SÖZ UÇAR YAZI KALIR
Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Tarkan Deniz´in 1999–2020 yılları arasında kaleme aldığı ve çeşitli gazete, dergi ve internet haber sitelerinde yayımlanan yazıları arasından seçtiği 60 makalesinden derlediği “Söz Uçar Yazı Kalır” adlı kitabı yayımlandı.
Tarih: 16.1.2021 20:51:34

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Tarkan Deniz´in son 20 yılda kaleme aldığı yazılarından derlediği  “Söz Uçar Yazı Kalır”  adlı kitabı yayımlandı. 4 ana bölümden oluşan kitap, Kitapyurdu (KDY) tarafından  yayımlanırken, kitabın Birinci Bölümü Uluslararası, İkinci Bölümü Ulusal, Bölgesel ve Yerel, Üçüncü Bölümü Enerji ve Dördüncü Bölüm ise Liderlik, Yönetim, Teknoloji ve Kişisel Gelişim üzerine makalelerden oluşmaktadır.

Tarkan Deniz, kitabının önsöz yazısında; Stephen King´in “Eğer okumaya vaktiniz yoksa, yazmaya da vaktiniz yok demektir” sözüne yer verdi ve kitabın sonunda yer alan teşekkür yazısında ise; Cennetin Krallığı adlı bir sinema filminde Kudüs kuşatması ardından ünlü komutan Selahaddin Eyyubi kenti teslim almak üzereydi ve yıkık dökük bir duvar kapısının üzerinde yer alan eski tablette Latince “Nemo vir est qui mundum non reddat meliorem” yazıyordu. Dilimize tercümesi ise; “Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.” sözüne değindi. 

 Kitabında ayrıca, kitabın ortaya çıkması sürecinde kıymetli zamanlarını ayırarak taslak metnini önceden okuyarak yapıcı yorumları ile katkılarını sunarak anlam ve zenginlik katan isimlere özel teşekkürlerini sundu.

 Ayrıca, kitabın girişinde bir  takdim yazısı yazan  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu´na, kitabın hazırlık aşamasında sabırları ve destekleri için eşi Nazan Deniz, Kızı  Bilge Deniz ´e, motivasyon ve katkılarından dolayı İNOKSAN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı duayen sanayici ve iş insanı Vehbi Varlık´a,  kapak tasarımı için CreatHane Ajans Başkanı Ebru Şahin´e, İki Kare Ajans Mehmet Ergin´e , Uluslararası İlişkiler Profesörü Şuhnaz Yılmaz  Özbağcı, Dr. Levent Yazıcıoğlu, Azmi Özgür, Ali Aygün, Yaşar Geler, Selim Han Yeniacun, Ahmet İzci, Cavit Kibar, Samet Metin, Hüseyin Yelgel, Canan Demirkan, İsa Deveçeken, Yılmaz Eren ile kardeşi Ozan Deniz ve Beste Deniz´e özel teşekkür edildi.  

 Kitap için takdim yazısı kaleme alan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde birlikte çalıştığımız, bilgi birikiminden ve tecrübesinden her zaman istifade ettiğim Tarkan Deniz´in ‘Söz Uçar Yazı Kalır´ isimli bu kitabını baskı öncesi büyük bir keyifle okudum. Dilimizin güzel ve doğru bir şekilde kullanıldığı bu eser, okuyucunun zihninde ve vizyonunda önemli bir etki bırakıyor. Bu eserin tüm okuyuculara faydalı olmasını temenni ederim.”şeklinde ifade etti.

Tarkan Deniz´in, Kitapyurdu (KDY) tarafından yayımlanan kitabını aşağıda yer alan online satış platformu linkini güvenle tıklayarak sipariş ederek edinebilirsiniz. Ayrıca hediye edebilir ve iş ve sosyal ağlarınızla paylaşarak dostlarınıza da okumalarını tavsiye edebilirsiniz. 

 BAZI MAKELELERİN BAŞLIKLARI

  Küresel Ekonomide Kilit Ülkeler, Barış ve İstikrara Giden Yolda Türkiye–Libya İşbirliği, Tarihten Günümüze Lübnan ve Geleceği, Türkiye –Brezilya İlişkileri, Türkiye–Malezya İlişkileri, Afrika Boynuzu´nda Bir  Ülke: Somali, Brexit Yahut Great Exit (Büyük Çıkış), Önce İnsana Yatırım (Kuzey Makedonya), Tek Kuşak Tek Yol–Yeni İpek Yolu, Çin ve Ardından Hindistan, Türkiye´nin Uzak Doğu ve Asya Pasifik Ülkeleri´nden Çin, Hong Kong, Japonya, Güney Kore ile Ticari ve Ekonomik İlişkileri, 6. Uluslararası Türk –Asya Kongresi, Türkiye ve Dostları, Birinci Dünya Savaşı, Ödlek Oyunu (Chicken Game) Teorisi, “Yeni Dünya Düzeni” out–“Yepyeni Uluslararası Modeli), Bölgesel Kalkınma İçin Alternatif  Önerim: Karadeniz Araştırmaları Enstitüleri,  Ordu İlinin Bir Hayali Gerçek Oldu: Ordu Üniversitesi, Ordu İli İş Dileği ve Dilek Haritası, Fındık, Prefabrik Çağı Pek  Yakında, Türkiye´nin Yerli ve Milli Otomobil Projesi TOGG, Türkiye´nin Doğalgaz Politikası ve Enerji Güvenliği, Çevre ve Enerji Güvenliği, Enerji Güvenliği ve Son Paylaşım, Akdeniz ve Enerji, Türkiye Enerji Görünümü, Karadeniz´de  Hidrojen Sülfür (H₂S), Küresel Yetkinlikler, Önderlik, Güç, Gelecek, Risk, Rocky´den Oğluna Baba Nasihatı: “Anneni (Kabri) Ziyaret Etmeyi Unutma”, Bir Üniversite Var Ederken, İngiltere Atom Enerjisi Kurumu Emeritus Başkanı Lady Barbara Judge, Otobüs Senaryosu, Kirpi Mesafesi, Kırık Cam Teorisi, Şövalyeliğin Kuralları, Yunus Balığı Winter, Ego, Korku Yok, 2020 Yılı Olimpiyat Oyunları ve 7 Eylül´de İyi Olan Kazansın, Herkes Kazanır, Murat 124 ve Ferrari ile Lamborghini Kapışması, İletişim Çağı ve Sosyal  İletişim Ağları, Mutfak Robotlarından İnsansı Robotlara, Mekanik Türk ve Yapay Yapay Zeka, Lego, Dijital  Oyunlar ve Halk Oyunları, Her Şeyin Başı Sağlık, Yarınlarımız Olan Çocuklar, Hayat Yolu. 

 

 /resimler/2021-1/16/2125450321734.jpg

 

/resimler/2021-1/16/2126284697574.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: UÇAR YAZI KALIR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Üsküdar 5. Kitap Fuarı Kapılarını Açtı
Üsküdar 5. Kitap Fuarı Kapılarını Açtı
Kitap Fuarı kapılarını açtı. Açılış törenine katılan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Temmuz ya da Ağustos aylarında açılması beklenen Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi ile ilgili detayları paylaştı. Kalın, kütüphaneyle ilgili yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi´nde çocuklar yuvarlanarak kitap okuyacak" dedi.
 Diriliş Ertuğrul´un Yayın Tarihi Açıklandı!
Diriliş Ertuğrul´un Yayın Tarihi Açıklandı!
Diriliş Ertuğrul” dizisinin yeni sezonu 7 Kasım Çarşamba akşamı 20.00´de başlıyor…
Üsküdar´da Özdemir Erdoğan Rüzgarı
Üsküdar´da Özdemir Erdoğan Rüzgarı
Üsküdar´da yeni kültür ve sanat sezonu, usta sanatçı Özdemir Erdoğan´ın sahne aldığı unutulmaz konserle başladı.
Usta Oyunculara Eemek Ödülü
Usta Oyunculara Eemek Ödülü
Maltepe´de düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında oyunculuğa yıllarını veren usta sanatçılara, ödüller verildi.
Zafer´den Cumhuriyet´e
Zafer´den Cumhuriyet´e
Maltepe Belediyesi´nin iki ay sürecek “Zafer´den Cumhuriyet´e” etkinlikleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı´nda Edip Akbayram konseriyle başlayacak.
Türkiye´nin de Hollywood´u Olacak
Türkiye´nin de Hollywood´u Olacak
Üçüncü Havalimanı ile Şile arasında kalan 3 köy Türkiye´nin Hollywood´u olmaya aday. Karadeniz kıyısında yer alan Ağaçlı, Çiftalan ve Odayeri köyleri film platosu olacak. Köy sınırları içinde film platosu yapılmasını kolaylaştırmak için gerekli imar planı değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi´nde oy çokluğuyla kabul edildi.
Modern Folk Dans Topluluğu Büyülüyor
Modern Folk Dans Topluluğu Büyülüyor
Sanat Yönetmenliğini Tolga Kaygısızel´in yaptığı Modern Folk Dans Topluluğunun gösterileri izleyiciler tarafından hayranlıkla izleniyor. Gösteriler; gerek dans koreografileri, gerekse ses ve ışık gösterisiyle izleyenlerin gözünü kırpmadan izlediği bir görsel şölene dönüş
Şemsettin Başkurt´un Resimleri Maltepe´de Sergileniyor
Şemsettin Başkurt´un Resimleri Maltepe´de Sergileniyor
Türk resminin usta ismi Şemsettin Başkurt´un eserlerinden oluşan sergi, Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde açıldı.
Perihan Savaş ve İzzet Günay Üsküdar´da
Perihan Savaş ve İzzet Günay Üsküdar´da
Pelin Çift´in sunumuyla gerçekleştirilen Yeşilçam Söyleşilerine konuk olan sanatçılar Perihan Savaş ve İzzet Günay, anılarını anlattı. Sanatçı İzzet Günay, “Çok ucuza çalıştırıldık, çok kullanıldığımızı size itiraf edebilirim” derken, Perihan Savaş ise, Yeşilçam´da “Sezercik” rolüyle ünlenen Sezer İnanoğlu´nun babasının zoruyla filmlerde oynadığını söyledi.
Ak Parti İstanbul İl Kongresi Tarihi Belli Oldu
Ak Parti İstanbul İl Kongresi Tarihi Belli Oldu
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, AK Parti kongre sürecine dair açıklamalarda bulundu.
Maltepe´de Tiyatro Keyfi
Maltepe´de Tiyatro Keyfi
Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri”, tüm hızıyla sürüyor.
KADIKÖY´DE HALDUN TANER MÜZE EVİ AÇILDI
KADIKÖY´DE HALDUN TANER MÜZE EVİ AÇILDI
Kadıköy Belediyesi, tiyatro ve edebiyat dünyasının büyük ustası Haldun Taner´in 103. Yaş gününde Haldun Taner Müze Evi´nin açılışını yaptı.
 Aile Boyu Karikatür Sergisi
Aile Boyu Karikatür Sergisi
Maltepe Belediyesi´nin mart ayındaki kültür-sanat etkinlikleri, Ayrancıoğlu ailesinin, “Ayrancıoğlu” isimli karikatür sergisinin açılışıyla başladı.
Ara Güler
Ara Güler
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Biz büyük hikayeleri, masalları, destanları olan bir milletiz ama bugün hikaye anlatmayı unuttuk" dedi. Ara Güler ise Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan bahsederek ´Bugüne kadar kaç cumhurbaşkanı geçti bizden, bir tanesi de kafa tutmadı ya kimseye. Yani onun o tarafı hoşuma gidiyor. Niye çekinsin ki? Biz devletiz be, Osmanlı´dan geliyoruz biz. Uygur yazılarını Moğolistan´da çektim. Bütün bunlar var. Onların nesi var? Zavallı Amerika´nın nesi var?" diye konuştu.
Boğaz´da Şiir Esintisi
Boğaz´da Şiir Esintisi
Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisi, dergilerin yayın ekiplerini, şairleri ve yazarları buluşturdu.
Maltepeli Engellilerin Yeni Yıl Heyecanı
Maltepeli Engellilerin Yeni Yıl Heyecanı
Maltepe Belediyesi, yeni yıl öncesi ilçedeki engelliler ve aileleri için bir kahvaltı düzenledi.
Kadıköy´e Namık Kemal Heykeli
Kadıköy´e Namık Kemal Heykeli
Türk edebiyat ve düşünce tarihinin önemli isimlerinden Namık Kemal´in heykelini yaptırdı.
Aymatov Maltepe´da Yaşatılacak
Aymatov Maltepe´da Yaşatılacak
Yeşilçam´ın unutulmaz filmi Selvi Boylum Al Yazmalımın da yazarı olan dünyaca ünlü edebiyatçı Cengiz Aytmatov´un 89. yaş günü, Maltepe´de kutlanırken, Kırgız edebiyatçının heykeli de açıldı.
Fatma Girik´e Durakta Yaş Günü
Fatma Girik´e Durakta Yaş Günü
Fatma Girik´in 75´inci yaş günü özel bir etkinlikle kutlandı. “Şoför Nebahat” temalı kutlamada Fatma Girik, 50 yıl sonra filmdeki şoför kostümüyle kullandığı 1952 model aynı otomobil ile durakta direksiyona geçti
Güneş Kasabası Sirki Oyunu Sahne Aldı
Güneş Kasabası Sirki Oyunu Sahne Aldı
Maltepe Belediye Tiyatrosu, “Güneş Kasabası Sirki” isimli yeni çocuk oyunuyla ilk kez Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde sahne aldı.
Maltepe Kaymakamlığı Projelerini Avrupa´ya Açıyor
Maltepe Kaymakamlığı Projelerini Avrupa´ya Açıyor
Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle 22-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Town Twinning 2017 konferansına Maltepe Kaymakamlığı projelerini tanıtmak ve AB ülkeleriyle işbirliğini geliştirmek üzere davet edildi. Konferansa 14 AB ülkesinden toplam 28 yerel yönetim davet edilmiş olup, Maltepe Kaymakamlığı bu konferansa davet edilen 3 kaymakamlıktan biri olmaya hak kazandı.
94. Yılı, 94 Etkinlikle Kutlanacak
94. Yılı, 94 Etkinlikle Kutlanacak
Maltepe Belediyesi, Türkiye´de bir ilke imza atarak, Cumhuriyet´in 94´üncü yıldönümünü, mahallelerle düzenleyeceği ve bir ay sürecek 94 etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. Cumhuriyet coşkusunu sokaklara taşıyacak “Cumhuriyet Benim” etkinlikleri kapsamında, tarihi Beşçeşmeler Meydanı´nda Bosna Sancak, Azerbaycan, İspanya, Rusya, İsviçre ve Küba geceleri de düzenlenecek. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ekim ayını Cumhuriyet şölenine dönüştürdüğümüz Maltepe´de, her güne en az iki etkinlik sığdırdık” dedi.
“Cumhuriyet Benim” Festivali Grammy Ödüllü Sanatçı Maya Azucena Konseriyle Başlıyor
“Cumhuriyet Benim” Festivali Grammy Ödüllü Sanatçı Maya Azucena Konseriyle Başlıyor
Maltepe Belediyesi´nin Cumhuriyet´in 94´üncü yılına özel olarak düzenlediği ve 1 ay boyunca ilçeyi festival alanına çevirecek “Cumhuriyet Benim - Cumhuriyetimizin 94. Yılını 94 Etkinlikle Kutluyoruz” etkinlikleri, Grammy ödüllü sanatçı Maya Azucena´nın Beşçeşmeler Meydanı´nda vereceği konserle başlıyor. Konserde Azucena´ya Türkiye´nin ilk kadın neyzeni Burcu Karadağ eşlik edecek.
Ayasofya İbadete Açılacak mı ?
Ayasofya İbadete Açılacak mı ?
ama Ayasofya´nın Fatih Sultan Mehmet´in fetih hakkı olduğunu da ifade etmek isterim
Minikler Okuma Atölyesinde
Minikler Okuma Atölyesinde
Maltepe Belediyesi, yaz tatilindeki çocuklar için eğlenceli ve öğretici atölye çalışmaları düzenliyor.
Haydarpaşa Kitap Günleri Sona Erdi
Haydarpaşa Kitap Günleri Sona Erdi
Kadıköy Belediyesi´nin düzenlediği 9. Kadıköy Kitap Günleri sona erdi. Kitap Günleri´ni 325 bin kişi ziyaret etti. 2 milyon kitap satıldı. 114 söyleşi ve atölye yapıldı, bine yakın yazar kitabını imzaladı.
KEMAL KILIÇDAROĞLU KADIKÖY KİTAP GÜNLERİ´NDEYDİ
KEMAL KILIÇDAROĞLU KADIKÖY KİTAP GÜNLERİ´NDEYDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Belediyesi´nin Haydarpaşa Garı´nda düzenlediği Kitap Günleri´ni ziyaret etti.
Kitap Günleri´ne Büyük İlgi
Kitap Günleri´ne Büyük İlgi
Kadıköy Belediyesi tarafından Haydarpaşa Garı´nda düzenlenen Kadıköy Kitap Günleri her gün farklı konuk ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
Kaptanpaşa Camii İbadete Açıldı
Kaptanpaşa Camii İbadete Açıldı
Üsküdar Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan Kaptanpaşa Camii ibadete açıldı
Efsaneler Maltepe´de
Efsaneler Maltepe´de
1990´lı yıllarda muhafazakar kesimin büyük beğeniyle takip ettiği isimler Maltepe´deki Ramazan etkinlik alanında sahne alacak.
Mülteci Sorununu Sahneye Taşıdılar
Mülteci Sorununu Sahneye Taşıdılar
Bosna savaşının ardından, bir mülteci kampında kalan kadınların öyküsünü anlatan “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” isimli oyun, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde sahnelendi.
Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.v.) Berat Kandili´nde nasıl dua ederdi?
Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.v.) Berat Kandili´nde nasıl dua ederdi?
İlahiyatçı Osman Ünlü, Şaban ayının 15´inci gecesine denk gelen Berat Kandili´nin önemini ve Müslümanların bu gecede nasıl ibadet etmeleri gerektiğini anlattı.
Varto´lu Çocuklar Hayran Bıraktı
Varto´lu Çocuklar Hayran Bıraktı
Muş´un Varto ilçesinde taşımalı eğitim veren köy okulundaki yetenekli çocukların oluşturduğu Hamurpet Ortaokulu 11 Köyün Orkestrası, Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali´nde sahne aldı. Türkçe, Kürtçe ve İngilizce eserler seslendiren çocuklar, izleyenleri büyüledi. Etkinlikte bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Demek ki o coğrafyaya el uzatınca, Anadolu´nun her köşesinden pek çok cevherler yetişebiliyor. Sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyorum” dedi.
Maltepe´de İran Rüzgarı
Maltepe´de İran Rüzgarı
Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen, Türkiye ve İran arasındaki kültürel-sosyal ilişkilerin gelişmesine katkı sunacak İran Kültür Festivali, “Komşunun Komşuya Kültür Seslenişi” isimli sergiyle açıldı. Festivalin açılış kurdelasını kesen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “İran, tarihsel ve kültürel olarak beslendiğimiz, değer verdiğimiz bir komşumuzdur” dedi.
Maltepe´de Sanat Müziği Ziyafeti
Maltepe´de Sanat Müziği Ziyafeti
Kanun, ses sanatçısı, bestekar ve şef Alev Erguner ile "Alev Erguner Türk Müziği Korosu", Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde sahne aldı.
Tarihi Köşk Yeniden İnşaa Edilecek
Tarihi Köşk Yeniden İnşaa Edilecek
Kadıköy Osmanağa Mahallesi´nde bulunan bir arsayı satın alan Kadıköy Belediyesi, bir dönem arazide bulunan tarihi köşkü yeniden Kadıköylülere kazandıracak. Yeniden inşa edilecek köşk Kadıköy Kent Konseyi ve Sosyal Yaşam Evi olarak kullanılacak
İbrahim Pazan: “Ecdadımızın Mezarına Bile Sahip Çıkamadık”
İbrahim Pazan: “Ecdadımızın Mezarına Bile Sahip Çıkamadık”
Babıali Kültür Yayıncılığı Genel Yayın Yönetmeni Doktor İbrahim Pazan, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi´nde ´Son Saraylılar´ adlı bir konferans verdi
22 İlden Korolar Maltepe´de Buluşuyor
22 İlden Korolar Maltepe´de Buluşuyor
Maltepe, 22 ilden 99 koronun ve 3 bin 666 koristin yer alacağı SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali´ne ev sahipliği yapacak.
23 Nisan Kaymakamı Efe Ocak Oldu
23 Nisan Kaymakamı Efe Ocak Oldu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 97. yıl kutlamaları çerçevesinde Kadir Has İlkokulundan öğrenciler Kaymakam Meftun Dallı´yı makamında ziyaret etti.
Cem Karaca heykeli Moda´da!
Cem Karaca heykeli Moda´da!
Cem Karaca´nın demir heykeli Kadıköy Moda´da sanatçının ismini taşıyan sokağa yerleştirildi.
Atık Getirene Kitap Hediyesi
Atık Getirene Kitap Hediyesi
Kartal Belediyesi´nin 2014´ten bu yana devam eden ve özellikle çocukların çevre bilincini yükseltmeyi hedefleyen ´7´den 70´e Atığını Getir Kitabını Götür´ kampanyası meyvelerini vermeye devam ediyor.
Maltepede Defineci  Talani
Maltepede Defineci Talani
Birinci grup arkeolojik sit alanı´ ilan edilen Maltepe Fındıkbayırı´nda tarihi eserlerin bulunduğu alanda 15 defineci çukuru tespit edildi...›› Definecilerin kazdıkları çukurlarla girdikleri yapıların içindeki pek çok kalıntıyı kırdığı, maddi değeri yüksek eserleri de kaçırdığı düşünülüyor.
 Okuma Yazma Seferberliği
Okuma Yazma Seferberliği
Maltepe Belediyesi tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından finanse edilen SIROMA projesi kapsamında 12 kişiye okuma ve yazma eğitimi verildi. Zümrütevler Eğitim Evi´nde gerçekleştirilen törende, kursa katılanlara sertifikaları verildi.
İstanbul´un Semtleri  Sergilendi
İstanbul´un Semtleri Sergilendi
Maltepe Belediyesi´nin mart ayındaki sanat etkinlikleri kapsamında ressam Aysel Özkan´ın, “İstanbul´un Renklerle Dansı” isimli sergisi açıldı
Maltepe´de “Meddah” Rüzgarı
Maltepe´de “Meddah” Rüzgarı
Meddahlık kültürünün son temsilcilerinden olan usta oyuncu Mehmet Esen, “Meddah” isimli tek kişilik gösterisiyle, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde sahne aldı.
Çocuklara İngilizce Tiyatro
Çocuklara İngilizce Tiyatro
Maltepe Belediyesi çocukların yabancı dil eğitimlerine destek olmak amacıyla İngilizce sahnelenen bir çocuk oyununa ev sahipliği yaptı.
Kalın, Nevmekan´da Kitapseverlerle Buluştu
Kalın, Nevmekan´da Kitapseverlerle Buluştu
Cumhurbaşkanı Özel Kalem Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Doç. Dr. İbrahim Kalın, “Ben Öteki ve Ötesi” kitabı için düzenlenen imza ve söyleşi programında okurlarıyla bir araya geldi.
Seyfi Doğanay Unutulmadı
Seyfi Doğanay Unutulmadı
Ünlü sanatçı Seyfi Doğanay, ölümünün ikinci yıl dönümünde Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde düzenlenen geceyle anıldı. Güler Duman, Özcan Türe, Hakkı Bulut ve Latif Doğan gibi birçok ünlü sanatçının sahne aldığı gecede konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçede kuracakları yeni bir parka sanatçının ismini vereceklerini açıkladı.
129 Bin Kişiye Ücretsiz  Kültür Sanat Hizmeti
129 Bin Kişiye Ücretsiz Kültür Sanat Hizmeti
Maltepe Belediyesi 2016 yılında sinemadan müziğe, konserden söyleşiye, seminerlerden şiir dinletilerine kadar düzenlediği 372 ayrı etkinlikle 129 bin kişiye keyifli anlar yaşadı.
Kıvırcık Ali Türküleriyle Anıldı
Kıvırcık Ali Türküleriyle Anıldı
Ataşehir´de düzenlenen Kıvırcık Ali´yi anma gecesine çok sayıda sanatçı katıldı. Muhteşem gecede duygu dolu anlar yaşanırken, Kıvırcık Ali´nin çocukları babalarının eserlerini seslendirdi.
Nazım Hikmet Maltepe´de Anıldı
Nazım Hikmet Maltepe´de Anıldı
Türk edebiyatının dünyaca ünlü ismi Nazım Hikmet, 115. doğum gününde Maltepe Belediyesi´nin düzenlediği bir programla anıldı.
DOLAR
7.5096
EURO
8.9643
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar