Usulsüzlüğü Ortaya Çıkaran Gazi´ye Jet Tayin
Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii Derneği´ndeki yaklaşık 5 milyon liralık vurgunu ortaya çıkaran ve sorumluların mahkeme önüne çıkmasını sağlayan 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan, iftira kampanyası ile Zonguldak´a tayin edildi
Tarih: 30.11.2020 09:10:49

Beylikdüzü´nde bulunan ve bölgenin en büyük camisi olan Fatih Sultan Mehmet Camii´nin derneğindeki usulsüzlük ve yolsuzlukları ortaya çıkaran 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan´ın başına gelmeyen kalmadı. Olayın ardından hakkında iftira kampanyaları başlatılan, soruşturma açılan gazi Erdoğan, hakkında hiç bir suç bulunmamasına rağmen Zonguldak´ın Gökçebey ilçesine tayin edildi. İsmet Erdoğan, yaşadıklarını bir dilekçe ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´a bildirdi ve destek istedi. Gazi Erdoğan, bu talebini sosyal medya hesabından da yayınladı.

BÜYÜK BİR ALIŞ VERİŞ MERKEZİ

Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii´nin altında bulunan ve çok sayıda dükkanın yer aldığı çarşı, cami derneği tarafından Onur Market´e kiralandı. Onur Market de çarşı içinde çeşitli reyonlar ve dükkanlar oluşturarak bunları kiraya verdi. Kiranın sürekli artması üzerine çarşı esnafı şikayetçi olmaya başladı. Bu arada, cami derneğinden alacaklı olduğunu söyleyen bazı şahıslar ortaya çıktı. Derneğin, yapılmayan bazı işler karşılığı piyasaya çok sayıda karşılıksız çek verdiğine dair şikayetler gelmeye başladı.

MÜFTÜNÜN TALEBİ ÜZERİNE YOLSUZLUKLARI ORTAYA ÇIKARDI

Şikayetlerin artması üzerine dönemin İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, şikayete konu olayların araştırılması için müftülük personeli olan 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan´ı görevlendirdi. Gazi İsmet Erdoğan, detaylı bir araştırma yaparak vurgunun boyutlarını ortaya çıkardı ve bir raporla İlçe Müftüsü Muslu´ya sundu. Erdoğan´ın sunduğu rapora göre, cami derneği çarşıyı Onur Market´e 80 bin liraya kiraladı. Market ise diğer dükkanlardan her ay toplam 140 bin lira kira topladı. Dernek, Onur Market´e 4 yıl boyunca hiç bir kira artışı yapmazken, diğer dükkanların kiraları sürekli olarak artırıldı. Derneğin 4 yıllık gelirinin Başkan Hasan Çelebi tarafından buharlaştırıldığı ortaya çıktı. Dernek, Gürpınar´da kiraladığı 5 katlı bir binayı Kur´an Kursu haline getirdi ve buraya 1.5 milyon liraya yakın bir masraf yaptığını faturalandırdı. Ancak son dönemde bina sahibine de kira vermediği, daha sonra yapılan denetimde ortaya çıktı. Derneğin ayrıca, piyasaya çok sayıda karşılıksız çek verdiği için icralık olduğu da tespit edildi.

25 MİLYON LİRALIK VURGUN

İsmet Erdoğan´ın ayrıntılı raporu üzerine İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, durumu ilçe kaymakamlığı aracılığıyla İl Dernekler Müdürlüğü´ne bildirdi. İl Dernekler Müdürlüğü müfettişleri, yapılan inceleme sonucunda birçok usulsüzlük tespit ederek vurgunun boyutlarının 25 milyon lirayı bulduğunu tutanak altına aldı. Onur Market´in dernekten 800 bin lira alacaklı durumda olduğu, derneğe ait çek defterinden 55 yaprağın kayıp olduğu da ortaya çıktı. Ardından tespit edilen vurgunla ilgili olarak cami derneği yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Dernek yöneticileri hakkında Büyükçekmece Adliyesi´nde dava açıldı.

 15 TEMMUZ GAZİSİNE YÖNELİK İFTİRA KAMPANYASI 

Olayın ortaya çıkmasının ardından 703 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde cami, mescid ve eklentilerindeki gelir getiren yerler müftülük denetim ve sorumluluğuna bırakıldı. Dernek el çektirildi ve Fatih Camii Çarşısı da müftülük yönetimine geçti. Onur Market ile diğer dükkanlarla ayrı ayrı kullandıkları metrekare ölçüsünde hakkaniyetli kira sözleşmesi imzalandı. İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, olayın ardından Beşiktaş´a tayin edildi. Müftülük personeli 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan ise Beylikdüzü Müftülüğü´ndeki görevini sürdürdü. Cami çarşısındaki menfaati ortadan kalkan ve işledikleri suçlar ortaya çıkarılan şahıslar, 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan hakkında iftira kampanyaları başlattı. İftiracılar Erdoğan hakkında soruşturma açılmasını sağladı ancak aleyhte hiçbir suç isnat edici belge veya bilgiye rastlanmadı.

GAZİ´DEN CUMHURBAŞKANINA DİLEKÇE

Buna rağmen gazi İsmet Erdoğan, geçen ay Zonguldak´ın Gökçebey ilçesine tayin edildi. 15 Temmuz´da bir tankın paleti altında kalan bacağı sakat kaldığı için bir dizi ameliyat geçiren ve tedavisi İstanbul´da devam eden gazi Erdoğan´ın sürgün edilmesi, çarşı esnafı tarafından tepkiyle karşılandı. İsmet Erdoğan, durumu bir dilekçe ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´a bildirerek desteğini istedi. Devlet Övünç Madalyası sahibi de olan gazi Erdoğan´ın aynı zamanda sosyal medya hesabından yayınladığı dilekçede, hakkındaki iftira kampanyasına çarşı derneğinden menfaat temin eden müftülük personelinin de iştirak ettiğine dikkat çekti.

/resimler/2020-12/6/0041092183334.jpg

 

15 Temmuz´da tankın önüne yatan ve yaralanan İsmet Erdoğan, bu süreçte bir dizi ameliyat geçirdi

 

 

 

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI SAHİBİ

İsmet Erdoğan, Cumhurbaşkanı´na yazdığı dilekçede, şu anki İlçe Müftüsü Kadir Koçak´ın bazı şahısları, hakkında şikayetçi olması için organize ettiği, delili bulunmayan art niyetli iddiaların gündeme getirildiğini, açılan soruşturma neticesinde ifadesi dahi alınmadan Zonguldak´ın Gökçebey ilçesine tayin edildiğini belirtiyor. Erdoğan, dilekçesinde İstanbul´da ameliyat olmak zorunda olduğunu, tedavilerinin de burada sürdüğünü belirterek "Gazilik ve insanlık onurumun rencide edilerek toplum içerisinde küçük düşürülmeme sebep olan ve şahsımın yıpratılmasına, mağduriyetime yol açan şahıslardan, asılsız iddialarla hakkımda soruşturma açılmasını sağlayanlardan şikayetçiyim" dedi. Gazi İsmet Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan yaşadıkları ve sorumluları hakkında tahkikat açılmasını talep etti.

 

Alınan bilgilere, Zonguldak´ın Gökçebey ilçesine tayin edilen 15 Temmuz Gazisi ile ilgili mevzuata aykırı yapılan bu zorlama ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından soruşturma açıldığı bildirildi. Bu süre zarfında ilçe Müftüsü Kadir Koçak´ın 15 Temmuz Gazisine yönelik mobing yapmayı sürdürdüğü ve bir an önce yeni tayin yerine gitmesi için de baskı yaptığı iddia edildi. 

Öte yandan bu gelişmelerden sonra, konuyu bir dilekçe ile Cumhurbaşkanı Erdoğan´a ileten 15 Temmuz gazisi İsmet Erdoğan´a yapılan haksızlığın giderilmesi için gerek ilçe sakinleri gerekse kamuoyu, Cumhurbaşkanının bu konuya el atmasını bekliyor. 

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İstanbul´da yürüyen her şey dondu
İstanbul´da yürüyen her şey dondu
İstanbul´da etkili olan kar yağışı nedeniyle yürüyen merdivenler dondu.
İstanbul´da Hava - 43 Derece Ölçüldü
İstanbul´da Hava - 43 Derece Ölçüldü
Kar yağışıyla ilgili Meteoroloji Uzmanı Hüseyin Öztel , İstanbul´da dün aksam saatlerinde hava sıcaklığının - 43 ölçüldüğünü söyledi.
İstanbul Valiliği´nden İzin Ve Tatil Açıklaması
İstanbul Valiliği´nden İzin Ve Tatil Açıklaması
İstanbul Valisi Yerlikaya, üniversitelerde yükseköğretimlerin pazartesi gününe kadar ara verilmesine, kamu personelinin yarın da izinli olmasına, İstanbul´a girişlerin ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmasına karar verildiğini açıkladı.
Trakya istikametinden İstanbul´a girişler durduruldu
Trakya istikametinden İstanbul´a girişler durduruldu
İstanbul´da etkisini artıran kar yağışı kenti kısa sürede beyaz örtüyle kapladı. Aralıklarla yağan kar hayatı olumsuz etkiledi. Ana arterler ekipler tarafından açılırken ara yollar ise karla kaplandı.
 Artuk Bey´i, Ayberk Pekcan hayatını kaybettik
Artuk Bey´i, Ayberk Pekcan hayatını kaybettik
Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Artuk Bey karakteriyle gönüllerde taht kuran oyuncu Ayberk Pekcan 51 yaşında hayata veda etti.
Beyaz Gelinlik İstanbul´a Çok Yakıştı
Beyaz Gelinlik İstanbul´a Çok Yakıştı
Tarihi yarımada ve Sultanahmet Meydanı, kar yağışı ile beyaza büründü.
İstanbul´da ´sörf´ keyfi.
İstanbul´da ´sörf´ keyfi.
İstanbul´da gece saatlerinde yağan kar mega kenti beyaz bürüdü.
Üsküdar´da karın altında boğazın serin sularında yüzdüler
Üsküdar´da karın altında boğazın serin sularında yüzdüler
İstanbul´da eksi seviyelerdeki sıcaklıklara aldırış etmeyen bir grup vatandaş, kar yağışı altında Üsküdar Kuzguncuk Sahili´nde denize atlayarak yüzdü.
İstanbul´a Beyaz Örtü
İstanbul´a Beyaz Örtü
İstanbul´da etkisini artıran kar yağışı kenti kısa sürede beyaz örtüyle kapladı. Aralıklarla yağan kar hayatı olumsuz etkiledi. Ana arterler ekipler tarafından açılırken ara yollar ise karla kaplandı.
Ataşehir´de 6 Mahallede İmar Planı Sevinci
Ataşehir´de 6 Mahallede İmar Planı Sevinci
Uzun yıllardır imar bekleyen Ataşehir´in İçerenköy-Küçükbakkalköy, Mustafa Kemal-Âşık Veysel ve Kayışdağı-İnönü Mahalleleri sonunda Nazım İmar Planlarına kavuştu.
İBB´nin 945 Milyonluk Reklam Bütçesi Kimlere Veriliyor
İBB´nin 945 Milyonluk Reklam Bütçesi Kimlere Veriliyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı İmamoğlu´nun göreve geldiği günden buyana yerel basını yok saydığını ifade eden Gazeteciler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen toplantıya katılan Enes Berberoğlu´na sitemlerini dile getirerek “945 milyon liralık 2022 yılı reklam ve tanıtım bütçesinden geçtiğimiz yıllarda yerel basına tek bir kuruş dahi ayrılmadığına göre bu paralar kime veya hangi kuruluşlara verildi” diye soruldu.
GAZETECİLERİN 10 OCAK BULUŞMASI
GAZETECİLERİN 10 OCAK BULUŞMASI
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Maltepe´de bir kahvaltı programı düzenleyerek basın camiasını biraraya getiren Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği AYGAD, bir kez daha birlik ve beraberlik mesajları verdi. AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, meslekte eğitim çıtasını yükselterek gazeteciliğin saygınlığını ve itibarını daha üst seviyelere taşımak istediklerini kaydetti.
Bedelli Askerlik Ücretleri Belli Oldu
Bedelli Askerlik Ücretleri Belli Oldu
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerlik ücretini 55 bin 194 lira olarak açıkladı.
İBB Zabıta Ekipleri İle Restorant Sahipleri Arasında Arbede
İBB Zabıta Ekipleri İle Restorant Sahipleri Arasında Arbede
Üsküdar sahilinde bulunan bazı kafelerin ruhsatsız olduğu gerekçesiyle İBB´ye bağlı zabıta ekipler tarafından yıkıldı.
Bir Ay Boyunca Kapanacak
Bir Ay Boyunca Kapanacak
Ataşehir D-100 Karayolu´nda alt geçit çalışmaları nedeniyle Kadıköy istikameti trafiğe kapatıldı. Trafik akışı geçici olarak yan yoldan sağlanırken, yoğun trafik oluştu.
İstanbul´da Korkuya Yol Açan Koku´nun Sırrı Çözülemedi
İstanbul´da Korkuya Yol Açan Koku´nun Sırrı Çözülemedi
İstanbul´da dün özellikle Kartal, Maltepe, Pendik ve Tuzla´da sahille yakın yerlerde yayılan koku tedirginliğe neden oldu. Vatandaşlar koku için İBB ve İstanbul Valiliği´ne sosyal medya hesaplarından başvuruda bulundu. İGDAŞ, kokunun doğalgaz kaynaklı olmadığını açıkladı
Ümraniye´de Genç Kız, Babasını Öldürdü
Ümraniye´de Genç Kız, Babasını Öldürdü
20 yaşındaki genç kız, tartıştığı babasını sırtından bıçaklayarak öldürdü. 5 adet suç kaydı olduğu belirtilen zanlı tutuklanırken, baba son yolculuğuna bugün uğurlandı
Somali Ordusunu Türkiye Eğitiyor
Somali Ordusunu Türkiye Eğitiyor
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından eğitilen 100´den fazla Somalili "Gorgor" (Kartal) özel kuvvet birliği, terörle mücadele için ülkelerine döndü.
İstanbul´da Ekmeğe Gizli Zam
İstanbul´da Ekmeğe Gizli Zam
İstanbul Ticaret Odası´nın (İTO) 10 Kasım´da aldığı karar ile 230 gram ekmek 2,5 TL´den satılmaya başladı. Aradan kısa süre geçmesine rağmen bazı ilçelerde fırınlar ekmeğin fiyatını 3 liraya çıkardı. 3 liraya ekmek satan fırınlardan birçoğu gramajı da 210´a düşürdü. Ekmeğin 3 liradan satıldığı ilçelerden biri de Ümraniye. Fırıncılar zammı maliyetlere bağlarken vatandaşlar ise tepki gösterdi
Kadıköy´e Çevresel İzleme Ve Erken Uyarı Sistemi
Kadıköy´e Çevresel İzleme Ve Erken Uyarı Sistemi
Kadıköy Belediyesi ilçeye, İklim Adaptasyon Eylem Planı çalışmaları kapsamında Çevresel İzleme ve Erken Uyarı sistemi kurdu.
İstanbul´da Baraj Doluluk Oranları
İstanbul´da Baraj Doluluk Oranları
İstanbul´a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı son bir haftada yüzde 1,22 düşerek yüzde 43,51 olarak ölçüldü. İstanbul´a su sağlayan baraj ve göletler, 868 milyon 683 bin metreküp su biriktirme hacmine sahipken, su miktarı bugün itibarıyla 377,99 milyon metreküp seviyesinde bulunuyor.
VAN´DA “COVİD-19´UN ETKİLERİ” ARAŞTIRILACAK
VAN´DA “COVİD-19´UN ETKİLERİ” ARAŞTIRILACAK
Koronavirüs (COVİD-19) salgının Van ilindeki mevcut ve gelecekteki etkilerinin araştırılması, çözüm önerilerinin geliştirilmesine yönelik “COVİD-19 Salgının Van Üzerinde Ekonomik ve Sosyal Etkileri İçin Danışmanlık Hizmeti” projesi hayata geçirildi.
Tuzla´da 4´üncü Kitap fFarı Kapılarını Açtı
Tuzla´da 4´üncü Kitap fFarı Kapılarını Açtı
Tuzla Belediyesi tarafından organize edilen 4´üncü Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı.
İstanbul´da Ekmek 2,5 TL Oldu
İstanbul´da Ekmek 2,5 TL Oldu
İstanbul´da 2,25 olan ekmek fiyatları 2,5 liraya yükseldi.
İstanbul´da Bu Yollar Trafiğe Kapanıyor
İstanbul´da Bu Yollar Trafiğe Kapanıyor
İstanbul Valiliği, Türk Konseyi Sekretaryası merkez binası açılışı nedeniyle yarın belirli saatlerde bazı sokakların trafiğe kapatılacağını ve Sirkeci-Çemberlitaş arasında tramvay seferlerinin yapılmayacağını duyurdu
Maltepe Meydan Projesine Start Verildi
Maltepe Meydan Projesine Start Verildi
Maltepe Meydan Yayalaştırma ve Tünel Projesi´nin ilk etabı başladı.
Adalar Planına Destek
Adalar Planına Destek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzasıyla Resmi Gazete´de yayımlanan kararda, kıyı kenar çizgisi esas alınarak hazırlanan ve kroki ile sınırları gösterilen alanın Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edildi. Marmara Denizi ve Adalar´daki tarihi ve doğal değerlerin koruma altına alınmasını amaçlayan kararnameye DSP Adalar İlçe Başkanı Murat Pekin destek verdi. Pekin; "35 yıllık kepazelik sona erdi" dedi.
8. Uluslararası Medya Çalıştayı Başladı
8. Uluslararası Medya Çalıştayı Başladı
Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından sekiz yıldır düzenlenen ve geleneksel hale getirilen “Uluslararası Medya Çalıştayı”, Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu teknik gezisi ile başladı.
Sis, Tarihi Yarımada Muazzam Görüntüler Oluşturdu
Sis, Tarihi Yarımada Muazzam Görüntüler Oluşturdu
İstanbul´da etkili olan sis, tarihi yarımadada kartpostallık görüntüler oluşturdu.
15 Temmuz Köprüsü Kapatıldı
15 Temmuz Köprüsü Kapatıldı
İstanbul maratonu nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile birlikte bazı yollar saat 03.00´te ulaşıma kapatıldı
Sis Kız Kulesi´nde Faciaya Yol Açıyordu
Sis Kız Kulesi´nde Faciaya Yol Açıyordu
İstanbul´da etkili olan yoğun sis nedeniyle Üsküdar açıkları Kız Kulesi civarında birbirine oldukça yaklaşan yolcu teknesi ile vapur çarpışmaktan son anda kurtuldu.
Cihat Yaycı Paşa´dan FETÖ Uyarısı
Cihat Yaycı Paşa´dan FETÖ Uyarısı
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Eski Başkanı Cihat Yaycı, Fetullahçı Terör Örgütü konusunda son dakika uyarılarında bulunarak, “Kadrolarını kritik kurumlarda hala muhafaza ediyorlar ve hala FETÖ tehlikesi devam ediyor." dedi.
Maltepe Belediyesi´nden İhale Kıyağı
Maltepe Belediyesi´nden İhale Kıyağı
Maltepe Belediyesi´nin açtığı ihale aynı belediyenin CHP´li meclis üyesinin kardeşlerine verildi. Belediye, 2020 yılında 3000 adet gıda paketi alımı için ihaleye çıktı
Fikirtepe´de kentsel dönüşümde tünelin ucu gözüktü
Fikirtepe´de kentsel dönüşümde tünelin ucu gözüktü
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm alanını ziyaret ederek son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.
Çekmeköy´de 4 Yıl Önce Başlanan İtfaiye İstasyonu Bitirilemiyor
Çekmeköy´de 4 Yıl Önce Başlanan İtfaiye İstasyonu Bitirilemiyor
Çekmeköy´de, inşasına yaklaşık 4 yıl önce başlanan itfaiye istasyonunun yapımı bir türlü tamamlanmadı.
Şadi Yazıcı, İBB´ye Ateş Püskürdü
Şadi Yazıcı, İBB´ye Ateş Püskürdü
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu´nun 2019 yerel seçimleri öncesi Tuzla´da vatandaşlara vermiş olduğu hiçbir sözü yerine getirmediğini ifade ederek sürekli bahaneler üretmesine sert eleştirilerde bulundu
Reuters: Türkiye, Paris İklim Anlaşması için 3,1 milyar euro kredi alabilir
Reuters: Türkiye, Paris İklim Anlaşması için 3,1 milyar euro kredi alabilir
Türkiye´nin Paris İklim Anlaşması´nı onaylayıp yürürlüğe kaymasının ardından, temiz enerji hedeflerine ulaşması için Dünya Bankası, Fransa ve Almanya´dan 3,1 milyar euroluk kredi almaya hazırlandığı bildirildi
Bazı Kıyılar Yok Olacak
Bazı Kıyılar Yok Olacak
Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, iklim değişikliğine bağlı olarak deniz seviyesinin yükseleceği konusunda uyardı. Tek, "Bununla beraber kıyı alanlarındaki yerler sular altında kalacak" dedi.
Karaismailoğlu, Başkan İsmet Yıldırım´ı ziyaret etti
Karaismailoğlu, Başkan İsmet Yıldırım´ı ziyaret etti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ümraniye´ye giderek Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım´ı ziyarette bulundu.
Bekar Deresi´nin Çözümsüz Sorunu ´´Koku´
Bekar Deresi´nin Çözümsüz Sorunu ´´Koku´
Çengelköy´den İstanbul Boğazı´na dökülen Bekar Deresi´nden gelen kötü kokular etkisini sürdürüyor. İBB tarafından henüz çözüme kavuşturulamayan ağır kokular vatandaşında tepkisine yol açtı. Tepkilere neden olan Bekar Deresi´nde kokunun yanı sıra suyun renginde değişti
DOĞU VE GÜNEYDOĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİRLİK PLATFORMU 2023 VİZYONU VE YOL HARİTASINI BELİRLEDİ
DOĞU VE GÜNEYDOĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİRLİK PLATFORMU 2023 VİZYONU VE YOL HARİTASINI BELİRLEDİ
Doğu ve Güneydoğu´da bulunan 23 İlin İstanbul´daki Sivil Toplum Kuruluşlarını bir çatı altında toplayan Doğu-Güneydoğu Sivil Toplum Kuruluşları Birlik Platformu (DOĞU-BİR ), yeni bir akademik açılım yaparak, Platform bünyesinde Anadolu Sosyal Araştırmalar Merkezi kurdu. 2023 Vizyonu ve Yol Haritasını açıklayan DOĞU-BİR Platformu başkanı Mahmut Ataman, “ 23 ilde ve aynı zamanda, İstanbul´da 39 ilçede şubeler açmak suretiyle mevcut faaliyetlerimizi güçlendirmek istiyoruz ” dedi.
Dakikalık Kiralama Dönemi Başlıyor
Dakikalık Kiralama Dönemi Başlıyor
Her türlü araçlarda, dakikalık kiralama dönemi gospeed.com.tr adresinden kolayca ulaşılacak.
Boyraz´dan Kaymakam Tiryaki´ye Ziyaret
Boyraz´dan Kaymakam Tiryaki´ye Ziyaret
Milletvekili Boyraz´dan Kaymakam Tiryaki´ye hayırlı olsun ziyareti
Bir Kaşık Bal Antibiyotiklerden Daha Etkili
Bir Kaşık Bal Antibiyotiklerden Daha Etkili
Normalleşme süreci ile birlikte okulların tekrardan açılması ve çocukların eğitim hayatına dönmesi hastalıklardan korunmak için ekstra bir çaba gerektiriyor. Koronavirüs salgınının yanı sıra kapalı alanlarda gribal enfeksiyon tehlikesi, mevsim geçişleri, havasız sınıf ortamı, mesafeye dikkat edilmemesi, çocuk sağlığını ve toplumu kötü yönde etkileyebilir. Bu nedenle uzmanlar çocuklarda hastalıklara karşı güçlü bağışıklık sistemine ve vücut direncinin artırılmasına dikkat çekiyor. Oxford Üniversitesi´nin yaptığı bir araştırmaya atıf yapan bal uzmanı Ahmet Bağran Aksoy, “Oxford Üniversitesi´nin geçtiğimiz yıl yayınladığı bir araştırma bir kaşık balın üst solunum yollarının tedavisinde ve öksürüğün giderilmesinde antibiyotiklerden daha yararlı olabileceğini ortaya koymuştu” diye konuştu.
Milli Muharip Uçağı Parmak Isırtıyor
Milli Muharip Uçağı Parmak Isırtıyor
Milli Muharip Uçakla ilgili konuşan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, “Radara yakalanmamak için tüm mühimmat gövdesinde saklı bulunuyor. Bir de Supercruise özelliği sayesinde süpersonik uçuş yapabiliyor. F-16´larda bu özellik bulunmuyor” dedi
ARAÇ SAHİPLERİNİN DİKKATİNE
ARAÇ SAHİPLERİNİN DİKKATİNE
Bilerek ya da bilmeyerek trafikte yapılan hataların bedeli cebimizden çıkıyor. Kaçak geçişte, hız veya kırmızı ışık ihlalinde elektronik denetim sistemi (EDS) tespitiyle plakaya anında ceza kesilebiliyor. Cezaları gecikme faiziyle ödememek için otokontrol şart. Ayrıca haksız bulduğunuz cezalara da itiraz edebilirsiniz
SARI KODLU UYARI
SARI KODLU UYARI
İstanbul´un da bulunduğu 21 il için sarı, 4 il için turuncu kodlu uyarı verildi. Trakya ve Ege Bölgesi´nden doğuya ilerleyecek olan alçak basınç etkisini cuma günü kaybedecek.
ÇAKARLI ARAÇLARA GÖZ AÇTIRILMIYOR
ÇAKARLI ARAÇLARA GÖZ AÇTIRILMIYOR
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yılbaşından bugüne kadar mega kentte yapılan çakarlı araç denetimlerinde 15 bin 762 araç kontrol edilirken, bin 753 araca cezai işlem uygulandı.
KORKUTAN DEPREM TAHMİNİ
KORKUTAN DEPREM TAHMİNİ
Bugüne kadar yaptığı araştırmalarla olası depremleri önceden tahmin eden Deprem Araştırmacısı Ahmet Yakut, Bingöl ve Elazığ´da önümüzdeki 10 gün içerisinde 5.5 üzeri büyüklüğünde deprem olabileceğini iddia etti.
İSKİ Yine Kadıköy´de Borusunu Patlattı
İSKİ Yine Kadıköy´de Borusunu Patlattı
Kadıköy´de İSKİ görevlilerince çalışma yapıldığı sırada yol altında bulunan su borusu patladı.
ISLAHI BİTTİ DENİLEN DEREDE HER GÜN KAMYONLARCA ÇÖP ÇIKIYOR
ISLAHI BİTTİ DENİLEN DEREDE HER GÜN KAMYONLARCA ÇÖP ÇIKIYOR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından geçtiğimiz günlerde büyük bir törenle açılışı yapılan ve ıslah çalışmalarının tamamlanması ile artık balık çıkacak denilen Kadıköy Kurbağalıdere´de her gün kamyonlarca çöp çıkıyor. Islah çalışmalarına yapılan harcamaya rağmen balık yerine çöp çıkması ve çevreye yayılan kötü koku vatandaşlarında tepkisine yol açıyor.
DOLAR
13.5029
EURO
15.2404
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar