Cihat Yaycı Paşa´dan FETÖ Uyarısı
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Eski Başkanı Cihat Yaycı, Fetullahçı Terör Örgütü konusunda son dakika uyarılarında bulunarak, “Kadrolarını kritik kurumlarda hala muhafaza ediyorlar ve hala FETÖ tehlikesi devam ediyor." dedi.
Tarih: 28.10.2021 12:43:04

Muhalefetten gelen FETÖ´ye yönelik “affedeceğiz” çıkışı örgüt militanlarını heyecanlandırdı.Cihat Yaycı  Paşa, yeniakit.com.tr´ye Türkiye´nin FETÖ ile mücadelesini değerlendirdi. 

 Türkiye´nin FETÖ ile mücadelede mutlak başarı sağlaması gerektiğini vurgulayan Cihat Yaycı Paşa, “Öncelikle FETÖ organizasyonun yapılanmasının defalarca anlattığımız gibi bir kere daha anlatarak başlamak gerekir; FETÖ uzun yıllar istihbarat örgütleri, Türk ve Türkiye düşmanı lobiler, kuruluşlar ve diasporalar tarafından ciddi şekilde desteklenmiş ve fonlanmış bir casusluk örgütüdür! Bu yapılanmanın ana gayesi küresel emperyal hedefleri olan odaklara ‘hizmet´ etmektir! Bu nedenle dünyanın her kıtasında çeşitli istihbarat örgütleri ve Türkiye düşmanı odakların yardımıyla okullar, kurumlar ve vakıflar kurarak organize olmuşlar ve ülkelerin kurumlarına militanlarını sızdırmak vasıtasıyla terör, casusluk ve onlarca kirli operasyona imza atmışlardır.” dedi.  

ÜLKENİN TÜM KURUMLARINA SIZMIŞLAR 

“FETÖ yapılanmasının ana hedefi her zaman Türkiye Cumhuriyeti olmuştur.” diyen Cihat Yaycı, şunları söyledi:

“Hizmet ettikleri emperyalist odakların ve istihbarat örgütlerinin ajandalarından şaşmayan örgüt Türkiye´nin tüm kurumlarına sızmış, sınav sorularını çalmış, kendileriyle mücadele eden vatanseverlere iftiralar atmış ve kumpaslar kurmuştur. Türkiye özelinde siyasi  askeri ve eğitim gibi alanlarda örgütlenen FETÖ, buralara binlerce militanı soruları çalarak yerleştirmiş ve kripto elemanları vasıtasıyla ülkemizin ana damarları olan yönetsel ve icra kurumlarının içine sızmıştır.” 

FETÖ RİSKİ DEVAM EDİYOR 

 

FETÖ ile mücadeleye ilişkin çalışmaların yeterli olmadığını ve FETÖ tehlikesinin devam ettiğine dikkat çeken Cihat Yaycı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz´un ardından tüm yapılanmasını kripto örgütlenme modeline göre revize eden terör örgütü FETÖ hala ciddi ve en önemli beka tehlikelerinden birisi olarak ülkemizin önünde durmaktadır. FETÖ yapılanması bir güvenlik meselesininde ötesine geçerek ülkemizin en hayati meselelerinin geleceğinde de önlem alınması ve mücadele edilmesi gereken bir tehlike olarak varlığını sürdürmektedir. FETÖ´nün yapılanma modelini, militanlaştırma süreçlerini ve on yılları aşan bir süreç içinde sınav sorularını çalması gibi etkenler düşünüldüğünde örgütün hala ülkemiz için en ciddi beka tehlikesi olduğu açık ve net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Yine bu bağlamda FETÖ ile mücadele gerek dış gerekse iç kaynaklı nedenlerden dolayı aksamalar yaşanmıs ve OHAL kaldırıldıktan sonra maalesef Emniyet´in, Milli İstihbarat Teşkilatı´nın ve Savcılıkların çalışması kapsamında; Silahlı Kuvvetler, Emniyet ve Adalet Bakanlığı dışında kayda değer bir FETÖ´cü ihracı gerçekleşmemiştir. Bakanlıklarda, Akademide, Yüksek Öğretim Kurumu kapsamında FETÖ´cülerin mevcut durumda kadrolarını muhafaza ettiklerini söylemek yanlış olmayacaktır. Devlette kadrolarını muhafaza eden bu örgüt yine aynı şekilde kısa zaman sonra tekrar devleti ele geçirebilecektir.”

 Türkiye´deki mevcut yapılanmasında kamufle olmayı başardıklarını ve tüm yetkili kurumların bu yapılanmaya karşı daha dikkatli olması gerektiğini hatırlatan Cihat Yaycı Paşa, “Uzun yıllar dünyadaki büyük istihbarat örgütlerinin tedrisatından geçmiş FETÖ yapılanması ve onun militanları hangi şekilde örgütleneceklerini, dikkat çekmeden faaliyet yürüteceklerini ve gizlenebileceklerini bilmektedir. Örneğin; FETÖ´nün Mahrem yapılanmasının birbiriyle irtibat ve iletişim ağı olarak kullandığı yöntem örgütün casusluk alanındaki profesyonelliğini kanıtlar niteliktedir. 15 Temmuz´daki durum terör örgütü FETÖ´nün bu özelleğinin ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu ortaya koymuştur. Unutulmamalıdır ki; FETÖ Militanları bulundukları her kabın şeklini alabilme kabiliyetindedirler. Retoriklerini, imajlarını ve tavırlarını bulundukları ortama, yapıya ve duruma göre hızla değiştirebilmektedirler. Örneğin; Yıllarca ülkemizde Türk insanını etkileyebilmek için dini araçsallaştıran ve sözde dindar bir hayat tarzı benimser gözüken FETÖ militanları 15 Temmuz´un ardından yurtdışına firar ettikten sonra Batılı bir imaj ve profil benimseyerek casusluk, Türkiye aleyhinde faaliyetlere devam etmişlerdir.” şeklinde konuştu. 

FETÖ İLE MÜCADELEYE DEVAM EDİLMELİ

Türkiye´de başörtülü olup da yurtdışına firar ettikten sonra başörtüsü çıkaran birçok örgüt militanının olduğunu belirten Cihat Yaycı, şunları kaydetti:

“Kiliselerle işbirlikleri yapan, sözde ekümenik iddialarına destekler sunan ve Avrupa kamuoyunda bu durumun reklamını en fazla yürütende yine FETÖ terör örgütüdür. Mukaddes dinimizin emirlerini, ayetlerini ve ahlakını bozma hedefiyle hareket eden FETÖ yapılanması, Türk insanına da kendisini sözde mütedeyyin ve dini bir yapılanma olarak propaganda etmiştir. Aksine bu örgüt "dinler arası diyalog" gibi Vatikan merkezli fikirleri de pratiğe dökmek için seferber olmuşlardır. Bu nedenle FETÖ´nün Türk Milleti´nin ahlaki, dini, manevi ve kültürel kodlarıyla oynayarak Milletimiz üzerindeki küresel komploların uygulayacısı olduğu ciddi bir gerçekliktir. Bulunduğu her kabın şeklini alan FETÖ, ne yazık ki Mukaddes dinimizin ayetlerini ve kutsal emirlerini kendi korkunç emelleri uğruna değiştirmeye çalışmıştır bu nedenle başta Diyanet ve ilahiyat fakülteleri olmak üzere buralara uzun yıllar sızmış ve hem öğrenci hem de akademisyen bazında örgütlenme faaliyetleri gerçekleştirmiştir. Ne yazık ki ülkemizin FETÖ ile etkin mücadele politikası ve faaliyetleri uzun zamandır sekteye uğramakta ve FETÖ, giderek ülkenin bekasındaki en ciddi boyuttaki tehlike olarak karşımıza çıkmaktadır.” 

“Ülkemizin içindeki belli başlı sesler ve hiç masum olmayan aksine tehlikeli siyasal söylemlerde FETÖ´nün tüm kadrolarına moral depolamaktadır.” vurgusu yapan Cihat Yaycı Paşa, şunları söyledi:

“Örneğin; FETÖ ve diğer yıkıcı, bölücü terör örgütleriyle iltisaklı olan ve ihraç edilmiş şahısları ‘KHK´lıların tamamını affedeceğiz!´ Gibi tehlikeli bir söylemle aklamaya yönelik hedefler FETÖ´ye moral verirken, kripto yapılanmaları da harekete geçirebilir. Dikkat edilirse; bir süredir başta ülkemizin egemenliğine ve içişlerine saldıran büyükelçilerin destekleri paralelinde yeni bir siyasal söylem ortaya çıktı. Öncelikle iltisak kavramını iyi anlamak gerekli! Birisinin ailesi, eşi veya yakın akrabası FETÖ ile bağlantılı ise ya da FETÖ´ye fon aktarımında bulunduysa devlet bu şahsa dair oluşacak güvenlik kaygıları nedeniyle işe almama ya da onunla çalışmama gibi bir tasarrufta bulunabilir. Şirketler ve kurumlar bile istedikleri kişilerle çalışmama ya da güvenlik kaygısıyla kişilerle ilişkilerini koparma gibi önlemleri almaları en doğal haklarıdır. ‘Biz KHK´lıları affedeceğiz´ gibi siyasi söylemler FETÖ´ye umut ve motivasyon pompalamaktadır ki görüldüğü üzere yurtdışındaki FETÖ militanları bu atmosferden hemen faydalanıp ‘Geleceğiz, kurumları tekrar alacağız!´ Gibi umut naraları atmaktadırlar. Ülkemiz son derece tehlikeli bir yapılanma ile karşı karşıyadır. Bu casusluk örgütünün hedeflerine hizmet edecek söylemlerden ve projelerden kaçınmak tüm siyasilerin Türk Milletine ve Türkiye´ye olan en hayati borçlarıdır! FETÖ´ye umut veren projelerin yanında yer almak ve siyasi söylemler geliştirmek yeni 15 Temmuzlara kapı aralamak demektir!”   

Bu siyasi dilde umut bulan militanlar korkunç hedeflerine kapı aralamak ve Türkiye´nin 2023 yılındaki hedeflerine ulaşmaması için kaos ortamı yaratmanın yollarını aradığını söyleyen Cihat Yaycı Paşa, “Türkiye´nin FETÖ Casusluk örgütüyle mücadele motivasyonunu tam kararlılıkla sürdürmelidir. Örgüt ‘KARGAŞA, KARMAŞA ve KAOS´(Üç K) ortamından istifade ile 15 Temmuz benzeri olmasa dahi, bir şekilde oluşacak ‘Üç K´ ile  devletin yönetimini yine sistematik şekilde ele geçirebilir. Bu konuda mutlaka uyanık ve tetikte olmamız gerekmektedir. FETÖ terör örgütü ‘kargaşa, karmaşa ve kaos´ yani (Üç K) ortamından istifade ile 15 Temmuz benzeri olmasa dahi, bir şekilde oluşacak ‘Üç K´ ile devletin yönetimini yine sistematik şekilde ele geçirebilir. Bu konuda mutlaka uyanık ve tetikte olmamız gerekmektedir. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Türkiye´nin başına gelmiş en büyük tehlikelerden bir tanesidir. Ve bu tehlike maalesef hala devam etmektedir. ‘KHK´lıları affedeceğiz, görevden alınanları geri iade edeceğiz…´ gibi tehlikeli söylemlerde bu tehlikenin boyutunu ve ciddiyetini gözler önüne sermektedir. Devletimiz önlemlerini arttırarak mücadele alanını her yere taşımalıdır. Örgütün kripto kadrolarının temizlenmesi ve açığa çıkarılması daha önceki mücadele tecrübeleri metodlarıyla sabittir. Milletimiz ise daha uyanık, bilinçli ve kararlı davranarak siyasilerin yanlış söylemlere düşmesini engellemelidir. Vatansever siyasilerden ve bürokratlardan beklentimiz ise FETÖ´ye karşı daha etkin bir kamu diplomasinin yürütülmesi ve mücadele noktasında hiçbir taviz verilmemesidir çünkü FETÖ tüm kadrolarıyla uyanık, hazır ve her an eyleme geçecek bir tarzda mevzilenmiştir!” şeklinde konuştu. 

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı ve TÜRK DEGS Başkanı Cihat Yaycı, sözlerini şöyle tamamladı:

“FETÖ´nün diğer terör örgütleri gibi olmadığı ve onlarla mücadele yöntemlerinin bu örgüt için geçerli ve yeterli olmayacağı artık kabul edilmelidir.  Bu örgüt devleti içten içe ele geçirmeyi ve onu parçalamayı hedefleyen, bukalemun mankurt elemanları her kılığa girerek devlete sızan ve bilgileri başka devletlere sızdıran hain bir ajanlık ve casusluk örgütüdür de. Bu nedenle özel bir FETÖ İLE MÜCADELE KURUMU kurulmalıdır. Şu da unutulmamalıdır ki sınav yolsuzlukları devlete sızan bu casuslar tespit edilmeden devlet rahata çıkamaz. Devletin en büyük beka sorunu FETÖ´dür. 2023´e sağlam ve güçlü bir Türkiye ile girilmek isteniyorsa, devlet bu hainlerden arındırılmalıdır.”

 
 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Cihat Yaycı Paşa FETÖ Uyarısı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İstanbul´da Baraj Doluluk Oranları
İstanbul´da Baraj Doluluk Oranları
İstanbul´a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı son bir haftada yüzde 1,22 düşerek yüzde 43,51 olarak ölçüldü. İstanbul´a su sağlayan baraj ve göletler, 868 milyon 683 bin metreküp su biriktirme hacmine sahipken, su miktarı bugün itibarıyla 377,99 milyon metreküp seviyesinde bulunuyor.
VAN´DA “COVİD-19´UN ETKİLERİ” ARAŞTIRILACAK
VAN´DA “COVİD-19´UN ETKİLERİ” ARAŞTIRILACAK
Koronavirüs (COVİD-19) salgının Van ilindeki mevcut ve gelecekteki etkilerinin araştırılması, çözüm önerilerinin geliştirilmesine yönelik “COVİD-19 Salgının Van Üzerinde Ekonomik ve Sosyal Etkileri İçin Danışmanlık Hizmeti” projesi hayata geçirildi.
Tuzla´da 4´üncü Kitap fFarı Kapılarını Açtı
Tuzla´da 4´üncü Kitap fFarı Kapılarını Açtı
Tuzla Belediyesi tarafından organize edilen 4´üncü Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı.
İstanbul´da Ekmek 2,5 TL Oldu
İstanbul´da Ekmek 2,5 TL Oldu
İstanbul´da 2,25 olan ekmek fiyatları 2,5 liraya yükseldi.
İstanbul´da Bu Yollar Trafiğe Kapanıyor
İstanbul´da Bu Yollar Trafiğe Kapanıyor
İstanbul Valiliği, Türk Konseyi Sekretaryası merkez binası açılışı nedeniyle yarın belirli saatlerde bazı sokakların trafiğe kapatılacağını ve Sirkeci-Çemberlitaş arasında tramvay seferlerinin yapılmayacağını duyurdu
Maltepe Meydan Projesine Start Verildi
Maltepe Meydan Projesine Start Verildi
Maltepe Meydan Yayalaştırma ve Tünel Projesi´nin ilk etabı başladı.
Adalar Planına Destek
Adalar Planına Destek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzasıyla Resmi Gazete´de yayımlanan kararda, kıyı kenar çizgisi esas alınarak hazırlanan ve kroki ile sınırları gösterilen alanın Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edildi. Marmara Denizi ve Adalar´daki tarihi ve doğal değerlerin koruma altına alınmasını amaçlayan kararnameye DSP Adalar İlçe Başkanı Murat Pekin destek verdi. Pekin; "35 yıllık kepazelik sona erdi" dedi.
8. Uluslararası Medya Çalıştayı Başladı
8. Uluslararası Medya Çalıştayı Başladı
Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından sekiz yıldır düzenlenen ve geleneksel hale getirilen “Uluslararası Medya Çalıştayı”, Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu teknik gezisi ile başladı.
Sis, Tarihi Yarımada Muazzam Görüntüler Oluşturdu
Sis, Tarihi Yarımada Muazzam Görüntüler Oluşturdu
İstanbul´da etkili olan sis, tarihi yarımadada kartpostallık görüntüler oluşturdu.
15 Temmuz Köprüsü Kapatıldı
15 Temmuz Köprüsü Kapatıldı
İstanbul maratonu nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile birlikte bazı yollar saat 03.00´te ulaşıma kapatıldı
Sis Kız Kulesi´nde Faciaya Yol Açıyordu
Sis Kız Kulesi´nde Faciaya Yol Açıyordu
İstanbul´da etkili olan yoğun sis nedeniyle Üsküdar açıkları Kız Kulesi civarında birbirine oldukça yaklaşan yolcu teknesi ile vapur çarpışmaktan son anda kurtuldu.
Maltepe Belediyesi´nden İhale Kıyağı
Maltepe Belediyesi´nden İhale Kıyağı
Maltepe Belediyesi´nin açtığı ihale aynı belediyenin CHP´li meclis üyesinin kardeşlerine verildi. Belediye, 2020 yılında 3000 adet gıda paketi alımı için ihaleye çıktı
Fikirtepe´de kentsel dönüşümde tünelin ucu gözüktü
Fikirtepe´de kentsel dönüşümde tünelin ucu gözüktü
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm alanını ziyaret ederek son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.
Çekmeköy´de 4 Yıl Önce Başlanan İtfaiye İstasyonu Bitirilemiyor
Çekmeköy´de 4 Yıl Önce Başlanan İtfaiye İstasyonu Bitirilemiyor
Çekmeköy´de, inşasına yaklaşık 4 yıl önce başlanan itfaiye istasyonunun yapımı bir türlü tamamlanmadı.
Şadi Yazıcı, İBB´ye Ateş Püskürdü
Şadi Yazıcı, İBB´ye Ateş Püskürdü
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu´nun 2019 yerel seçimleri öncesi Tuzla´da vatandaşlara vermiş olduğu hiçbir sözü yerine getirmediğini ifade ederek sürekli bahaneler üretmesine sert eleştirilerde bulundu
Reuters: Türkiye, Paris İklim Anlaşması için 3,1 milyar euro kredi alabilir
Reuters: Türkiye, Paris İklim Anlaşması için 3,1 milyar euro kredi alabilir
Türkiye´nin Paris İklim Anlaşması´nı onaylayıp yürürlüğe kaymasının ardından, temiz enerji hedeflerine ulaşması için Dünya Bankası, Fransa ve Almanya´dan 3,1 milyar euroluk kredi almaya hazırlandığı bildirildi
Bazı Kıyılar Yok Olacak
Bazı Kıyılar Yok Olacak
Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, iklim değişikliğine bağlı olarak deniz seviyesinin yükseleceği konusunda uyardı. Tek, "Bununla beraber kıyı alanlarındaki yerler sular altında kalacak" dedi.
Karaismailoğlu, Başkan İsmet Yıldırım´ı ziyaret etti
Karaismailoğlu, Başkan İsmet Yıldırım´ı ziyaret etti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ümraniye´ye giderek Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım´ı ziyarette bulundu.
Bekar Deresi´nin Çözümsüz Sorunu ´´Koku´
Bekar Deresi´nin Çözümsüz Sorunu ´´Koku´
Çengelköy´den İstanbul Boğazı´na dökülen Bekar Deresi´nden gelen kötü kokular etkisini sürdürüyor. İBB tarafından henüz çözüme kavuşturulamayan ağır kokular vatandaşında tepkisine yol açtı. Tepkilere neden olan Bekar Deresi´nde kokunun yanı sıra suyun renginde değişti
DOĞU VE GÜNEYDOĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİRLİK PLATFORMU 2023 VİZYONU VE YOL HARİTASINI BELİRLEDİ
DOĞU VE GÜNEYDOĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİRLİK PLATFORMU 2023 VİZYONU VE YOL HARİTASINI BELİRLEDİ
Doğu ve Güneydoğu´da bulunan 23 İlin İstanbul´daki Sivil Toplum Kuruluşlarını bir çatı altında toplayan Doğu-Güneydoğu Sivil Toplum Kuruluşları Birlik Platformu (DOĞU-BİR ), yeni bir akademik açılım yaparak, Platform bünyesinde Anadolu Sosyal Araştırmalar Merkezi kurdu. 2023 Vizyonu ve Yol Haritasını açıklayan DOĞU-BİR Platformu başkanı Mahmut Ataman, “ 23 ilde ve aynı zamanda, İstanbul´da 39 ilçede şubeler açmak suretiyle mevcut faaliyetlerimizi güçlendirmek istiyoruz ” dedi.
Dakikalık Kiralama Dönemi Başlıyor
Dakikalık Kiralama Dönemi Başlıyor
Her türlü araçlarda, dakikalık kiralama dönemi gospeed.com.tr adresinden kolayca ulaşılacak.
Boyraz´dan Kaymakam Tiryaki´ye Ziyaret
Boyraz´dan Kaymakam Tiryaki´ye Ziyaret
Milletvekili Boyraz´dan Kaymakam Tiryaki´ye hayırlı olsun ziyareti
Bir Kaşık Bal Antibiyotiklerden Daha Etkili
Bir Kaşık Bal Antibiyotiklerden Daha Etkili
Normalleşme süreci ile birlikte okulların tekrardan açılması ve çocukların eğitim hayatına dönmesi hastalıklardan korunmak için ekstra bir çaba gerektiriyor. Koronavirüs salgınının yanı sıra kapalı alanlarda gribal enfeksiyon tehlikesi, mevsim geçişleri, havasız sınıf ortamı, mesafeye dikkat edilmemesi, çocuk sağlığını ve toplumu kötü yönde etkileyebilir. Bu nedenle uzmanlar çocuklarda hastalıklara karşı güçlü bağışıklık sistemine ve vücut direncinin artırılmasına dikkat çekiyor. Oxford Üniversitesi´nin yaptığı bir araştırmaya atıf yapan bal uzmanı Ahmet Bağran Aksoy, “Oxford Üniversitesi´nin geçtiğimiz yıl yayınladığı bir araştırma bir kaşık balın üst solunum yollarının tedavisinde ve öksürüğün giderilmesinde antibiyotiklerden daha yararlı olabileceğini ortaya koymuştu” diye konuştu.
Milli Muharip Uçağı Parmak Isırtıyor
Milli Muharip Uçağı Parmak Isırtıyor
Milli Muharip Uçakla ilgili konuşan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, “Radara yakalanmamak için tüm mühimmat gövdesinde saklı bulunuyor. Bir de Supercruise özelliği sayesinde süpersonik uçuş yapabiliyor. F-16´larda bu özellik bulunmuyor” dedi
ARAÇ SAHİPLERİNİN DİKKATİNE
ARAÇ SAHİPLERİNİN DİKKATİNE
Bilerek ya da bilmeyerek trafikte yapılan hataların bedeli cebimizden çıkıyor. Kaçak geçişte, hız veya kırmızı ışık ihlalinde elektronik denetim sistemi (EDS) tespitiyle plakaya anında ceza kesilebiliyor. Cezaları gecikme faiziyle ödememek için otokontrol şart. Ayrıca haksız bulduğunuz cezalara da itiraz edebilirsiniz
SARI KODLU UYARI
SARI KODLU UYARI
İstanbul´un da bulunduğu 21 il için sarı, 4 il için turuncu kodlu uyarı verildi. Trakya ve Ege Bölgesi´nden doğuya ilerleyecek olan alçak basınç etkisini cuma günü kaybedecek.
ÇAKARLI ARAÇLARA GÖZ AÇTIRILMIYOR
ÇAKARLI ARAÇLARA GÖZ AÇTIRILMIYOR
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yılbaşından bugüne kadar mega kentte yapılan çakarlı araç denetimlerinde 15 bin 762 araç kontrol edilirken, bin 753 araca cezai işlem uygulandı.
KORKUTAN DEPREM TAHMİNİ
KORKUTAN DEPREM TAHMİNİ
Bugüne kadar yaptığı araştırmalarla olası depremleri önceden tahmin eden Deprem Araştırmacısı Ahmet Yakut, Bingöl ve Elazığ´da önümüzdeki 10 gün içerisinde 5.5 üzeri büyüklüğünde deprem olabileceğini iddia etti.
İSKİ Yine Kadıköy´de Borusunu Patlattı
İSKİ Yine Kadıköy´de Borusunu Patlattı
Kadıköy´de İSKİ görevlilerince çalışma yapıldığı sırada yol altında bulunan su borusu patladı.
ISLAHI BİTTİ DENİLEN DEREDE HER GÜN KAMYONLARCA ÇÖP ÇIKIYOR
ISLAHI BİTTİ DENİLEN DEREDE HER GÜN KAMYONLARCA ÇÖP ÇIKIYOR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından geçtiğimiz günlerde büyük bir törenle açılışı yapılan ve ıslah çalışmalarının tamamlanması ile artık balık çıkacak denilen Kadıköy Kurbağalıdere´de her gün kamyonlarca çöp çıkıyor. Islah çalışmalarına yapılan harcamaya rağmen balık yerine çöp çıkması ve çevreye yayılan kötü koku vatandaşlarında tepkisine yol açıyor.
İstanbul İçin Sarı Ve Turuncu Uyarı
İstanbul İçin Sarı Ve Turuncu Uyarı
Meteoroloji, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya ve Düzce için turuncu, Zonguldak, Bolu, Bilecik, Bursa ve Kütahya için sarı uyarıda bulundu.
İstanbul Boğazı´nda Yelken Şöleni
İstanbul Boğazı´nda Yelken Şöleni
Bu yıl 9´uncusu düzenlenen “BAU Bosphorus Sailing Cup 2021”, Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.
Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı
Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı
Silivri´de aniden bastıran yağış kısa sürede yerini doluya bıraktı. Ceviz büyüklüğünde yağan doludan araçlarını korumak isteyen vatandaşlar benzin istasyonlarına sığınırken zor anlar yaşadılar
İstanbul Yağmura Teslim
İstanbul Yağmura Teslim
İstanbul´da etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Avrupa yakasında etkili olan sağanakla beraber vatandaşlar zor anlar yaşarken bazı alt geçitler suyla doldu.
Kadıköy Enerjisini Güneşten Alıyor
Kadıköy Enerjisini Güneşten Alıyor
Kadıköy Belediyesi güneş panelleri ile kentin enerji ihtiyacını gidermek için Yenilenebilir Enerji projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Caddebostan Sahili Müsilajdan Temizlendi
Caddebostan Sahili Müsilajdan Temizlendi
Marmara Denizi´ndeki müsilaj temizliği devam ediyor.
Köprüde Otomobilde Yangın
Köprüde Otomobilde Yangın
15 Temmuz Şehitler Köprüsü Avrupa yakası istikameti, Beşiktaş sapağında bir otomobilde yangın çıktı.
Üsküdar´da yeni açılan parka Şehit Eren Bülbül´ün adı verildi
Üsküdar´da yeni açılan parka Şehit Eren Bülbül´ün adı verildi
Trabzon´un Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül´ün adı Üsküdar´da yeni açılan çocuk parkına verildi.
Kadıköy Sahillerini Deniz Salyası Kapladı
Kadıköy Sahillerini Deniz Salyası Kapladı
Marmara Denizi´nde son zamanlarda sıkça görülen deniz salyası Kadıköy Caddebostan Sahili´ni kapladı
Tuzla´da Gönül Elleri Çarşısı´ndan ihtiyaç sahibi kadınlara istihdam desteği
Tuzla´da Gönül Elleri Çarşısı´ndan ihtiyaç sahibi kadınlara istihdam desteği
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı ihtiyaç sahibi kadınları istihdam ederek ev ekonomilerine katkı sağlıyor.
Başkan Yıldırım´dan İmamoğlu´nun iddialarına yanıt
Başkan Yıldırım´dan İmamoğlu´nun iddialarına yanıt
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu´nun Tuzla´da katıldığı bir temel atma töreninde kendisinin KİPTAŞ genel müdürü olduğu dönemle ilgili yaptığı açıklamalara İBB kürsüsünden yanıt verdi.
Çamlıca Kulesi restoranı ilk müşterilerini ağırladı
Çamlıca Kulesi restoranı ilk müşterilerini ağırladı
Çamlıca Kulesi restoranı vatandaşlara kapılarını açtı. Eşsiz manzara eşliğinde yemeklerini yiyen vatandaşlar manzara ve hizmetten memnun kaldıkları belirterek, herkesin Çamlıca Kulesi´ni ziyaret etmesini önerdi.
 İstanbul Boğazı´nı yüzerek geçtiler
İstanbul Boğazı´nı yüzerek geçtiler
Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında bir grup profesyonel yüzücü Boğaz´dan yüzerek karşıya geçti.
İstanbul´un Fethi´nin 568. yıldönümü ışık gösterileriyle kutlandı
İstanbul´un Fethi´nin 568. yıldönümü ışık gösterileriyle kutlandı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde İstanbul´un Fethi´nin 568. yıldönümü kutlandı. Kutlamalar kapsamında Ayasofya semalarında ve Galata Kulesi duvarlarında görsel etkinlik düzenlendi.
Taksim Camii İbadete Açıldı
Taksim Camii İbadete Açıldı
Taksim Camii´nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla ilk namaz kılındı. Namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kıldırdı.
Çamlıca Kulesi Hizmete Açılıyor
Çamlıca Kulesi Hizmete Açılıyor
Çamlıca Kulesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu´nun katılacağı tören ile cumartesi günü hizmete açılacak
Çakarlı Araç Denetimi
Çakarlı Araç Denetimi
İstanbul´da polis, usulsüz çakar ve siren bulundurarak emniyet şeridini kullanan araçlara yönelik denetim yaptı. Denetimlerde FSM´de içinde hasta bulunmadığı halde emniyet şeridini kullanan 2 ambulans sürücüsüne "emniyet şeridi ihlali" suçundan bin 339´ar lira ceza kesildi.
İstanbul Trafiği Bildiğiniz Gibi
İstanbul Trafiği Bildiğiniz Gibi
İstanbul´da trafik yoğunluğu yüzde 70 seviyesine ulaştı İstanbul´da haftanın ilk iş gününde mesai saati bitimiyle birlikte trafik seviyesi yüzde 70 seviyesine ulaştı.
Müjdeli Haber Haziran´da
Müjdeli Haber Haziran´da
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye olarak uluslararası alanda hukuktan kaynaklanan haklılığa sonuna kadar inanıldığını belirterek, “Yunanistan´ın son yıllarda dile getirdiği hak iddialarını da rahatlıkla çürütebiliyoruz” dedi
Tuzla´da larva ile mücadele erken başladı
Tuzla´da larva ile mücadele erken başladı
Tuzla´da sivrisinek ve karasinek olmadan yaz ayı yaşanmasını isteyen Tuzla Belediyesi, larva döneminde olan sivrisinek ve karasinek ile mücadelesini sürdürüyor.
Ümraniye´de 7 Bin Aileye İftariye Yardımı
Ümraniye´de 7 Bin Aileye İftariye Yardımı
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Ümraniye Belediyesi, ihtiyaç sahipleri, kimsesi olmayan, korona virüse yakalanmış ya da bakıma muhtaç vatandaşlarla gönül sofraları kurmaya devam ediyor.
DOLAR
12.0786
EURO
13.5971
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar