Usulsüzlüğü Ortaya Çıkaran Gazi´ye Jet Tayin
Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii Derneği´ndeki yaklaşık 5 milyon liralık vurgunu ortaya çıkaran ve sorumluların mahkeme önüne çıkmasını sağlayan 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan, iftira kampanyası ile Zonguldak´a tayin edildi
Tarih: 30.11.2020 09:10:49

Beylikdüzü´nde bulunan ve bölgenin en büyük camisi olan Fatih Sultan Mehmet Camii´nin derneğindeki usulsüzlük ve yolsuzlukları ortaya çıkaran 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan´ın başına gelmeyen kalmadı. Olayın ardından hakkında iftira kampanyaları başlatılan, soruşturma açılan gazi Erdoğan, hakkında hiç bir suç bulunmamasına rağmen Zonguldak´ın Gökçebey ilçesine tayin edildi. İsmet Erdoğan, yaşadıklarını bir dilekçe ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´a bildirdi ve destek istedi. Gazi Erdoğan, bu talebini sosyal medya hesabından da yayınladı.

BÜYÜK BİR ALIŞ VERİŞ MERKEZİ

Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii´nin altında bulunan ve çok sayıda dükkanın yer aldığı çarşı, cami derneği tarafından Onur Market´e kiralandı. Onur Market de çarşı içinde çeşitli reyonlar ve dükkanlar oluşturarak bunları kiraya verdi. Kiranın sürekli artması üzerine çarşı esnafı şikayetçi olmaya başladı. Bu arada, cami derneğinden alacaklı olduğunu söyleyen bazı şahıslar ortaya çıktı. Derneğin, yapılmayan bazı işler karşılığı piyasaya çok sayıda karşılıksız çek verdiğine dair şikayetler gelmeye başladı.

MÜFTÜNÜN TALEBİ ÜZERİNE YOLSUZLUKLARI ORTAYA ÇIKARDI

Şikayetlerin artması üzerine dönemin İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, şikayete konu olayların araştırılması için müftülük personeli olan 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan´ı görevlendirdi. Gazi İsmet Erdoğan, detaylı bir araştırma yaparak vurgunun boyutlarını ortaya çıkardı ve bir raporla İlçe Müftüsü Muslu´ya sundu. Erdoğan´ın sunduğu rapora göre, cami derneği çarşıyı Onur Market´e 80 bin liraya kiraladı. Market ise diğer dükkanlardan her ay toplam 140 bin lira kira topladı. Dernek, Onur Market´e 4 yıl boyunca hiç bir kira artışı yapmazken, diğer dükkanların kiraları sürekli olarak artırıldı. Derneğin 4 yıllık gelirinin Başkan Hasan Çelebi tarafından buharlaştırıldığı ortaya çıktı. Dernek, Gürpınar´da kiraladığı 5 katlı bir binayı Kur´an Kursu haline getirdi ve buraya 1.5 milyon liraya yakın bir masraf yaptığını faturalandırdı. Ancak son dönemde bina sahibine de kira vermediği, daha sonra yapılan denetimde ortaya çıktı. Derneğin ayrıca, piyasaya çok sayıda karşılıksız çek verdiği için icralık olduğu da tespit edildi.

25 MİLYON LİRALIK VURGUN

İsmet Erdoğan´ın ayrıntılı raporu üzerine İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, durumu ilçe kaymakamlığı aracılığıyla İl Dernekler Müdürlüğü´ne bildirdi. İl Dernekler Müdürlüğü müfettişleri, yapılan inceleme sonucunda birçok usulsüzlük tespit ederek vurgunun boyutlarının 25 milyon lirayı bulduğunu tutanak altına aldı. Onur Market´in dernekten 800 bin lira alacaklı durumda olduğu, derneğe ait çek defterinden 55 yaprağın kayıp olduğu da ortaya çıktı. Ardından tespit edilen vurgunla ilgili olarak cami derneği yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Dernek yöneticileri hakkında Büyükçekmece Adliyesi´nde dava açıldı.

 15 TEMMUZ GAZİSİNE YÖNELİK İFTİRA KAMPANYASI 

Olayın ortaya çıkmasının ardından 703 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde cami, mescid ve eklentilerindeki gelir getiren yerler müftülük denetim ve sorumluluğuna bırakıldı. Dernek el çektirildi ve Fatih Camii Çarşısı da müftülük yönetimine geçti. Onur Market ile diğer dükkanlarla ayrı ayrı kullandıkları metrekare ölçüsünde hakkaniyetli kira sözleşmesi imzalandı. İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, olayın ardından Beşiktaş´a tayin edildi. Müftülük personeli 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan ise Beylikdüzü Müftülüğü´ndeki görevini sürdürdü. Cami çarşısındaki menfaati ortadan kalkan ve işledikleri suçlar ortaya çıkarılan şahıslar, 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan hakkında iftira kampanyaları başlattı. İftiracılar Erdoğan hakkında soruşturma açılmasını sağladı ancak aleyhte hiçbir suç isnat edici belge veya bilgiye rastlanmadı.

GAZİ´DEN CUMHURBAŞKANINA DİLEKÇE

Buna rağmen gazi İsmet Erdoğan, geçen ay Zonguldak´ın Gökçebey ilçesine tayin edildi. 15 Temmuz´da bir tankın paleti altında kalan bacağı sakat kaldığı için bir dizi ameliyat geçiren ve tedavisi İstanbul´da devam eden gazi Erdoğan´ın sürgün edilmesi, çarşı esnafı tarafından tepkiyle karşılandı. İsmet Erdoğan, durumu bir dilekçe ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´a bildirerek desteğini istedi. Devlet Övünç Madalyası sahibi de olan gazi Erdoğan´ın aynı zamanda sosyal medya hesabından yayınladığı dilekçede, hakkındaki iftira kampanyasına çarşı derneğinden menfaat temin eden müftülük personelinin de iştirak ettiğine dikkat çekti.

/resimler/2020-12/6/0041092183334.jpg

 

15 Temmuz´da tankın önüne yatan ve yaralanan İsmet Erdoğan, bu süreçte bir dizi ameliyat geçirdi

 

 

 

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI SAHİBİ

İsmet Erdoğan, Cumhurbaşkanı´na yazdığı dilekçede, şu anki İlçe Müftüsü Kadir Koçak´ın bazı şahısları, hakkında şikayetçi olması için organize ettiği, delili bulunmayan art niyetli iddiaların gündeme getirildiğini, açılan soruşturma neticesinde ifadesi dahi alınmadan Zonguldak´ın Gökçebey ilçesine tayin edildiğini belirtiyor. Erdoğan, dilekçesinde İstanbul´da ameliyat olmak zorunda olduğunu, tedavilerinin de burada sürdüğünü belirterek "Gazilik ve insanlık onurumun rencide edilerek toplum içerisinde küçük düşürülmeme sebep olan ve şahsımın yıpratılmasına, mağduriyetime yol açan şahıslardan, asılsız iddialarla hakkımda soruşturma açılmasını sağlayanlardan şikayetçiyim" dedi. Gazi İsmet Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan yaşadıkları ve sorumluları hakkında tahkikat açılmasını talep etti.

 

Alınan bilgilere, Zonguldak´ın Gökçebey ilçesine tayin edilen 15 Temmuz Gazisi ile ilgili mevzuata aykırı yapılan bu zorlama ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından soruşturma açıldığı bildirildi. Bu süre zarfında ilçe Müftüsü Kadir Koçak´ın 15 Temmuz Gazisine yönelik mobing yapmayı sürdürdüğü ve bir an önce yeni tayin yerine gitmesi için de baskı yaptığı iddia edildi. 

Öte yandan bu gelişmelerden sonra, konuyu bir dilekçe ile Cumhurbaşkanı Erdoğan´a ileten 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan´a yapılan haksızlığın giderilmesi için gerek ilçe sakinleri gerekse kamuoyu, Cumhurbaşkanının bu konuya el atmasını bekliyor. 

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kadir Topbaş´a Veda
Kadir Topbaş´a Veda
Tedavi gördüğü hastanede 76 yaşında hayatını kaybeden İstanbul Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı. Topbaş´ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin omuzlarında Fatih Camisi´ne getirildi. Taziyeleri Topbaş´ın eşi Özleyiş Topbaş ile çocukları Hüseyin Ersan Topbaş, Mustafa Ömer Topbaş ve Kübra Kavurmacı kabul etti. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.
İstanbul´da Kar Yağışı Devam Ediyor
İstanbul´da Kar Yağışı Devam Ediyor
İstanbul´da pazar günü akşamı başlayan karın kalınlığının 5 ila 15 santimetre, yüksek kesimlerde 20-30 santimetre olması bekleniyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, ´ 10 gün boyunca devam etmesi beklenen yağış çarşamba gününe kadar sürecek.´ dedi.
Kadıköy´de Utandıran Kirlilik
Kadıköy´de Utandıran Kirlilik
İstanbul´da etkisini gösteren fırtına nedeniyle Kadıköy Suadiye Sahili´nde çöpler ve kırmızı yosunlar kıyıya vurdu.
 Kadıköy Sahili Kırmızıya Boyandı
Kadıköy Sahili Kırmızıya Boyandı
Kadıköy sahilinde, denizdeki kirlilikten dolayı sahil şeridi kırmızı yosunla bastı. Yosunlar sebebiyle sahıl ve kayalıklar kırmızı renge büründü.
İstanbul İçin Kar Uyarısı
İstanbul İçin Kar Uyarısı
İstanbul´da yeni haftanın başlamasıyla kar yağışının gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Gelen son tahminlere göre; hafta sonu İstanbul, soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Hava sıcaklıklarında cuma gününden itibaren 20 derece düşüş yaşanması bekleniyor. 14 Şubat pazar günü İstanbul ve Marmara Bölgesi´nin tamamında kar yağışı bekleniyor. Öte yandan Meteoroloji´den bir son dakika açıklaması geldi: İstanbul için sarı uyarı verildi.
Haydarpaşa´da Sona Gelindi
Haydarpaşa´da Sona Gelindi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Haydarpaşa Garı´yla ilgili açıklamalarda bulundu. 11 Mayıs 2018 tarihinde 2. etap restorasyon çalışmalarının başladığı garla ilgili sona yaklaşıldığını duyurdu.
İstanbul Barajlarının Doluluk Oranları Korkuttu
İstanbul Barajlarının Doluluk Oranları Korkuttu
İstanbul´da Ocak ayı içerisinde etkili olan karlı ve yağmurlu hava barajları ciddi anlamda besledi.
Meteorolojiden İstanbul´a Yağış Uyarısı
Meteorolojiden İstanbul´a Yağış Uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul´da yarın öğlen saatlerinde kuvvetli rüzgâr ve fırtına beklendiğini duyurdu
Sifonları Yağmur Suyu Dolduracak
Sifonları Yağmur Suyu Dolduracak
Kadıköy´de inşa edilecek binalarda ‘yağmur suyu ve gri su toplama tankı´ yapılması Kadıköy Belediye Meclisi´nde kabul edildi.
 Türk SİHA´larına Büyük Övgü
Türk SİHA´larına Büyük Övgü
Türk SİHA´larının dünyanın çeşitli yerlerinde başarılar elde etmesi, Almanya´da "Biz bu SİHA´lara karşı kendimizi savunabilir miyiz?" sorusunu akıllara getirdi. Siyasi partiler Alman Savunma Bakanlığı´na soru önergesi yöneltirken, ülke basını da Türk SİHA´larını inceleme altına aldı. Jungle Welt isimli gazetedeki analizde, "Batı Ankara´ya ambargo uyguladı, onlarda daha iyisini yaptı. Havada süper güç oldular" denildi
Hüner Coşkuner hayatını kaybetti
Hüner Coşkuner hayatını kaybetti
Türk sanat müziği sanatçısı Hüner Coşkuner, kemik iliği kanseri tedavisi gördüğü hastanede 58 yaşında hayatını kaybetti.
Kadıköy´de İzinsiz Gösterilere 104 Gözaltı
Kadıköy´de İzinsiz Gösterilere 104 Gözaltı
Boğaziçi Üniversitesi´ndeki eylemlere destek için Kadıköy İskele Meydanı´nda toplanan gruplara polis müdahale etti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, uyarılara rağmen dağılmayan eylemcilere müdahalede bulunulduğu ve 104 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Kadıköy Kaymakamlığı´ndan 7 Günlük Yasak
Kadıköy Kaymakamlığı´ndan 7 Günlük Yasak
Kadıköy Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, ilçedeki tüm kapalı ve açık alanlarda 7 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşünün yasaklandığı duyuruldu.
Bilgi çağı buluşmaları WisdomEra ile başladı
Bilgi çağı buluşmaları WisdomEra ile başladı
İstinye Üniversitesi akademisyenlerinin bir araya gelerek kendi alanlarındaki girişimlerini ve akademik projelerini değerlendirecekleri Bilgi Çağı Buluşmaları, Dr. levent Korkmaz´ın yapay zekâ ile çalışan karar destek sistemi WisdomEra projesini anlattığı seminer ile başladı.
Ömerli Barajı´nda Sevindiren Doluluk Oranı
Ömerli Barajı´nda Sevindiren Doluluk Oranı
Susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya kalan İstanbul, son haftalarda yağan yağmur ve kar yağışları ile birlikte rahatladı.
İKİNCİ AŞI SEVKİYATI YAPILDI
İKİNCİ AŞI SEVKİYATI YAPILDI
Sağlık bakanı Fahrettin Koca ´İnaktif aşıların 10 milyon dozluk 2. sevkiyatının birinci bölümü geçtiğimiz hafta sonu elimize ulaşmıştı. Bu sabah itibariyle ikinci bölümü ülkemize ulaşmış olacak. Tedarik programına uygun olarak aşı sevkiyatı devam edecek.´ dedi.
 GEDİK ÜNİVERSİTESİ “KAYKAY İLE HAREKETE GEÇİYORUM” PROJESİ ARACILIĞIYLA UNESCO´DA
GEDİK ÜNİVERSİTESİ “KAYKAY İLE HAREKETE GEÇİYORUM” PROJESİ ARACILIĞIYLA UNESCO´DA
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Genç Lideri ve Araştırma Görevlisi Murat Madan, İstanbul Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Taşkıran danışmanlığında 2020´de “Sağlıklı Yaşam” temasında “Bisikletim ile Mutluyum” ve “Kaykay ile Harekete Geçiyorum” projelerini oluşturdu.
İstanbul Beyaza Büründü
İstanbul Beyaza Büründü
İstanbul´da beklenen kar yağışı başladı. Yağışın pazartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor. CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli yaptığı açıklamada yarına dikkat çekerek ´hayatı etkileyecek´ dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan Kar Hatırası
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan Kar Hatırası
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesaplarından kar yağışı altında şemsiye ile yürüdüğü bir fotoğrafı paylaştı.
Köprüde Heyecanlı Kovalamaca
Köprüde Heyecanlı Kovalamaca
Üsküdar´da otomobilden havaya ateş açan üç kişi polis ekiplerinin kovalamacası sonucu Haliç Köprüsü´nde yakalanarak gözaltına alındı. Otomobilde inceleme yapılırken polisin soruşturması devam ediyor.
Şadi Yazıcı´dan İBB´ye Tepki
Şadi Yazıcı´dan İBB´ye Tepki
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediye Meclisi´nde yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin Tuzla´da yapmak istediği kreşin ayrıntılarını anlattı. Başkan Yazıcı, İBB´nin kreş yapmak istediği 2 alandan bir tanesinin bir kısmının özel mülkiyet olduğunu diğer teklif edilen yerin Milli Eğitim Bakanlığı´na ait okulun alanı olduğunu ifade ederek, “İBB 20 tane yere ruhsat verilebilirken, bir ruhsat alanı varken, yanında özel bir mülkiyet alanını da içine alarak, spor alanına geri kalan çevirip Büyükşehirden para verdirecek, kamulaştırmaya götüren kötü niyetli olan kim varsa Büyükşehirde, ilçede kim varsa hesabını sorun. Milletin emanetini ihanettir” dedi.
AKOM´dan İstanbul´a Uyarı
AKOM´dan İstanbul´a Uyarı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul bu akşamdan itibaren yağışlı havanın etkisine girecek. Hafta sonunda da sağanak yağış bekleniyor. AKOM´dan yapılan açıklamaya göre 14 Ocak´tan sonra kış şartlarının şehir genelinde kendisini hissettireceği tahmin ediliyor.
Kısıtlama Öncesi Yoğun Trafik
Kısıtlama Öncesi Yoğun Trafik
Korona virüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması öncesi İstanbul´da trafik yoğunluğu oluştu.
Yaşadığı Evi Ateşe Verdi
Yaşadığı Evi Ateşe Verdi
Fatih´te ailesi ile tartışan ve şizofreni hastası olduğu iddia edilen bir kişi, evi ateşe verdi.
80 SAATLİK KISITLAMA BAŞLADI
80 SAATLİK KISITLAMA BAŞLADI
Türkiye yeni yıla koronavirüs önlemleri kapsamında 80 saatlik sokağa kısıtlaması ile giriyor. Bugün saat 21.00´de başlayan kısıtlama 4 Ocak Pazartesi sabah 05.00´te sona erecek.
Boğazda Dolunay Manzarası Bir Başka
Boğazda Dolunay Manzarası Bir Başka
Yılın son dolunayının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü`nün üzerinden doğuşunda oluşan muhteşem manzara hayran bıraktı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan Dondurmacıya Sürpriz Ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan Dondurmacıya Sürpriz Ziyaret
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Çengelköy´de dondurmacıya uğrayıp, dondurma aldı.
Sokağa Çıkma Yasağı´nda Kadıköy Sokakları
Sokağa Çıkma Yasağı´nda Kadıköy Sokakları
Koronavirüs sebebi ile hafta sonu uygulamaya geçirilen 56 saatlik kısıtlamada Kadıköy Sokakları boşalırken, tam bir hayalet şehir görüntüsü oluştu.
Ceza Yiyince, Gazetecilere Saldırdı
Ceza Yiyince, Gazetecilere Saldırdı
Fatih Aksaray´da sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan iki kişiye ceza yazıldı.
Çocuklar Kısıtlamada Palyaçolarla Eğlendi
Çocuklar Kısıtlamada Palyaçolarla Eğlendi
Esenler´de hafta sonu kısıtlamanın ilk gününde çocuklar unutulmadı.
Kısıtlamadan Muaf Olanlar Uzun Süre Otobüs Beklediler
Kısıtlamadan Muaf Olanlar Uzun Süre Otobüs Beklediler
Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanlar Kadıköy´de otobüs seferleri az olunca uzun süre duraklarda beklemek zorunda kaldı.
Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı´nın Testi Pozitif Çıktı
Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı´nın Testi Pozitif Çıktı
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı´nın korona virüs testi pozitif çıktı. Başkan Yazıcı, “Çektirmiş olduğum filmlerdeki belirtilerle, bugün yaptırdığım PCR testinde yeni tip Covid-19 testim pozitif çıktı" dedi.
Pazar  Yerlerinde Sigara İçilmesi Yasaklandı
Pazar Yerlerinde Sigara İçilmesi Yasaklandı
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter´da yaptığı paylaşımla korona virüs önlemleri karşısında pazar yerlerinde de sigara içilmesinin yasaklandığını açıkladı.
TBMM Başkanı Şentop  Külliye İnşaatını İnceledi
TBMM Başkanı Şentop Külliye İnşaatını İnceledi
TBMM Başkanı Şentop ´Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi´ inşaatını inceledi -Şentop hatıra fidanı dikti TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi inşaatının çalışmalarını yerinde inceledi.
Yargıtay´dan Çalışanlara Müjdeli Haber
Yargıtay´dan Çalışanlara Müjdeli Haber
Yargıtay´dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar! Çalıştığı işyerinde amirlerinin, ´sende birazcık şeref varsa şimdiye kadar istifa ederdin´ şeklinde hakarete varan sözlerine maruz kalan işçiye müjdeli haber Yargıtay´dan geldi. Yüksek Mahkeme; hakarete maruz kalan işçiye hem kıdem tazminatı hem de manevi tazminat ödenmesinin önünü açtı.
Nikah Salonlarına Sıkı Denetim
Nikah Salonlarına Sıkı Denetim
İstanbul´da Kovid-19 tedbirleri kapsamında Şişli Belediyesi Evlendirme Dairesi denetlendi. Ekipler, nikah salonunda ise maske, fiziki mesafe gibi kurallara uyulup uyulmadığını kontrol etti.
Bostancı Esnafının Koku İsyanı
Bostancı Esnafının Koku İsyanı
İstanbul Anadolu Yakası´nda Ataşehir´den başlayarak Bostancı´ya kadar uzanan Çamaşırcı Deresi´nden yayılan kötü kokular nedeniyle Bostancı Sahili´nde bulunan işleme sahipleri konuya duyarsız kalan İBB ve Kadıköy Belediyesi´ne tepki gösterdi. Yaptıkları hiçbir başvurudan sonuç alamadıklarını söyleyen esnaf haftada 2 gün toplanıp çöp temizliği yapıyor.
Mezarlıkta Klip Çekenler Gözaltına Alındı
Mezarlıkta Klip Çekenler Gözaltına Alındı
Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı´nda Osmanlı döneminden kalma tarihi kabirler üzerinde yürüyerek klip çektiği iddiasıyla hakkında ‘dini değerleri aşağılama´ suçundan soruşturma başlatılan Batu Belen ve çekimi yapan kişi gözaltına alındı.
İBB, Bağdat Caddesi´nde Tepkiler Üzerine Yanlıştan Döndü
İBB, Bağdat Caddesi´nde Tepkiler Üzerine Yanlıştan Döndü
Kadıköy´ün Bağdat Caddesi İBB tarafından dikilen devasa reklam panosuna AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Aydoğan Ahıakın ve Kadıköylülerin tepki göstermesi üzerine kaldırıldı.
Koronavirüs´e İlginç Çözüm
Koronavirüs´e İlginç Çözüm
Korona virüs tedbirleri kapsamında geçici süreliğine faaliyetleri durdurulan kafe ve restoranlar yeniden açıldı. Korona virüse karşı üst düzey önlemlerin alındığı Ümraniye´de bir restoranda, masalara şeffaf sosyal mesafe paravanı yerleştirildi. Restorana gelen müşteriler ayrıca menü kitapçıklarına dokunmadan, telefonlarından karekodu okutarak dijital menü üzerinden siparişlerini verebiliyor.
İSKİ´nin Bahçesi´ndeki Yüzlerce Araç
İSKİ´nin Bahçesi´ndeki Yüzlerce Araç
İSKİ Genel Müdürlüğü´nün bahçesine dizilen çok sayıda araç dikkat çekti. İSKİ´nin Eyüpsultan´da bulunan genel merkezi bahçesine ve çevresine yeni araçlar dizilmeye başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu´nun, hizmet fazlası araç olduğunu iddia ettiği ve Yenikapı Miting Alanı´nda sergilediği araçların İBB´nin hizmet araçları olduğu ortaya çıkmıştı. Yenikapı Miting Alanı´ndaki görüntülerin benzeri İSKİ Genel Müdürlüğü´nde çekildi. İSKİ Genel Müdürlüğü´nde sıra halinde dizilen araçların yeni alınıp alınmadığı merak ediliyor. İSKİ´nin, 750 adet sürücüsüz araç kiralama hizmet alımı yaptığı ifade ediliyor. İSKİ´nin bahçesindeki çok sayıda araç havadan da görüntülendi. İSKİ´den yapılan açıklamada ise "Mevcut 750 adet aracın kullanım süresi 31/05/2020 tarihinde sona ermektedir" denildi. Açıklamada, "1 Haziran itibariyle yeni araçlar hizmete alınacak ve eski araçlar yükleniciye iade edilecektir" ifadesi yer aldı.
Yasakta Sahiller Bomboş Kaldı
Yasakta Sahiller Bomboş Kaldı
Koronavirüs nedeniyle bir süredir vatandaşın kullanımına kapatılan sahiller, sokağa çıkma yasağının ikinci gününde boş kaldı.
BELEDİYENİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KURNAZLIĞI
BELEDİYENİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KURNAZLIĞI
Kadıköy´ün sembol caddelerinin başında gelen Bağdat Caddesi´ne sokağa çıkma yasağı başlamasına saatler kala, belediye tarafından Şaşkınbakkal´a dikilen devasa reklam tabelası vatandaşları isyan ettirdi.
Kato Dağı´na Dev Türk Bayrağı
Kato Dağı´na Dev Türk Bayrağı
Şırnak´ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı´na 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla dev Türk bayrağı dikildi
Kurban Bayramı´nda Sokağa Çıkma Yasağı
Kurban Bayramı´nda Sokağa Çıkma Yasağı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında bayramda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı belirterek, "23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Çarşamba günü gençlerimizle ilgili esneklik yine uygulanacaktır. 15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır" dedi.
19 Mayıs Hatıra Biletine Yoğun İlgi
19 Mayıs Hatıra Biletine Yoğun İlgi
Türk Hava Yolları ´nın (THY), 19 Mayıs Atatürk´ü anma Gençlik ve Spor Bayramı´na özel Samsun´a yapacağı tarihi uçuşa 2,5 milyon hatıra biletin verildiği açıklandı.
Vali Yerlikaya´dan Haliç Paylaşımı
Vali Yerlikaya´dan Haliç Paylaşımı
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Haliç videosu ile birlikte Melihat Gülses´in Haliç şarkısını paylaştı.
6 Yaşındaki Çocuğa Polisten Doğum Günü Sürprizi
6 Yaşındaki Çocuğa Polisten Doğum Günü Sürprizi
Maltepe´de polis, 6 yaşındaki çocuğa doğum gününde pasta ile sürpriz yaptı.
Sokağa Çıkma Yasağında Sokaklar Boş Kaldı
Sokağa Çıkma Yasağında Sokaklar Boş Kaldı
İstanbul´da koronavirüs tedbirleri kapsamında 15 ilde ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma yasağının ikinci gününde yollar boş kaldı. İBB´nin trafik haritasında saat 08.30 itibarıyla yoğunluk yüzde 6 olarak ölçüldü.
İGDAŞ Paralarının Nereye Gittiği Belli Oldu
İGDAŞ Paralarının Nereye Gittiği Belli Oldu
İstanbul Büyük Şehir Belediyesine bağlı olan İGDAŞ´ın isyan ettiren faturalarına tepkiler her geçen gün artarken, kesilen yüksek faturaların paralarının bazı televizyon televizyon kanallarına sponsorluk ücreti olarak ödendiği belirtildi.
YARIM BIRAKILAN
YARIM BIRAKILAN
Kadıköy´de yarım bırakılan yıkım sonrası 4 yıldır kaderine terk edilen alandan yayılan pis koku ve sinekler çevre sakinlerini isyan ettirdi.
DOLAR
7.5096
EURO
8.9643
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar