopter destekli ´Yeditepe Huzur´ uygulaması gerçekleştirildi.
İstanbul´da Barajlarda Doluluk Oranı Yüzde 79
İstanbul´da Barajlarda Doluluk Oranı Yüzde 79
İstanbul´da etkili olan kar ve sağanak yağışların etkisiyle, barajlarda doluluk oranlarında oldukça artış görüldü.
Maltepe´de "Sigarayı Bırak, Hayatı 12´den Vur" Mesajı
Maltepe´de "Sigarayı Bırak, Hayatı 12´den Vur" Mesajı
9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle Maltepe´de düzenlenen okçuluk eğitimi yoğun ilgi gördü.
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ EMITT´TE GÖZ DOLDURUYOR
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ EMITT´TE GÖZ DOLDURUYOR
Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) Eğitim ve Uygulama Tesisi EMITT´te göz dolduruyor.
İncirli Bostan Camiini Cumhurbaşkanı Hizmete Açtı
İncirli Bostan Camiini Cumhurbaşkanı Hizmete Açtı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Prof. Dr. Osman Öztürk İncirli Bostan Camii açılışı töreninde konuştu. Erdoğan "Bizim de hocamızdı ve yetişmemizde gerçekten kendisinden çok şeyler öğrendik. Alimlerin öğrenciler üzerindeki hakları çok büyük" ifadelerini kullandı.
Barajlardaki doluluk oranları sevindirdi
Barajlardaki doluluk oranları sevindirdi
İstanbul´da baraj göllerinin çevresini kaplayan beyaz örtünün erimesi, ardından gelen yağışlık sistemler, su havzalarında ki su seviyelerinde artışı birlikte getirdi.
Türkiye´nin Yeni Nüfusu 85 Milyona Yaklaştı
Türkiye´nin Yeni Nüfusu 85 Milyona Yaklaştı
Türkiye´de ikamet eden nüfus, 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bir önceki yıla göre 1 milyon 65 bin 911 kişi artarak 84 milyon 680 bin 273 kişiye ulaştı.
Kadıköy´de Çocuk Hakları Eğitimi
Kadıköy´de Çocuk Hakları Eğitimi
Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte çocuklar, hukuk ve adalet üzerine düşündü; ailede, toplumda, dijital dünyada ve iklim krizinde temel haklarını ve sorumluluklarını keşfetti
ERDEMLİ GENÇLİK DERNEĞİ´NDEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET
ERDEMLİ GENÇLİK DERNEĞİ´NDEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET
Türkiye Erdemli Gençlik, Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı´yı ziyaret etti.
İstanbul´da yürüyen her şey dondu
İstanbul´da yürüyen her şey dondu
İstanbul´da etkili olan kar yağışı nedeniyle yürüyen merdivenler dondu.
İstanbul´da Hava - 43 Derece Ölçüldü
İstanbul´da Hava - 43 Derece Ölçüldü
Kar yağışıyla ilgili Meteoroloji Uzmanı Hüseyin Öztel , İstanbul´da dün aksam saatlerinde hava sıcaklığının - 43 ölçüldüğünü söyledi.
İstanbul Valiliği´nden İzin Ve Tatil Açıklaması
İstanbul Valiliği´nden İzin Ve Tatil Açıklaması
İstanbul Valisi Yerlikaya, üniversitelerde yükseköğretimlerin pazartesi gününe kadar ara verilmesine, kamu personelinin yarın da izinli olmasına, İstanbul´a girişlerin ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmasına karar verildiğini açıkladı.
Trakya istikametinden İstanbul´a girişler durduruldu
Trakya istikametinden İstanbul´a girişler durduruldu
İstanbul´da etkisini artıran kar yağışı kenti kısa sürede beyaz örtüyle kapladı. Aralıklarla yağan kar hayatı olumsuz etkiledi. Ana arterler ekipler tarafından açılırken ara yollar ise karla kaplandı.
 Artuk Bey´i, Ayberk Pekcan hayatını kaybettik
Artuk Bey´i, Ayberk Pekcan hayatını kaybettik
Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Artuk Bey karakteriyle gönüllerde taht kuran oyuncu Ayberk Pekcan 51 yaşında hayata veda etti.
Beyaz Gelinlik İstanbul´a Çok Yakıştı
Beyaz Gelinlik İstanbul´a Çok Yakıştı
Tarihi yarımada ve Sultanahmet Meydanı, kar yağışı ile beyaza büründü.
İstanbul´da ´sörf´ keyfi.
İstanbul´da ´sörf´ keyfi.
İstanbul´da gece saatlerinde yağan kar mega kenti beyaz bürüdü.
Üsküdar´da karın altında boğazın serin sularında yüzdüler
Üsküdar´da karın altında boğazın serin sularında yüzdüler
İstanbul´da eksi seviyelerdeki sıcaklıklara aldırış etmeyen bir grup vatandaş, kar yağışı altında Üsküdar Kuzguncuk Sahili´nde denize atlayarak yüzdü.
İstanbul´a Beyaz Örtü
İstanbul´a Beyaz Örtü
İstanbul´da etkisini artıran kar yağışı kenti kısa sürede beyaz örtüyle kapladı. Aralıklarla yağan kar hayatı olumsuz etkiledi. Ana arterler ekipler tarafından açılırken ara yollar ise karla kaplandı.
Ataşehir´de 6 Mahallede İmar Planı Sevinci
Ataşehir´de 6 Mahallede İmar Planı Sevinci
Uzun yıllardır imar bekleyen Ataşehir´in İçerenköy-Küçükbakkalköy, Mustafa Kemal-Âşık Veysel ve Kayışdağı-İnönü Mahalleleri sonunda Nazım İmar Planlarına kavuştu.
DOLAR
15.5639
EURO
16.2166
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar