KADIKÖY´DE EĞİTİM DEĞERLENDİRMESİ
Eğitim ve öğretime yarı yıl tatili sebebi ile ara verilirken, Eğitim Platformu Başkanı Ahmet Şanlıer başkanlığında düzenlenen Koordinasyon toplantısında, Kadıköy´ün eğitimi ve yapılması gerekenler masaya yatırıldı.
Tarih: 19.1.2019 02:26:19

Kadıköy Eğitim Koordinasyon toplantısı,  Eğitim Platformu başkanı Ahmet Şanlıer başkanlığında yapıldı.  Hasanpaşa İmam Hatip Ortakulu´nda yapılan ve okul Müdürü  İbrahim Şanlıer´in  Kur-an´ı Kerim tilaveti ile başlayan Koordinasyon toplantısına, Kaymakam Mustafa Özaslan,  Kadıköy İmam Hatip Platformu Başkanı  Ahmet Şanlıer, Ak Parti Kadıköy ilce Başkanı  Aydoğan Ahıakın,  Kadıköy Belediye başkan adayı Özgül Özkan Yavuz, İlce Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan  , İlce Gençlik Spor Müdürü Tarkan Mencül, Kadıköy İlçe Müftüsü Mahmut Çakır, İl Platformu Genel Sekreteri  Fatih Kılıç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri,  Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları, Okul Aile Birliği Başkanları katıldı. Koordinasyon toplantısının açılışında bir konuşma yapan Eğitim Platformu Başkanı Ahmet Şanlıer , İBB ve diğer kurumlarda devam eden projeler hakkında bilgi vererek şunları söyledi

 “Eğitim ve öğretim yarı yıl tatiline giriyoruz. Öncelikle başarılarınızdan ve emeklerinizden dolayı tüm öğretmelerimize, idarecilerimize teşekkür ediyoruz.  İyi çalıştık bunun karşılığını aldık anlamında söylemiyorum. Ancak  2018 yılının başarılı ödülleri arasında Kadıköy olarak 6 ödül birden aldık. Bende ödülü aldığım vakit sayın Bakanımıza bu ödülü tüm arkadaşlarım adına alıyorum dedim.  Kadıköy´de iyi bir ekip var. Bu yüzden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir önceki koordinasyon toplantısında alınan kararlar şunlardır.

 1. Okullarda devam eden (İBB ve kurumlar) projelerin takip edilmesi

2. Seçmeli derslerin özendirilmesi, öğrencilerin not kaygısının giderilmesi.  Okul idaresi, Okul Aile Birliği ve STK´ ların birlikte çalışarak 3. 5. ve 9. Sınıflara kayıt tercih oranının daha yukarıya çekilmesine yönelik çalışmaların yapılması  

4. İHO Okullarımızda yürütülen yoğun sosyal faaliyetlerin akademik başarıda kullanılmasının sağlanması.

5. Medya ve sosyal araçları kullanarak milli manevi duyguları güçlendirici yayınlar yapması

6. Okul idaresi ve Okul Aile Birliği  tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilerin desteklenmesi ayrıca okul içi okul dışı gezi etkinlik ve projelerin desteklenmesi.

7. Yurt ihtiyaçlarının giderilmesi ”

8. İHO koordinasyon üyesi STK´ lar ile eğitimcilerin eğitilmesine yönelik çalışmalara eğitimcilerin katılımının kolaylaştırılması.

9. STK´ lar ve gençliğe yönelik Kadıköy´de fiziki alan kazandırmak (çalışmalarımız devam ediyor)

10. Okul Üniversite ortak proje geliştirilmesinin sağlanması

 

 HER OKULA BİR TASARIM ATÖLYESİ

 Koordinasyon İcra Toplantısında konuşan Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özaslan ise  yürütülen çalışmaları  takip ettikleri ve takdirle karşıladığını belirterek “ Daha önce başlattığımız “Her Okula Bir Laboratuvar” projesinin başarıyla tamamlanmaması memnuniyet verici. Yeni projemiz ise  “Her Okula Bir Tasarım Atölyesi” başlığıyla açıklıyoruz. Bu anlamda yapılması gereken ne varsa her türlü desteği vermeye hazırız. Ayrıca Eğitim Koordinasyonunun okullardaki fiziki ihtiyaçların desteklenmesi yanı sıra birçok proje ile eğitime de destek vermesi gerçekten memnuniyet vericidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

 İl Eğitim Koordinasyonu Genel Sekreteri Fatih Kılıç, İstanbul´da 39 ilçede bu toplantıların devam ettiğini ifade ederek “ En başarılı Koordinasyonun Kadıköy ilçesinde yürütülmesinden dolayı “2018 En İyiler” ödüllerinin 5´i Kadıköy´e verildi.  Toplantıya katılım sağlayan ve düzenli olarak destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bizde desteklerimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı  Av. Aydoğan Ahıkanı göreve geldikleri günden bu yana Koordinasyonun çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve  Kadıköy Eğitim Platformunun çalışmalarının başarılarından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kadıköy´de eğitim çıtasını daha da yukarılara taşımak için herkese görev düştüğünü belirten İlçe Başkanı Ahıakın şunları söyledi :

EVİMİZE BAKAR GİBİ OKULLARA SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM

“Geçmişte maalesef her fırsatta bu okulları kapatmak veya yüksek öğrenim hakkını engellemek için kat sayı gibi bir çok engel konulmaya çalışıldı. Anayasal hakları ihlal ederek bir zülüm yaptılar.  Ancak günümüzde İmam Hatipler hem ülkemiz hem de tüm İslam ülkelerinde emsal olan bir sürece girdi. Tabii burada nitelik ve başarı çok önemli. Ben niteliğe baktığımızda hem Kadıköy´de hem de İstanbul´da İmam Hatiplerimizin başarı çıtası yüksek. Ama daha da yukarılara taşımak lazım. Bu bizim büyük bir sorumluluğumuz. Bu konuda hepimize büyük iş düşüyor. Bu okulların ihtiyaçlarını evimizin ihtiyacı gibi görüp bunların giderilmesinde öncelik vermemiz lazım. Bu okulların FETÖ ve benzeri kontrolsüz yapıların eline geçmemesi elimizden geleni yapmamız lazım. Bu benim şahsi görüşümdür. Bu okulları birer ekmek teknesi olarak gören varsa bunları dışlamamız lazım. Başarı ve niteliği en üst düzeye çıkarmamız lazım. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızda çok hassas. Özellikle formasyonu uygun olmayan arkadaşları bu okullarda görevlendirmemek lazım. Evimize , işimize nasıl sahip çıkıyorsak, buralara da herkesin sahip çıkması lazım. Eğitim Platformu başkanı Ahmet Şanlıer bey ile birlikte çalışıyoruz.  İmam Hatip Okulları gönüllülük ilkelerine dayalı maddiyattan uzak sevgi ve gönüllülükle yapılan bir hizmettir. Kadıköyde bunu en güzel şekilde sergilemektedir”

 DİĞER İLÇELER TEKNOLOJİ BİZ İSE HALEN KALDIRIMLARI KONUŞUYORUZ

Kendisinin de çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev aldığını dile getiren

Kadıköy Belediye Başkan adayı Özgül Özkan Yavuz , STK´ların  çalışmalarının önemine  vurgu yaptı. Kadıköy´de bu çalışmaların çok daha gelişmiş olduğuna tüm ilçe yönetimi ile aylık koordinasyon toplantıları ile başarılı bir ekip oluştuğuna şahit olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Yavuz “ Devlet kurumlarının tek başına çalışması yetmiyor. Haliyle STK´ların bu anlamda desteği çok önemli. Her toplantıda bir  STK‘nın  görsel bir sunum yapması ve yapılan çalışmalar ve alınan sonuçlar yapılan işin kalitesinin bir göstergesidir. Bu kadar çok teknoloji ve inovasyon ile uğraşılması ve yapılan sunumlar gerçekten çok önemli  ve burada çocuklara muhteşem imkanlar sağladığınızı gösteriyor. TÜGVA´nın az önceki sunumda da yapılan hizmetler gerçekten takdire layık. Kadıköy´ün her yönüyle kalkındırılması ve ileri taşınması lazım. Kalkınma Ajansı Genel Sekteri olarak ilçelerimize çocuklar için o kadar çok güzel projeler ve çok güzel destekler sağladık. Ama Kadıköy Belediyesi´nden çocuklarımız için bir şeyler yapalım diye hiçbir talep gelmedi maalesef. Bir çok ilçe teknoloji ve inovasyon konuşurken, biz Kadıköy´de halen kaldırımları konuşuyor olmamız gerçekten üzüntü verici. Tüm bunlar için Belediye Başkan adaylığına talip oldum ” şeklinde konuştu

 Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sadık Aslan ise konuşmasında ilçe Milli Eğitim Müdürü olarak Koordinasyon ve STK ile birlikte çalışmanın Kadıköy´de eğitim camiasına hizmeti yükselttiğine değinirken Marmara Üniversitesi ile yapılan iş birliği ile geliştirilen Türkiye´ de bir ilk olan “Okul -Üniversite” ortak projelerini sundular. Aynı zamanda Ensar Vakfı´nın Ne-be Nas programına her türlü desteği vereceklerini belirtti. Okullardaki fiziki ihtiyaçların yüzde 90 tamamlandığına dikkat çeken Milli Eğitim Müdürü Aslan  desteklerinden dolayı Eğitim Platformuna da teşekkür etti.   

 Kadıköy İlçe Müftüsü Mahmut Çakır konuşmalarında okul öncesi 4-6 yaş gurubu 3 sınıf açtıklarını kısa zaman içerisinde sınıf sayısının 5 e çıkartılması ile alakalı çalışmalarının sürdüğünü  ve her okula bir mescit projesinin devam ettiğini söyledi.   

 Kadıköy TÜGVA başkanı Zakir Şahin ise tüm okullarda proje ve faaliyetlerinin devam ettiğini,  yarıyıl tatilinde de hız kesmeden devam edeceğini vurguladı. Ayrıca Koordinasyon icra da alınan karar gereği TÜGVA´nın 2018 yılı faaliyetlerini slayt şeklinde sunumu yapıldı

  Kadıköy Ensar Vakfı Başkan Yardımcısı  Osman Çakır ile Koordinasyonda yaptığı konuşmada  okullarda yemek ihtiyaçlarını karşıladıklarını, Okul Aile Birlikleri vasıtası ile ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize burs desteklerinin devam ettiğini ifade ederek, ortaokulları a yönelik olarak “Ne-be Nas yarışma programı (Kur´an´ı Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması) düzenlediklerini ve  Koordinasyonla beraber Kadıköy´de tüm okul ve STK´lar arasında bir sevgi çemberi oluştuğunu bunun artarak devam etmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. 

 Koordinasyon toplantısında daha sonra Okul müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları  2018-2019 yılı birinci döneminde yapmış oldukları çalışmalar hakkında  ve talepleri konusunda bilgiler verdiler.   

Toplantı sonunda Kadıköy TÜGVA başkanı Zakir Şahin ve Eğitim gönüllüsü  Nusret Toplar´a  eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür plaketi  takdim edildi.

 

/resimler/2019-1/21/1250242762359.jpg

 

/resimler/2019-1/21/1251444326423.jpg/resimler/2019-1/21/1252081983163.jpg

 

 

 

/resimler/2019-1/21/1252595577846.jpg

 

/resimler/2019-1/21/1254473548696.jpg

 

/resimler/2019-1/21/1258269178017.jpg/resimler/2019-1/21/1258487303451.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KAYA´DAN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER
KAYA´DAN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Kadıköy Atatürk Fen Lisesi´nde Kariyer Günleri kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere öğütlerde bulunan Kaya “İdeallerinizden vazgeçmeyin “ dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Kadıköy´de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy´de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy´deki Atatürk Fen Lisesi´nde düzenlenen Yapımı Tamamlanan Okulların Ortak Açılışı ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Açılış Töreni´ne katıldı.
YILIN EN İYİLERİ ÖDÜLLERİ  SAHİPLERİN BULDU.
YILIN EN İYİLERİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİN BULDU.
İstanbul Eğitim Platformu " Yılın En İyileri Ödülü " sahiplerini buldu. Boğazda gerçekleştirilen Kahvaltılı programda, 6 dalda ödüle layık görülen Kadıköy Eğitim Platformu Başkanı Ahmet Şanlıer, yine ödülleri toplayarak birinciliği kaptırmadı
Türkiye Gençlik Zirvesi´nde Cumhurbaşkanı Erdoğan Damgası
Türkiye Gençlik Zirvesi´nde Cumhurbaşkanı Erdoğan Damgası
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Zirvesi´ne hitap etti. Gençlik STK Çalışmalarının ilk altıya girenlere ödülleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verildi.
Ensar Vakfı 7. Türkiye Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu
Ensar Vakfı 7. Türkiye Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu
Ensar Vakfı öncülüğünde, farkındalık oluşturmak amacıyla verilen 7. Değer Ödülleri İstanbul´da düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
İSTANBUL İHO KOORDİNASYON İCRA  TOPLANTISI ENSAR GENEL MERKEZİNDE YAPILDI
İSTANBUL İHO KOORDİNASYON İCRA TOPLANTISI ENSAR GENEL MERKEZİNDE YAPILDI
Istanbul IHO Koordinasyon toplantısı genis bir katılımla yapıldı
Kadıköy Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.
Kadıköy Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.
Kadıköy İmam Hatip Okulları Platformu (İHOP) Ekim ayı Koordinasyon toplantısı İlim Yayma Cemiyetinde gerçekleştirildi. Gündem takdiminden sonra sayın Ahmet Şanlıer tarafından önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi.
Okul Servis Ücretleri Tarifesi Belli Oldu
Okul Servis Ücretleri Tarifesi Belli Oldu
Türkiye genelinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında uygulanacak okul servisi ücretleri tespit edildi.
5 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak
5 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak olan 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular 8 Haziran´da başladı. Heyecanla beklenen başvuruların ardından söz konusu alımlar için başvuru yapmayı planlayan adaylar, nasıl başvuru yapacaklarını ve başvuru şartlarını sorguluyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik için nasıl başvuru yapılır? Başvuru şartları neler?
Maltepe´de Karne Coşkusu
Maltepe´de Karne Coşkusu
2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Maltepe´deki öğrenciler karnelerini alarak yaz tatiline girdi.
Ümraniye Büyük Camii Ve Üniversiteye Kavuşuyor
Ümraniye Büyük Camii Ve Üniversiteye Kavuşuyor
Ümraniye´de ilçeye kazandırılacak olan Büyük Camii ve Zemin Altı Katlı Otopark ile İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi C Blok Hizmet Binasının temel atma töreni Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş´ın katılımıyla gerçekleşti.
5 Milyon Ögrenciye Ücretsiz Yemek
5 Milyon Ögrenciye Ücretsiz Yemek
Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yıldan itibaren geçerli olmak üzere, 5 milyon ilkokul öğrencisine ücretsiz yemek verilmesi için çalışma başlattı.
Sancaktepe Çizgi Roman Okulu Açıldı
Sancaktepe Çizgi Roman Okulu Açıldı
Türkiye´nin ilk çizgi roman okulu, padişahlardan oluşan çizgi roman sergisi eşliğinde Sancaktepe´de açıldı.
Deneyde Engel Tanımadılar
Deneyde Engel Tanımadılar
Maltepe Belediyesi Bahadır Erdoğdu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi´nde eğitim gören bedensel ve zihinsel engelli çocuklar, yaptıkları birbirinden ilginç deneylerle, eğlenerek öğrendiler
Maltepe´de Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
Maltepe´de Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler günü Maltepe´de de düzenlenen etkinlik ile kutlandı. Özel Marmara Koleji konferans salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Dünyanın neresinde bir başarı öyküsü varsa hiç kuşkusuz o aslında başarılı bir eğitim-öğretim öyküsüdür´ diyerek öğretmenin önemini vurguladı.
Başkan , Velilerle Kahvaltıda Buluştu
Başkan , Velilerle Kahvaltıda Buluştu
Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren Üsküdar Çocuk Akademileri ve bilgi evleri öğrencilerinin velileri Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile veli toplantısında bir araya geldi.
Kardeşlik Köprüleri Eğitimle Kuruluyor
Kardeşlik Köprüleri Eğitimle Kuruluyor
Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “ Tanış Olalım, Kardeş Olalım” sloganıyla Üsküdar ilçesindeki okullar ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu´daki okullar arasında Kardeşlik Köprüleri kurmak maksadıyla hayata geçirilen KARDEŞLİK PROJESİ, Mardin Çalıştayı ile birinci senesini tamamladı.
Belediyenin Eğitimdeki Başarı
Belediyenin Eğitimdeki Başarı
Maltepe Belediyesi´ne bağlı kurslarda eğitim alan öğrenciler, 2016 yılında üniversiteye yerleştirme oranında yüzde 81.7´lik bir başarı oranına ulaştı. Geçtiğimiz sene 661 öğrenci YGS, 493 öğrenci TEOG ve 144 öğrenci de KPSS´ye hazırlıkta belediyenin kurslarından faydalandı.
YARIYIL TATİLİ KADIKÖY´DE GÜZEL!
YARIYIL TATİLİ KADIKÖY´DE GÜZEL!
Kadıköy Belediyesi, Yarıyıl Şenliği ile çocukları Kadıköy´e davet ediyor. Şenlik kapsamında eğitimler ücretsiz, kültür merkezlerinde sahnelenecek çocuk oyunları ise indirimli olacak. Kozyatağı Kültür Merkezi´nde Çocuk Kitapları Günleri ve Karikatür Evi´ndeki Yarıyıl Karikatür Günleri ise keyifli bir yarıyıl tatili yaşatacak
Maltepe´de Karne Şenliği
Maltepe´de Karne Şenliği
Maltepe Altayçeşme ilkokulunda düzenlenen karne töreninde konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı; "Çocuklarımızı dinlendirmek gerekir. Bizim doğrularımızı onlara dayatmadan onların istediği şekilde aktiviteler ile dinlenmelerini sağlamalıyız. Çünkü hepsinin farklı yetenekleri var" dedi.
Hem Eğitim Hem Eğlence
Hem Eğitim Hem Eğlence
Maltepe Belediyesi çocukların kişisel gelişimine katkı sunan, hem eğiten hem eğlendiren oyunları minikler ile buluşturuyor.
Kreş Öğrencileri Yuva Kuracak
Kreş Öğrencileri Yuva Kuracak
Maltepe Belediyesi´nin kreşlerinde eğitim gören minikler, yılbaşına özel olarak hazırladıkları ürünlerden elde edecekleri gelirle, kuşlar için yuvalar hazırlayacaklar.
Anaokulu Öğrencilerine Çevre Eğitimi
Anaokulu Öğrencilerine Çevre Eğitimi
Maltepe Belediyesi, okullardaki öğrencilerin çevre bilinci kazanması amacıyla 50 anaokulu öğrencisine çevre, atık ve geri dönüşüm konularında eğitim verdi.
Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu Açıldı
Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu Açıldı
Üsküdar Belediyesi tarafından inşa edilen Üsküdar İmam Hatip Ortaokulu törenle açıldı
Ümraniye Mehteran Takımı Kurdu
Ümraniye Mehteran Takımı Kurdu
Ümraniye Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek bünyesinde mehter takımı kurdu.
Esnafa Eğitim Desteği
Esnafa Eğitim Desteği
Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü´nün, hizmet sektöründeki çalışanlara yönelik ücretsiz düzenlediği zorunlu hijyen eğitimi çalışmaları devam ediyor. Eğitim kapsamında gıda sektöründe çalışan esnaflara, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde eğitim verildi.
Öğrencilere Ücretsiz Servis
Öğrencilere Ücretsiz Servis
Maltepe Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan ve büyük ilgi gören ücretsiz servisler, Maltepeli öğrencileri taşımaya bu sene de devam ediyor.
Maltepe´de Ders Zili Çaldı
Maltepe´de Ders Zili Çaldı
Maltepe´de yeni eğitim-öğretim yılı coşkulu bir törenle başladı. Öğrenciler “Bu güzel vatanımızı ve Mustafa Kemal Atatürk devrimlerini bir ömür boyu koruyup yaşatmaya söz veriyoruz” dedi.
Üniversite Sınavlarında Belediyenin Büyük Katkısı
Üniversite Sınavlarında Belediyenin Büyük Katkısı
Maltepe Belediyesi´ni­n üniversite öğrencil­erine yönelik olarak ­verdiği kurslarda eği­tim gören öğrencileri­n yüzde 81.7´si ünive­rsiteye yerleşerek, b­üyük bir başarıya imz­a attı.
Etüt Merkezleri Kayıtları Başladı
Etüt Merkezleri Kayıtları Başladı
Kadıköy Belediyesi´nin Çocuk Etüt Merkezi kayıtları başlıyor. 3´üncü sınıftan 8´inci sınıfa kadar eğitim gören öğrencilerin eğitim aldığı etüt merkezlerinde Matematik, Türkçe, Fen, Sosyal Bilgiler ve İngilizce dersleri veriliyor.
Kreşlerde Eğitim Seferberliği
Kreşlerde Eğitim Seferberliği
Maltepe Belediyesi, eğitim-öğretim yılı öncesinde kendisine bağlı olan 5 kreşte ve açılacak yeni kreşlerde, temizlik ve tadilat çalışmalarını tamamladı.
Ücretsiz Yaz Okulu Başlıyor
Ücretsiz Yaz Okulu Başlıyor
Maltepe Belediyesi, 7-13 yaş arası çocuklar için 10 farklı dalda ücretsiz yaz okulu düzenleyecek.
Davranış Ve Madde Bağımlılığıyla Mücadelede
Davranış Ve Madde Bağımlılığıyla Mücadelede
Üsküdar Kaymakamlığı eğitimde fark yaratan girişimlerine devam ediyor! ‘‘Değişime Doğru´´ konulu “Uluslararası Okul Temelli Olumlu Davranış Geliştirme ODGE Sempozyumu”, 15 Haziran 2016 Çarşamba günü Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek.
100 Çocuğa Bisiklet Hediye Edildi
100 Çocuğa Bisiklet Hediye Edildi
Üsküdar Belediyesi tarafından “Bağımsız Gelecek Projesi” kapsamında eğitim alan çocuklara karne şenliği´nde bisiklet hediye edildi.
Minikler Yıl Sonu Sergisi´nde Büyülediler
Minikler Yıl Sonu Sergisi´nde Büyülediler
Maltepe Belediyesi kreşlerine kayıtlı minikler yıl sonu gösterisinde “Şirinler Köyü”nü kurup, dostluğu ve birlikteliği yaşayarak öğrendi.
Maltepe Gençlik Merkezi Yeni Binasında
Maltepe Gençlik Merkezi Yeni Binasında
Maltepe Hasan Polat Stadında faaliyetlerini sürdüren Maltepe Gençlik Merkezi, Maltepe Kaymakamlığı eski binasında hizmet vermeye başladı.
TEOG`da Başarılı Öğrencilere Başkandan Ödül
TEOG`da Başarılı Öğrencilere Başkandan Ödül
Maltepe Belediyesi’ne bağlı faaliyet gösteren Cumhuriyet Eğitim Merkezi’nde eğitim görerek, TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere Belediye Başkanı Ali Kılıç tarafından plaket verildi.
Gerçeği Aratmayan Tatbikat Korkuttu
Gerçeği Aratmayan Tatbikat Korkuttu
Maltepe`de bir ortaokulda yapılan ve gerçeği arattırmayan yangın tatbikatı, heyecan dolu anlara sahne oldu.
Farsça Kursu İlk Mezunlarını Verdi
Farsça Kursu İlk Mezunlarını Verdi
Maltepe Belediyesi’nin Farsça kursuna katılan 15 öğrenci, ilk kuru başarıyla tamamlayarak mezun oldu.
Eğitim Şölen İle Başladı
Eğitim Şölen İle Başladı
Maltepe Belediyesi’nin yarı yıl tatilinde çocuklar için ücretsiz düzenlediği ve 13 tiyatro oyununun sahnelendiği, “Şubat Tatili Çocuk Şenliği” büyük ilgi gördü. İki hafta süren şenliğe, 7 bin çocuk katıldı.
Tatilde Bol Bol Eğlenecekler
Tatilde Bol Bol Eğlenecekler
Karnelerini alıp, yarıyıl tatiline giren çocuklar, Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz şenlikte doyasıya eğlendi.
Bahadır Erdoğdu Erdoğdu Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi Açılıyor
Bahadır Erdoğdu Erdoğdu Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi Açılıyor
Maltepe Belediyesi tarafından işletmesi devralınan, Bahadır Erdoğdu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 641 öğrencinin velilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, merkezin belediye yetkisinde 25 Ocak’ta eğitimlerine tekrar başlayacağı açıklandı.
Eğitime 1 Milyonluk  Tadilat
Eğitime 1 Milyonluk Tadilat
Maltepe Belediyesi ilçe genelinde eğitim birimlerinde tadilat yağmur suyu kanalı, duvar boyası ve bahçe düzenlemeleri için 1milyon 250 liralık bir harcama yaptı.
Başkan Türkmen Velilerle Buluştu
Başkan Türkmen Velilerle Buluştu
Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri TOEG Veli Bilgilendirme Toplantısı Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla yapıldı.
Maltepe’li Öğrencileri Ücretsiz Servis
Maltepe’li Öğrencileri Ücretsiz Servis
Maltepe’de yeni eğitim ve öğretim yılı, belediye tarafından başlatılan ücretsiz öğrenci servisi ile başladı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Öğrencilerimiz için ücretsiz servis hizmetimizi bu eğitim-öğretim yılında başlattık. Bunun için 7 hat kurduk ve her mahallemize hizmet veriyor” dedi.
Üsküdar Belediyesi Okul Temizliğini Üstlendi
Üsküdar Belediyesi Okul Temizliğini Üstlendi
Üsküdar Belediyesi ekipleri yaz boyu çalışarak, ilçedeki tüm ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarının temizlik ve bakım faaliyetlerini tamamladı. İlçe genelinde yapılan kapsamlı temizlik çalışması sonucunda liseler ve ilköğretim okulları, yeni eğitim öğretim yılını tertemiz karşıladı.
Ümraniye’de Okul Müdürleri Toplandı
Ümraniye’de Okul Müdürleri Toplandı
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı öncesi Okul Müdürleri Senebaşı Toplantısı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.
Anadolu Yakasında 11 Okul Yeniden Yapılıyor
Anadolu Yakasında 11 Okul Yeniden Yapılıyor
İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), 11’i Anadolu yakasında olmak üzere toplam 28 okulu yıkıp yeniden yapıyor.
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS  MÜJDESİ
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
Maltepe`de Eğitim Seferberliği
Maltepe`de Eğitim Seferberliği
Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi eğitim seferberliği başlatan Maltepe Belediyesi, öğrencilere ücretsiz ulaşım hizmetinin ardından, kişisel gelişim ve eğitim kurslarına start veriyor. Kurslara ön kayıtlar, 28 Eylül-09 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılacak.
Maltepe`de Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım
Maltepe`de Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım
Maltepe Belediyesi, okulların açılmasıyla beraber öğrenciler için ücretsiz ring otobüs seferleri başlatacak. 7 güzergâhta başlatılacak seferlerde öğrencilerin, toplu ulaşım araçlarının yoğun olduğu saatlerde okullarına ücretsiz olarak ulaştırılması amaçlanıyor.
DOLAR
5.9152
EURO
6.5585
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4