Cihat Yaycı Paşa´dan FETÖ Uyarısı
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Eski Başkanı Cihat Yaycı, Fetullahçı Terör Örgütü konusunda son dakika uyarılarında bulunarak, “Kadrolarını kritik kurumlarda hala muhafaza ediyorlar ve hala FETÖ tehlikesi devam ediyor." dedi.
Tarih: 28.10.2021 12:43:04

Muhalefetten gelen FETÖ´ye yönelik “affedeceğiz” çıkışı örgüt militanlarını heyecanlandırdı.Cihat Yaycı  Paşa, yeniakit.com.tr´ye Türkiye´nin FETÖ ile mücadelesini değerlendirdi. 

 Türkiye´nin FETÖ ile mücadelede mutlak başarı sağlaması gerektiğini vurgulayan Cihat Yaycı Paşa, “Öncelikle FETÖ organizasyonun yapılanmasının defalarca anlattığımız gibi bir kere daha anlatarak başlamak gerekir; FETÖ uzun yıllar istihbarat örgütleri, Türk ve Türkiye düşmanı lobiler, kuruluşlar ve diasporalar tarafından ciddi şekilde desteklenmiş ve fonlanmış bir casusluk örgütüdür! Bu yapılanmanın ana gayesi küresel emperyal hedefleri olan odaklara ‘hizmet´ etmektir! Bu nedenle dünyanın her kıtasında çeşitli istihbarat örgütleri ve Türkiye düşmanı odakların yardımıyla okullar, kurumlar ve vakıflar kurarak organize olmuşlar ve ülkelerin kurumlarına militanlarını sızdırmak vasıtasıyla terör, casusluk ve onlarca kirli operasyona imza atmışlardır.” dedi.  

ÜLKENİN TÜM KURUMLARINA SIZMIŞLAR 

“FETÖ yapılanmasının ana hedefi her zaman Türkiye Cumhuriyeti olmuştur.” diyen Cihat Yaycı, şunları söyledi:

“Hizmet ettikleri emperyalist odakların ve istihbarat örgütlerinin ajandalarından şaşmayan örgüt Türkiye´nin tüm kurumlarına sızmış, sınav sorularını çalmış, kendileriyle mücadele eden vatanseverlere iftiralar atmış ve kumpaslar kurmuştur. Türkiye özelinde siyasi  askeri ve eğitim gibi alanlarda örgütlenen FETÖ, buralara binlerce militanı soruları çalarak yerleştirmiş ve kripto elemanları vasıtasıyla ülkemizin ana damarları olan yönetsel ve icra kurumlarının içine sızmıştır.” 

FETÖ RİSKİ DEVAM EDİYOR 

 

FETÖ ile mücadeleye ilişkin çalışmaların yeterli olmadığını ve FETÖ tehlikesinin devam ettiğine dikkat çeken Cihat Yaycı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz´un ardından tüm yapılanmasını kripto örgütlenme modeline göre revize eden terör örgütü FETÖ hala ciddi ve en önemli beka tehlikelerinden birisi olarak ülkemizin önünde durmaktadır. FETÖ yapılanması bir güvenlik meselesininde ötesine geçerek ülkemizin en hayati meselelerinin geleceğinde de önlem alınması ve mücadele edilmesi gereken bir tehlike olarak varlığını sürdürmektedir. FETÖ´nün yapılanma modelini, militanlaştırma süreçlerini ve on yılları aşan bir süreç içinde sınav sorularını çalması gibi etkenler düşünüldüğünde örgütün hala ülkemiz için en ciddi beka tehlikesi olduğu açık ve net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Yine bu bağlamda FETÖ ile mücadele gerek dış gerekse iç kaynaklı nedenlerden dolayı aksamalar yaşanmıs ve OHAL kaldırıldıktan sonra maalesef Emniyet´in, Milli İstihbarat Teşkilatı´nın ve Savcılıkların çalışması kapsamında; Silahlı Kuvvetler, Emniyet ve Adalet Bakanlığı dışında kayda değer bir FETÖ´cü ihracı gerçekleşmemiştir. Bakanlıklarda, Akademide, Yüksek Öğretim Kurumu kapsamında FETÖ´cülerin mevcut durumda kadrolarını muhafaza ettiklerini söylemek yanlış olmayacaktır. Devlette kadrolarını muhafaza eden bu örgüt yine aynı şekilde kısa zaman sonra tekrar devleti ele geçirebilecektir.”

 Türkiye´deki mevcut yapılanmasında kamufle olmayı başardıklarını ve tüm yetkili kurumların bu yapılanmaya karşı daha dikkatli olması gerektiğini hatırlatan Cihat Yaycı Paşa, “Uzun yıllar dünyadaki büyük istihbarat örgütlerinin tedrisatından geçmiş FETÖ yapılanması ve onun militanları hangi şekilde örgütleneceklerini, dikkat çekmeden faaliyet yürüteceklerini ve gizlenebileceklerini bilmektedir. Örneğin; FETÖ´nün Mahrem yapılanmasının birbiriyle irtibat ve iletişim ağı olarak kullandığı yöntem örgütün casusluk alanındaki profesyonelliğini kanıtlar niteliktedir. 15 Temmuz´daki durum terör örgütü FETÖ´nün bu özelleğinin ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu ortaya koymuştur. Unutulmamalıdır ki; FETÖ Militanları bulundukları her kabın şeklini alabilme kabiliyetindedirler. Retoriklerini, imajlarını ve tavırlarını bulundukları ortama, yapıya ve duruma göre hızla değiştirebilmektedirler. Örneğin; Yıllarca ülkemizde Türk insanını etkileyebilmek için dini araçsallaştıran ve sözde dindar bir hayat tarzı benimser gözüken FETÖ militanları 15 Temmuz´un ardından yurtdışına firar ettikten sonra Batılı bir imaj ve profil benimseyerek casusluk, Türkiye aleyhinde faaliyetlere devam etmişlerdir.” şeklinde konuştu. 

FETÖ İLE MÜCADELEYE DEVAM EDİLMELİ

Türkiye´de başörtülü olup da yurtdışına firar ettikten sonra başörtüsü çıkaran birçok örgüt militanının olduğunu belirten Cihat Yaycı, şunları kaydetti:

“Kiliselerle işbirlikleri yapan, sözde ekümenik iddialarına destekler sunan ve Avrupa kamuoyunda bu durumun reklamını en fazla yürütende yine FETÖ terör örgütüdür. Mukaddes dinimizin emirlerini, ayetlerini ve ahlakını bozma hedefiyle hareket eden FETÖ yapılanması, Türk insanına da kendisini sözde mütedeyyin ve dini bir yapılanma olarak propaganda etmiştir. Aksine bu örgüt "dinler arası diyalog" gibi Vatikan merkezli fikirleri de pratiğe dökmek için seferber olmuşlardır. Bu nedenle FETÖ´nün Türk Milleti´nin ahlaki, dini, manevi ve kültürel kodlarıyla oynayarak Milletimiz üzerindeki küresel komploların uygulayacısı olduğu ciddi bir gerçekliktir. Bulunduğu her kabın şeklini alan FETÖ, ne yazık ki Mukaddes dinimizin ayetlerini ve kutsal emirlerini kendi korkunç emelleri uğruna değiştirmeye çalışmıştır bu nedenle başta Diyanet ve ilahiyat fakülteleri olmak üzere buralara uzun yıllar sızmış ve hem öğrenci hem de akademisyen bazında örgütlenme faaliyetleri gerçekleştirmiştir. Ne yazık ki ülkemizin FETÖ ile etkin mücadele politikası ve faaliyetleri uzun zamandır sekteye uğramakta ve FETÖ, giderek ülkenin bekasındaki en ciddi boyuttaki tehlike olarak karşımıza çıkmaktadır.” 

“Ülkemizin içindeki belli başlı sesler ve hiç masum olmayan aksine tehlikeli siyasal söylemlerde FETÖ´nün tüm kadrolarına moral depolamaktadır.” vurgusu yapan Cihat Yaycı Paşa, şunları söyledi:

“Örneğin; FETÖ ve diğer yıkıcı, bölücü terör örgütleriyle iltisaklı olan ve ihraç edilmiş şahısları ‘KHK´lıların tamamını affedeceğiz!´ Gibi tehlikeli bir söylemle aklamaya yönelik hedefler FETÖ´ye moral verirken, kripto yapılanmaları da harekete geçirebilir. Dikkat edilirse; bir süredir başta ülkemizin egemenliğine ve içişlerine saldıran büyükelçilerin destekleri paralelinde yeni bir siyasal söylem ortaya çıktı. Öncelikle iltisak kavramını iyi anlamak gerekli! Birisinin ailesi, eşi veya yakın akrabası FETÖ ile bağlantılı ise ya da FETÖ´ye fon aktarımında bulunduysa devlet bu şahsa dair oluşacak güvenlik kaygıları nedeniyle işe almama ya da onunla çalışmama gibi bir tasarrufta bulunabilir. Şirketler ve kurumlar bile istedikleri kişilerle çalışmama ya da güvenlik kaygısıyla kişilerle ilişkilerini koparma gibi önlemleri almaları en doğal haklarıdır. ‘Biz KHK´lıları affedeceğiz´ gibi siyasi söylemler FETÖ´ye umut ve motivasyon pompalamaktadır ki görüldüğü üzere yurtdışındaki FETÖ militanları bu atmosferden hemen faydalanıp ‘Geleceğiz, kurumları tekrar alacağız!´ Gibi umut naraları atmaktadırlar. Ülkemiz son derece tehlikeli bir yapılanma ile karşı karşıyadır. Bu casusluk örgütünün hedeflerine hizmet edecek söylemlerden ve projelerden kaçınmak tüm siyasilerin Türk Milletine ve Türkiye´ye olan en hayati borçlarıdır! FETÖ´ye umut veren projelerin yanında yer almak ve siyasi söylemler geliştirmek yeni 15 Temmuzlara kapı aralamak demektir!”   

Bu siyasi dilde umut bulan militanlar korkunç hedeflerine kapı aralamak ve Türkiye´nin 2023 yılındaki hedeflerine ulaşmaması için kaos ortamı yaratmanın yollarını aradığını söyleyen Cihat Yaycı Paşa, “Türkiye´nin FETÖ Casusluk örgütüyle mücadele motivasyonunu tam kararlılıkla sürdürmelidir. Örgüt ‘KARGAŞA, KARMAŞA ve KAOS´(Üç K) ortamından istifade ile 15 Temmuz benzeri olmasa dahi, bir şekilde oluşacak ‘Üç K´ ile  devletin yönetimini yine sistematik şekilde ele geçirebilir. Bu konuda mutlaka uyanık ve tetikte olmamız gerekmektedir. FETÖ terör örgütü ‘kargaşa, karmaşa ve kaos´ yani (Üç K) ortamından istifade ile 15 Temmuz benzeri olmasa dahi, bir şekilde oluşacak ‘Üç K´ ile devletin yönetimini yine sistematik şekilde ele geçirebilir. Bu konuda mutlaka uyanık ve tetikte olmamız gerekmektedir. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Türkiye´nin başına gelmiş en büyük tehlikelerden bir tanesidir. Ve bu tehlike maalesef hala devam etmektedir. ‘KHK´lıları affedeceğiz, görevden alınanları geri iade edeceğiz…´ gibi tehlikeli söylemlerde bu tehlikenin boyutunu ve ciddiyetini gözler önüne sermektedir. Devletimiz önlemlerini arttırarak mücadele alanını her yere taşımalıdır. Örgütün kripto kadrolarının temizlenmesi ve açığa çıkarılması daha önceki mücadele tecrübeleri metodlarıyla sabittir. Milletimiz ise daha uyanık, bilinçli ve kararlı davranarak siyasilerin yanlış söylemlere düşmesini engellemelidir. Vatansever siyasilerden ve bürokratlardan beklentimiz ise FETÖ´ye karşı daha etkin bir kamu diplomasinin yürütülmesi ve mücadele noktasında hiçbir taviz verilmemesidir çünkü FETÖ tüm kadrolarıyla uyanık, hazır ve her an eyleme geçecek bir tarzda mevzilenmiştir!” şeklinde konuştu. 

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı ve TÜRK DEGS Başkanı Cihat Yaycı, sözlerini şöyle tamamladı:

“FETÖ´nün diğer terör örgütleri gibi olmadığı ve onlarla mücadele yöntemlerinin bu örgüt için geçerli ve yeterli olmayacağı artık kabul edilmelidir.  Bu örgüt devleti içten içe ele geçirmeyi ve onu parçalamayı hedefleyen, bukalemun mankurt elemanları her kılığa girerek devlete sızan ve bilgileri başka devletlere sızdıran hain bir ajanlık ve casusluk örgütüdür de. Bu nedenle özel bir FETÖ İLE MÜCADELE KURUMU kurulmalıdır. Şu da unutulmamalıdır ki sınav yolsuzlukları devlete sızan bu casuslar tespit edilmeden devlet rahata çıkamaz. Devletin en büyük beka sorunu FETÖ´dür. 2023´e sağlam ve güçlü bir Türkiye ile girilmek isteniyorsa, devlet bu hainlerden arındırılmalıdır.”

 
 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Cihat Yaycı Paşa FETÖ Uyarısı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İstanbul´da Ne Kadar Yabancı Uyruklu Var
İstanbul´da Ne Kadar Yabancı Uyruklu Var
İstanbul Valiliği, kentte 1 milyon 305 bin 307 yabancının yasal olarak ikamet ettiğini duyurdu. Bunun 542 binini Suriyeliler oluşturuyor. Açıklamada geçen yıl 23 bin kişinin İstanbul´dan sınır dışı edildiği belirtildi.
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte il il bayram namazı saatleri
Ramazan Bayram namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyuruldu
2 Kilometre Uzunluğunda İftar Sofrası
2 Kilometre Uzunluğunda İftar Sofrası
Üsküdar Belediyesi 80 bin kişilik iftar organizasyonu düzenledi.
İçişleri Bakanlığı´ndan Maske Genelgesi
İçişleri Bakanlığı´ndan Maske Genelgesi
İçişleri Bakanlığı "Kapalı Alanlarda Maske Kullanımı”na ilişkin genelge yayınladı.
Kadir Gecesi Hikmeti Ve Nasıl İbadet Edilir
Kadir Gecesi Hikmeti Ve Nasıl İbadet Edilir
Ramazanın 27. gecesine denk gelen ve Kur´an-ı Kerim´de "Bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi yarın idrak edilecek. Kadir gecesi İslam alemi için büyük öneme sahip bir gecedir
Müsilaj İçin Acil Denize Açıldı
Müsilaj İçin Acil Denize Açıldı
Marmara Denizi´nde deniz salyası olarak adlandırılan müsilajın tekrar ortaya çıkmasıyla İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü´nde görevli bilim insanları araştırma gemisi R/V Alemdar II ile denize açıldı.
Avrupa´nın En Çok Gökdeleni Olan Şehir ; İstanbul
Avrupa´nın En Çok Gökdeleni Olan Şehir ; İstanbul
Hızla büyümeye devam eden mega kent İstanbul artan nüfusuyla birlikte daha fazla gökdelene ev sahipliği yapıyor.
BUBFA Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz´ı Unutmadı
BUBFA Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz´ı Unutmadı
Burhaniye uygulamalı Bilimler Fakültesi´nde (BUBFA) İstanbul Adalet Sarayı´ndaki makam odasında görevi başında şehit edilen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz´ın adının verildiği konferans salonunun açılışı gerçekleştirildi.
Mimar Sinan´ın Şifrelerini Çözdü
Mimar Sinan´ın Şifrelerini Çözdü
Mimar Sinan üzerine araştırmalar yapan Türk Mimârîsi Araştırma Merkezi´nden Yüksek Mimar Mehmet Emin Yılmaz, Macaristan´da sürdürdüğü çalışmalarda önemli bir bilgiye eriştiğini açıkladı.
Çöp Toplayıcılara Mesleki Statü
Çöp Toplayıcılara Mesleki Statü
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sokak atık toplayıcılarının çalışma koşullarına ilişkin, "Çekçekleriyle dünyanın hem yükünü hem geleceğini omuzlarında taşıyan kardeşlerimizin, daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Daha sağlıklı koşullarda işinizi yapmanız için sizin mesleki statünüzü ve itibarınızı artırmak için gerekli olan her şeyi düşünüyoruz. Çok yakında da uygulamaya geçiyoruz" dedi.
Dolandırıcılıkta Yeni Yöntem
Dolandırıcılıkta Yeni Yöntem
Dolandırıcıların yeni yöntemiyle ilgili konuşan Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Merkez Tüketici Adaleti Komisyonu Başkanı Av. Hayri Eryılmaz, “Telefonlara gelen icra borcu mesajlarına dikkat edilmeli" dedi.
Ataşehir´de İBB Ekipleri  Güpegündüz Ağaçları Söktü!
Ataşehir´de İBB Ekipleri Güpegündüz Ağaçları Söktü!
Ataşehir´de cadde ortasında bulunan onlarca ağaç, İBB ekiplerince söküldü. Ağaçların sökülerek kamyonete yüklendiği anlar ve kesim yapılan alan havadan görüntülendi.
İSKİ´den Suya Zam
İSKİ´den Suya Zam
İstanbul´da İSKİ´nin zam talebi kabul edildi. Buna göre, konutta kullanılan suyun birim fiyatı yüzde 29´luk artışla, 5,56 liradan 8,33 liraya yükseltildi.
Tuzla Belediyesi´nden İftar Saatinde Yolda Olan İstanbullulara İftarlık
Tuzla Belediyesi´nden İftar Saatinde Yolda Olan İstanbullulara İftarlık
Tuzla Belediyesi, iftar saatinde yolda olan vatandaşların iftariyeliklerini Kral FM aracılığıyla dağıtmaya başladı.
 Kadıköy´de Çalışma Belgesi Olmayan Taksiciyi Polis Affetmedi
Kadıköy´de Çalışma Belgesi Olmayan Taksiciyi Polis Affetmedi
Kadıköy´de polis ekipleri ticari taksilere yönelik denetim gerçekleştirdi.
İstanbul´da Toplu Ulaşıma Zam
İstanbul´da Toplu Ulaşıma Zam
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 40´lık zam yapıldı.
ERDEMLİ GENÇLİK TANITIM GECESİ´NE BÜYÜK İLGİ
ERDEMLİ GENÇLİK TANITIM GECESİ´NE BÜYÜK İLGİ
Kısa bir süre önce kurulan ve yaptığı etkinliklerle adını duyuran Erdemli Gençlik Eğitim Kültür, Sanat Derneği Üsküdar´da düzenlediği tanıtım programı büyük bir ilgi gördü.
 İstanbul Valisi Yerlikaya, “Kaçak Ev Yapmak Kimsenin Aklından Geçmesin”
İstanbul Valisi Yerlikaya, “Kaçak Ev Yapmak Kimsenin Aklından Geçmesin”
AFAD İstanbul ve İTÜ Afet Yönetim Enstitüsü koordinasyonunda hazırlanan İstanbul İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Hazırlık Toplantısı, Üsküdar´da gerçekleştirildi.
Tarihi Küçüksu Köprüsü Bakımsızlıktan Yıkılma Tehlikesi Taşıyor
Tarihi Küçüksu Köprüsü Bakımsızlıktan Yıkılma Tehlikesi Taşıyor
Tarihi Küçüksu Köprüsü bakımsızlık nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya İstanbul´da Cumhuriyet döneminin ilk betonarme köprülerinden olan Tarihi Küçüksu Köprüsü bakımsızlık nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Beykoz ile Üsküdar ilçelerinin sınırını belirleyen tarihi köprü havadan görüntülendi.
Kar Yeniden Geliyor
Kar Yeniden Geliyor
Meteorolojinin yayınladığı haftalık haritaya göre Cuma gününden itibaren İstanbul´da kar yağışı tekrar etkili olmaya başlayacak. Kar yağışının 4 gün boyunca etkili olması bekleniyor. Kar yağışı ülkenin büyük bir bölümünde etkili olacak.
Parmak İzi İle Takip Hak İhlali!
Parmak İzi İle Takip Hak İhlali!
Anayasa Mahkemesi, Söke Belediyesi´nin parmak iziyle mesai takibi yapmasını kişisel verilerin korunması hakkının ihlali olarak değerlendirdi.
 İBB´ye "Çınar Ağacı" Tepkisi
İBB´ye "Çınar Ağacı" Tepkisi
AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin Çırağan Caddesi üzerindeki 112 ağacını kesmesine tepki gösterdi.
Süreyya Paşa Köşkü Harabeye Döndü
Süreyya Paşa Köşkü Harabeye Döndü
İstanbul´daki kültür ve sağlık tesislerinin çoğalması için mal varlığını ve köşkünü bağışlayan Süreyya Paşa´nın Maltepe´deki köşkü çürümeye terk edildi.
İstanbul İçin Kar Uyarısı
İstanbul İçin Kar Uyarısı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının bu akşam itibariyle Marmara bölgesi üzerinde etkili olacağını söyledi.
Adaların Mimozaları İçin Koruma Kararı
Adaların Mimozaları İçin Koruma Kararı
Adalar´da bulunan ve endemik bitki türlerinden olan mimoza çiçeklerinin turistler tarafından talan edilmesine “dur” denildi.
Buzzfest´e Büyük İlgi
Buzzfest´e Büyük İlgi
Kadıköylülere değil her yaştan tüm İstanbullulara eğlenceli vakit geçirme imkânı sunan kış festivali Buzzfest, sona erdi.
Miraç Kandili Neden Önemli ?
Miraç Kandili Neden Önemli ?
Müslümanlar ve tüm İslam alemi için önemli olan Miraç gecesinde ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Peki, Miraç Kandili´nde nasıl ibadet edilir?
İstanbul Barajlarında Sevindiren Görüntü
İstanbul Barajlarında Sevindiren Görüntü
İstanbul barajları, Ocak ve Şubat aylarında gelen yağışlarla adeta taşma seviyesine geldi.
‘Evlilik Öncesi Eğitim Programı´ Başladı
‘Evlilik Öncesi Eğitim Programı´ Başladı
Kartal´da; kadınların, ailelerin ve çocukların sorun ve beklentilerine karşı daha kapsamlı çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü´nü kuran Kartal Belediyesi, aile kurmak için bir araya gelen çiftlere yönelik önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan Evlilik Öncesi Eğitim Programı´nı hayata geçirdi.
Tuzla´da Zabıtadan Sıkı Denetim
Tuzla´da Zabıtadan Sıkı Denetim
Tuzla Belediyesi Zabıta Ekipleri, temel gıda ürünlerinde uygulanan KDV indiriminin marketler tarafından uygulanıp uygulandığının denetimini aralıksız sürdürüyor.
Teyemmüm İle Eldeki Mikropların Temizlendiği Bilimsel Olarak Ispatlandı
Teyemmüm İle Eldeki Mikropların Temizlendiği Bilimsel Olarak Ispatlandı
İstanbul´da özel bir hastanede çalışan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Abdülkadir Geylani Şahan, Kur´an-ı Kerim´de teyemmümden bahsedilen Maide Suresinden yola çıkarak ilginç bir araştırma yaptı.
 OGS Kaldırıldı
OGS Kaldırıldı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü, Otomatik Geçiş Sistemi´nin (OGS) kaldırıldığını duyurdu.
Kadıköy´de Helikopter Destekli Yeditepe Huzur Uygulaması
Kadıköy´de Helikopter Destekli Yeditepe Huzur Uygulaması
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından il genelinde helikopter destekli ´Yeditepe Huzur´ uygulaması gerçekleştirildi.
İstanbul´da Barajlarda Doluluk Oranı Yüzde 79
İstanbul´da Barajlarda Doluluk Oranı Yüzde 79
İstanbul´da etkili olan kar ve sağanak yağışların etkisiyle, barajlarda doluluk oranlarında oldukça artış görüldü.
Maltepe´de "Sigarayı Bırak, Hayatı 12´den Vur" Mesajı
Maltepe´de "Sigarayı Bırak, Hayatı 12´den Vur" Mesajı
9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle Maltepe´de düzenlenen okçuluk eğitimi yoğun ilgi gördü.
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ EMITT´TE GÖZ DOLDURUYOR
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ EMITT´TE GÖZ DOLDURUYOR
Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) Eğitim ve Uygulama Tesisi EMITT´te göz dolduruyor.
İncirli Bostan Camiini Cumhurbaşkanı Hizmete Açtı
İncirli Bostan Camiini Cumhurbaşkanı Hizmete Açtı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Prof. Dr. Osman Öztürk İncirli Bostan Camii açılışı töreninde konuştu. Erdoğan "Bizim de hocamızdı ve yetişmemizde gerçekten kendisinden çok şeyler öğrendik. Alimlerin öğrenciler üzerindeki hakları çok büyük" ifadelerini kullandı.
Barajlardaki doluluk oranları sevindirdi
Barajlardaki doluluk oranları sevindirdi
İstanbul´da baraj göllerinin çevresini kaplayan beyaz örtünün erimesi, ardından gelen yağışlık sistemler, su havzalarında ki su seviyelerinde artışı birlikte getirdi.
Türkiye´nin Yeni Nüfusu 85 Milyona Yaklaştı
Türkiye´nin Yeni Nüfusu 85 Milyona Yaklaştı
Türkiye´de ikamet eden nüfus, 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bir önceki yıla göre 1 milyon 65 bin 911 kişi artarak 84 milyon 680 bin 273 kişiye ulaştı.
Kadıköy´de Çocuk Hakları Eğitimi
Kadıköy´de Çocuk Hakları Eğitimi
Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte çocuklar, hukuk ve adalet üzerine düşündü; ailede, toplumda, dijital dünyada ve iklim krizinde temel haklarını ve sorumluluklarını keşfetti
ERDEMLİ GENÇLİK DERNEĞİ´NDEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET
ERDEMLİ GENÇLİK DERNEĞİ´NDEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET
Türkiye Erdemli Gençlik, Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı´yı ziyaret etti.
İstanbul´da yürüyen her şey dondu
İstanbul´da yürüyen her şey dondu
İstanbul´da etkili olan kar yağışı nedeniyle yürüyen merdivenler dondu.
İstanbul´da Hava - 43 Derece Ölçüldü
İstanbul´da Hava - 43 Derece Ölçüldü
Kar yağışıyla ilgili Meteoroloji Uzmanı Hüseyin Öztel , İstanbul´da dün aksam saatlerinde hava sıcaklığının - 43 ölçüldüğünü söyledi.
İstanbul Valiliği´nden İzin Ve Tatil Açıklaması
İstanbul Valiliği´nden İzin Ve Tatil Açıklaması
İstanbul Valisi Yerlikaya, üniversitelerde yükseköğretimlerin pazartesi gününe kadar ara verilmesine, kamu personelinin yarın da izinli olmasına, İstanbul´a girişlerin ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmasına karar verildiğini açıkladı.
Trakya istikametinden İstanbul´a girişler durduruldu
Trakya istikametinden İstanbul´a girişler durduruldu
İstanbul´da etkisini artıran kar yağışı kenti kısa sürede beyaz örtüyle kapladı. Aralıklarla yağan kar hayatı olumsuz etkiledi. Ana arterler ekipler tarafından açılırken ara yollar ise karla kaplandı.
 Artuk Bey´i, Ayberk Pekcan hayatını kaybettik
Artuk Bey´i, Ayberk Pekcan hayatını kaybettik
Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Artuk Bey karakteriyle gönüllerde taht kuran oyuncu Ayberk Pekcan 51 yaşında hayata veda etti.
Beyaz Gelinlik İstanbul´a Çok Yakıştı
Beyaz Gelinlik İstanbul´a Çok Yakıştı
Tarihi yarımada ve Sultanahmet Meydanı, kar yağışı ile beyaza büründü.
İstanbul´da ´sörf´ keyfi.
İstanbul´da ´sörf´ keyfi.
İstanbul´da gece saatlerinde yağan kar mega kenti beyaz bürüdü.
Üsküdar´da karın altında boğazın serin sularında yüzdüler
Üsküdar´da karın altında boğazın serin sularında yüzdüler
İstanbul´da eksi seviyelerdeki sıcaklıklara aldırış etmeyen bir grup vatandaş, kar yağışı altında Üsküdar Kuzguncuk Sahili´nde denize atlayarak yüzdü.
İstanbul´a Beyaz Örtü
İstanbul´a Beyaz Örtü
İstanbul´da etkisini artıran kar yağışı kenti kısa sürede beyaz örtüyle kapladı. Aralıklarla yağan kar hayatı olumsuz etkiledi. Ana arterler ekipler tarafından açılırken ara yollar ise karla kaplandı.
Ataşehir´de 6 Mahallede İmar Planı Sevinci
Ataşehir´de 6 Mahallede İmar Planı Sevinci
Uzun yıllardır imar bekleyen Ataşehir´in İçerenköy-Küçükbakkalköy, Mustafa Kemal-Âşık Veysel ve Kayışdağı-İnönü Mahalleleri sonunda Nazım İmar Planlarına kavuştu.
DOLAR
15.5639
EURO
16.2166
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar