BUBYO Önemli Etkinliklere Ev Sahipliği Yapmaya Devam Ediyor
Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) bölge gelişimi ve eğitimine katkı sağlayacak etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
Tarih: 18.10.2021 14:05:33

Burhaniye Uygulama  Bilimler Yüksekokulu  2 önemli Projeye  Ev  Sahipliği yaparak bölgenin hem gelişmesine hem de eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Bölgede adından sıkça söz ettiren BUBYO Balıkesir Tarım Kredi Kooperatifi´nin "Zeytin Eksperlik Kursu" ve Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi´nin işbirliği ile başlatılan " İda Madra Jeopark Projesi” de Çalıştay-2021 adıyla  gerçekleştirilen bilimsel toplantıya ev sahipliği yaptı.

Balıkesir Üniversitesine bağlı Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda gerçekleştirilen  "Zeytin Eksperlik Kursu" etkinliği kapsamında  alan ile ilgili teorik ve uygulamalı  eğitimler verildi.

Zeytin Eksperlik konusunda katılımcılara, sofralık zeytinde uygun olmayan fermantasyon kaynaklı kusurlar (putrid, bütrik, küflü, rancid vb.), tat özelliklerinin tanımlanması (tuzlu, acılık, asitlik), tekstür özelliklerinin tanımlanması (sertlik, liflilik, gevreklik) vb. konularda teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

 
BUBYO  da alınan eğitimle  zeytinin uluslararası standartlara uygun olarak tespit edilmesini sağlayacağı kaydedildi.  Zeytin Eksperliği  alanında alınan eğitimle kaliteli ürünün değer kaybı yaşaması engellenmiş olacak.

Bölgede bulunan üreticilerin,  zeytinde bahçeden sofraya gelinceye kadar oluşabilecek kusurların oluşumunu engelleyerek, ekonomik kayıplarını azaltacağı  ve zeytin kalitesini yükselteceği konusu da masaya yatırıldı.

Zeytincilikte metot birlikteliği sağlanarak rekabet gücü arttırmak ve  Balıkesir´de zeytincilikte ortak kültür oluşturulması için  çaba sarf edilmesi, bu sayede gelecekte uluslararası  düzeyde yapılan zeytin yarışmalarına Balıkesir  markalarının daha fazla katılabilmesi için çalışmalara hız verilecek.

 

Balıkesir´in Sındırgı ilçesinde bulunan Hisaralan Jeotermal sahasında kurulacak olan 2021 yılı UNESCO Jeoparkı adayı İda Madra Jeoparkı´nın kurulumuna ilişkin " İda Madra Jeopark Çalıştayı-2021" bilimsel toplantısında Balıkesir Üniversitesinden birçok öğretim üyesi ve konusunda uzmanlar tarafından sunumlar  gerçekleştirdi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter KUŞ ; “Şehriyle bütünleşen bir üniversite olmak istiyoruz. Bu anlamda şehrin paydaşları ile birçok protokol imzaladık ve projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Aynı zamanda bölgemize birçok alanda başta turizm, hayvancılık ve eğitim olmak üzere hizmet vermeye devam ediyoruz. Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz Eğitim ve Uygulama Tesisimiz de şehriyle bütünleşen ve bizlerin içinde bulunduğu projeleri tamamlayıcı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Başta Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. M. Oğuzhan İLBAN olmak üzere tüm ekibi kutluyorum. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü  Prof. Dr. M. Oğuzhan İLBAN da; “Şehrimize ve Körfezimize önemli katkılar sağlayacak bu tür etkinliklerin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Geçmişte de hem bölgemizin tanıtılmasında hem de bölge gelişiminde etkisi olan birçok etkinliğe ev sahipliği yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Maskesiz Eğitim Dönemi Başlıyor
Maskesiz Eğitim Dönemi Başlıyor
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarından itibaren 18 milyon öğrenci ve 1,2 milyon öğretmenin bulunduğu okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde maske kullanım zorunluluğunu kaldırıldığını ifade etti.
JUDO´DA ÜSKÜDAR´A ALTIN MADALYA
JUDO´DA ÜSKÜDAR´A ALTIN MADALYA
Yozgat´ta 398 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Okul Sporları Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası´nda Üsküdar Şehit Kader Sivri Ortaokulu öğrencilerinden Esmenur Haman altın madalya kazandı.
ERDEMLİ GENÇLİK  VE MİLLİ EĞİTİM  İŞBİRLİĞİ PROTOKOLU İMZALANDI
ERDEMLİ GENÇLİK VE MİLLİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLU İMZALANDI
Türkiye Erdemli Gençlik Eğitim, Kültür Sanat Derneği ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Dünyada 7 Bin 100 Değişik Dil Konuşuluyor
Dünyada 7 Bin 100 Değişik Dil Konuşuluyor
Birleşmiş Milletler´in verilerine göre; 15 bin dilin yarısından fazlası çeşitli nedenlerle yok oldu. Günümüzde konuşulan 7 bin 100 dilin içinde 2 bin 500 dil ise yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu açıklandı. Ayrıca raporda dünyada en çok konuşulan dil de belirlendi.
“Erdemli Gençlik” Seminerlerine Büyük İlgi
“Erdemli Gençlik” Seminerlerine Büyük İlgi
Türkiye Erdemli Gençlik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği´nin düzenlemiş olduğu, Milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençliğin yetiştirilmesinin hedeflendiği “Erdemli Gençlik” Programları Kadıköy´de büyük bir ilgi görüyor.
BALIKESIR ÜNİVERSITESI VE KAYMAKAMLIK ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLU
BALIKESIR ÜNİVERSITESI VE KAYMAKAMLIK ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLU
Burhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu arasında iş birliği protokolü imzalandı
Okul Önlerinde Sıkı Denetim
Okul Önlerinde Sıkı Denetim
Sultanbeyli´de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri koordinesinde okulların önünde denetim yapıldı.
İSTANBUL´DA OKULLAR TATİL EDİLDİ
İSTANBUL´DA OKULLAR TATİL EDİLDİ
Türkiye´de çok sayıda şehir fırtınaya teslim olurken, İstanbul´da okullar tatil edildi. Ayrıca bazı kamu çalışanları da izinli sayılacak
BUBYO MÜDÜRÜ PROF. DR. M. OĞUZHAN İLBAN AKREDİTASYON ÇALIŞMALARI İÇİN AFYON´DA
BUBYO MÜDÜRÜ PROF. DR. M. OĞUZHAN İLBAN AKREDİTASYON ÇALIŞMALARI İÇİN AFYON´DA
Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Turizm Rehberliği bölümlerinin akreditasyon süreçleri için Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Sayın Prof. Dr. M. Oğuzhan İLBAN, turizm akreditasyon takım başkanı olarak değerlendirmelerde bulunmak üzere Afyon´a gitti. Turizm Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. İsa SAĞBAŞ ve bölüm öğretim elemanları sunumlar gerçekleştirdikten sonra Takım Başkanı İLBAN ve akreditasyon ekibi öğretim elemanları ve tüm paydaşlarla görüşerek değerlendirmelerde bulundu.
İEDP OKUL AİLE BİRLİĞİ İL VE İLÇE  SORUMLULARI  BOĞAZDA BULUŞTU
İEDP OKUL AİLE BİRLİĞİ İL VE İLÇE SORUMLULARI BOĞAZDA BULUŞTU
İstanbul Eğitime Destek Platformu (İEDP) Okul Aile Birliği ile Veliler, düzenlenen Boğaz Turu´nda bir araya geldi.
Balıkesir Üniversitesi´nden Öğrencilerine Aşure İkramı
Balıkesir Üniversitesi´nden Öğrencilerine Aşure İkramı
. Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Bu Yıl Kurulan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğrencileri Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başlamasından Dolayı Gastronomi Kulübü Etkinlikleriyle “Balıkesir Gastronomisinde” Bizde Varız Dedi.
Okullara Maske Talimatı
Okullara Maske Talimatı
Milli Eğitim Bakanlığı, yeni eğitim-öğretim yılına okulların hazır hale gelmesi için açıklama yaptı. Okullarda maskelerin bulundurulacağı ve ihtiyaç halinde yenisi ile değiştirileceği bölmelerin hazırlanması istendi.
İEDP  OKUL AİLE BİRLİĞİ İLÇE SORUMLULARI VE KOMİSYON BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI
İEDP OKUL AİLE BİRLİĞİ İLÇE SORUMLULARI VE KOMİSYON BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI
İstanbul Eğitime Destek Platformu Okul Aile Birliği ilçe Sorumluları ve Komisyon Başkanları toplantısı Üsküdar´da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan İEDP Okul Aile Birliği İl Koordinatörü Murat Kaptanoğlu ”Yasal sorumluluklarını bilen, sorun çözme odaklı çalışan okula aile birlikleri olması için eğitimlerle Okul Aile Birliklerini geliştiriyoruz” dedi.
Torunlarıyla Birlikte Üniversite Sınavına Girdi
Torunlarıyla Birlikte Üniversite Sınavına Girdi
İstanbul´da torunlarıyla birlikte Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı´na (YKS) giren 70 yaşındaki Yeter Gül, ‘Okumanın yaşı yok´ dedirterek, azmiyle herkese örnek oldu.
KADIKÖY´DE EĞİTİM ATAŞESİ SEVİNCİ
KADIKÖY´DE EĞİTİM ATAŞESİ SEVİNCİ
Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi emektar öğretmenlerinden Mustafa Adaş, Katar´a Eğitim Ataşesi olarak atandı.
Kadıköy Anadolu  İmam Hatip Lisesi´nde Önemli Başarı
Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde Önemli Başarı
Pandemi sürecinden dolayı Eğitim-Öğretime verilen ara ve Uzaktan eğitim şeklinde öğrencilere yönelik eğitim sürdürülürken, Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi 60. Deneme sınavını gerçekleştirme başarısını gösterdi.
 KUZEY MAKEDONYA CUMHURİYETİ´NDEN KADIKÖY ÖNEMLİ ZİYARET
KUZEY MAKEDONYA CUMHURİYETİ´NDEN KADIKÖY ÖNEMLİ ZİYARET
Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Kadıköy´e geldi.
KADIKÖY´DEN AVRUPA´YA KÜLTÜR YOLCULUĞU
KADIKÖY´DEN AVRUPA´YA KÜLTÜR YOLCULUĞU
İspanya, İtalya ve Slovakya ortaklığı ile Türkiye Ulusal Ajansı´na başvurusu yapılan Erasmus + K229 2020 Okul Eğitimi “Breaking Boundaries With Culture´´ adlı okul ortaklığı projesiyle Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi, hibe almaya hak kazandı.
Tuzla Belediyesi, Üniversite Tercihi Yapacak Öğrencilerin Yanında
Tuzla Belediyesi, Üniversite Tercihi Yapacak Öğrencilerin Yanında
Gençlik Merkezi öğretmenleri ve tercih danışmanları ile tercih günleri düzenleyen Tuzla Belediyesi, 6-14 Ağustos tarihleri arasında farklı mahallelerde üniversite tercihi yapacak öğrencilere ücretsiz rehberlik hizmeti veriyor.
KUZEY KOLEJİ´NDEN BÜYÜK BAŞARI
KUZEY KOLEJİ´NDEN BÜYÜK BAŞARI
İstanbul´un köklü eğitim kurumlarından olan Kuzey Koleji YKS sınavlarında yeni bir başarıya daha imza attı.
Basılı Karne Dağıtılmayacak
Basılı Karne Dağıtılmayacak
MEB´den karne açıklaması Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul ve ortaokul karnelerini elektronik ortamda erişime açacak. Liselerde ise ikinci dönem için karne basılı ortamda düzenlenmeyecek
Sözleşmeli Öğretmen Alımları Başlıyor
Sözleşmeli Öğretmen Alımları Başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ataması yapılacak sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular yarın başlayacak. Ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri yarından itibaren 12 Haziran´a kadar alınacak. Başvurular elektronik ortamda "https://ilkatama.meb.gov.tr" adresinden alınacak.
YSK´ İçin Özel Uygulama
YSK´ İçin Özel Uygulama
Nüfus müdürlükleri, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması için 30 Mayıs Cumartesi hizmet verecek
Eba TV Üzerinden Dersler Başlıyor
Eba TV Üzerinden Dersler Başlıyor
EBA öğrenci giriş sayfası 23 Mart Pazartesi günü başlayacak ilk uzaktan eğitim dersi için araştırılıyor. EBA TV, koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarda verilecek uzaktan eğitim sistemi olarak kullanılacak. İlk öğretim, orta öğretim ve lise öğrencileri 1 hafta uzaktan eğitim alacak. Bakan Selçuk uzaktan eğitim ders programı ve tüm detayları açıkladı.
ÖSYM 9 Sınavı Erteledi.
ÖSYM 9 Sınavı Erteledi.
ÖSYM´den yapılan son dakika açıklamasına göre koronavirüs önlemleri kapsamında 2020 sınav takviminde güncelleme yapıldı. Açıklamaya göre 9 sınavın tarihi ertelendi.
KAYA´DAN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER
KAYA´DAN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Kadıköy Atatürk Fen Lisesi´nde Kariyer Günleri kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere öğütlerde bulunan Kaya “İdeallerinizden vazgeçmeyin “ dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Kadıköy´de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy´de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy´deki Atatürk Fen Lisesi´nde düzenlenen Yapımı Tamamlanan Okulların Ortak Açılışı ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Açılış Töreni´ne katıldı.
KADIKÖY´DE EĞİTİM DEĞERLENDİRMESİ
KADIKÖY´DE EĞİTİM DEĞERLENDİRMESİ
Eğitim ve öğretime yarı yıl tatili sebebi ile ara verilirken, Eğitim Platformu Başkanı Ahmet Şanlıer başkanlığında düzenlenen Koordinasyon toplantısında, Kadıköy´ün eğitimi ve yapılması gerekenler masaya yatırıldı.
YILIN EN İYİLERİ ÖDÜLLERİ  SAHİPLERİN BULDU.
YILIN EN İYİLERİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİN BULDU.
İstanbul Eğitim Platformu " Yılın En İyileri Ödülü " sahiplerini buldu. Boğazda gerçekleştirilen Kahvaltılı programda, 6 dalda ödüle layık görülen Kadıköy Eğitim Platformu Başkanı Ahmet Şanlıer, yine ödülleri toplayarak birinciliği kaptırmadı
Türkiye Gençlik Zirvesi´nde Cumhurbaşkanı Erdoğan Damgası
Türkiye Gençlik Zirvesi´nde Cumhurbaşkanı Erdoğan Damgası
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Zirvesi´ne hitap etti. Gençlik STK Çalışmalarının ilk altıya girenlere ödülleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verildi.
Ensar Vakfı 7. Türkiye Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu
Ensar Vakfı 7. Türkiye Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu
Ensar Vakfı öncülüğünde, farkındalık oluşturmak amacıyla verilen 7. Değer Ödülleri İstanbul´da düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
İSTANBUL İHO KOORDİNASYON İCRA  TOPLANTISI ENSAR GENEL MERKEZİNDE YAPILDI
İSTANBUL İHO KOORDİNASYON İCRA TOPLANTISI ENSAR GENEL MERKEZİNDE YAPILDI
Istanbul IHO Koordinasyon toplantısı genis bir katılımla yapıldı
Kadıköy Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.
Kadıköy Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.
Kadıköy İmam Hatip Okulları Platformu (İHOP) Ekim ayı Koordinasyon toplantısı İlim Yayma Cemiyetinde gerçekleştirildi. Gündem takdiminden sonra sayın Ahmet Şanlıer tarafından önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi.
Okul Servis Ücretleri Tarifesi Belli Oldu
Okul Servis Ücretleri Tarifesi Belli Oldu
Türkiye genelinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında uygulanacak okul servisi ücretleri tespit edildi.
5 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak
5 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak olan 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular 8 Haziran´da başladı. Heyecanla beklenen başvuruların ardından söz konusu alımlar için başvuru yapmayı planlayan adaylar, nasıl başvuru yapacaklarını ve başvuru şartlarını sorguluyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik için nasıl başvuru yapılır? Başvuru şartları neler?
Maltepe´de Karne Coşkusu
Maltepe´de Karne Coşkusu
2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Maltepe´deki öğrenciler karnelerini alarak yaz tatiline girdi.
Ümraniye Büyük Camii Ve Üniversiteye Kavuşuyor
Ümraniye Büyük Camii Ve Üniversiteye Kavuşuyor
Ümraniye´de ilçeye kazandırılacak olan Büyük Camii ve Zemin Altı Katlı Otopark ile İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi C Blok Hizmet Binasının temel atma töreni Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş´ın katılımıyla gerçekleşti.
5 Milyon Ögrenciye Ücretsiz Yemek
5 Milyon Ögrenciye Ücretsiz Yemek
Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yıldan itibaren geçerli olmak üzere, 5 milyon ilkokul öğrencisine ücretsiz yemek verilmesi için çalışma başlattı.
Sancaktepe Çizgi Roman Okulu Açıldı
Sancaktepe Çizgi Roman Okulu Açıldı
Türkiye´nin ilk çizgi roman okulu, padişahlardan oluşan çizgi roman sergisi eşliğinde Sancaktepe´de açıldı.
Deneyde Engel Tanımadılar
Deneyde Engel Tanımadılar
Maltepe Belediyesi Bahadır Erdoğdu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi´nde eğitim gören bedensel ve zihinsel engelli çocuklar, yaptıkları birbirinden ilginç deneylerle, eğlenerek öğrendiler
Maltepe´de Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
Maltepe´de Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler günü Maltepe´de de düzenlenen etkinlik ile kutlandı. Özel Marmara Koleji konferans salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Dünyanın neresinde bir başarı öyküsü varsa hiç kuşkusuz o aslında başarılı bir eğitim-öğretim öyküsüdür´ diyerek öğretmenin önemini vurguladı.
Başkan , Velilerle Kahvaltıda Buluştu
Başkan , Velilerle Kahvaltıda Buluştu
Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren Üsküdar Çocuk Akademileri ve bilgi evleri öğrencilerinin velileri Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile veli toplantısında bir araya geldi.
Kardeşlik Köprüleri Eğitimle Kuruluyor
Kardeşlik Köprüleri Eğitimle Kuruluyor
Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “ Tanış Olalım, Kardeş Olalım” sloganıyla Üsküdar ilçesindeki okullar ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu´daki okullar arasında Kardeşlik Köprüleri kurmak maksadıyla hayata geçirilen KARDEŞLİK PROJESİ, Mardin Çalıştayı ile birinci senesini tamamladı.
Belediyenin Eğitimdeki Başarı
Belediyenin Eğitimdeki Başarı
Maltepe Belediyesi´ne bağlı kurslarda eğitim alan öğrenciler, 2016 yılında üniversiteye yerleştirme oranında yüzde 81.7´lik bir başarı oranına ulaştı. Geçtiğimiz sene 661 öğrenci YGS, 493 öğrenci TEOG ve 144 öğrenci de KPSS´ye hazırlıkta belediyenin kurslarından faydalandı.
YARIYIL TATİLİ KADIKÖY´DE GÜZEL!
YARIYIL TATİLİ KADIKÖY´DE GÜZEL!
Kadıköy Belediyesi, Yarıyıl Şenliği ile çocukları Kadıköy´e davet ediyor. Şenlik kapsamında eğitimler ücretsiz, kültür merkezlerinde sahnelenecek çocuk oyunları ise indirimli olacak. Kozyatağı Kültür Merkezi´nde Çocuk Kitapları Günleri ve Karikatür Evi´ndeki Yarıyıl Karikatür Günleri ise keyifli bir yarıyıl tatili yaşatacak
Maltepe´de Karne Şenliği
Maltepe´de Karne Şenliği
Maltepe Altayçeşme ilkokulunda düzenlenen karne töreninde konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı; "Çocuklarımızı dinlendirmek gerekir. Bizim doğrularımızı onlara dayatmadan onların istediği şekilde aktiviteler ile dinlenmelerini sağlamalıyız. Çünkü hepsinin farklı yetenekleri var" dedi.
Hem Eğitim Hem Eğlence
Hem Eğitim Hem Eğlence
Maltepe Belediyesi çocukların kişisel gelişimine katkı sunan, hem eğiten hem eğlendiren oyunları minikler ile buluşturuyor.
Kreş Öğrencileri Yuva Kuracak
Kreş Öğrencileri Yuva Kuracak
Maltepe Belediyesi´nin kreşlerinde eğitim gören minikler, yılbaşına özel olarak hazırladıkları ürünlerden elde edecekleri gelirle, kuşlar için yuvalar hazırlayacaklar.
Anaokulu Öğrencilerine Çevre Eğitimi
Anaokulu Öğrencilerine Çevre Eğitimi
Maltepe Belediyesi, okullardaki öğrencilerin çevre bilinci kazanması amacıyla 50 anaokulu öğrencisine çevre, atık ve geri dönüşüm konularında eğitim verdi.
Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu Açıldı
Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu Açıldı
Üsküdar Belediyesi tarafından inşa edilen Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu törenle açıldı
Ümraniye Mehteran Takımı Kurdu
Ümraniye Mehteran Takımı Kurdu
Ümraniye Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek bünyesinde mehter takımı kurdu.
DOLAR
15.5639
EURO
16.2166
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar