Yenikapı´da Tarihi Miting
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dövizde son günlerde yaşanan dalgalanma ile ilgili finans sektörüne uyarılarda bulunarak, "Kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp ‘döviz yükselecek´ gibi provokatif eylemlerin içine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Hepinizin kimliğini biliyoruz. Seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğim" dedi.
Tarih: 24.3.2019 22:00:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı´da düzenlenen Cumhur İttifakının Büyük İstanbul Mitingi´nde kürsüye çıktı. Mitinge katılan kalabalıkla birlikte Kayahan´ın “Bir Aşk Hikayesi” şarkısını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından kalabalığa hitap etti.

“1 milyon 600 bin tek yürek oldu”

15 Temmuz´dan sonra Yenikapı´da düzenlenen mitingi hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yenikapı ruhu İstanbul´u fethedip bize emanet eden ruhun devamıdır. Bugün sayın Bahçeli ile AK Parti ve MHP´ye gönül veren kardeşlerimle işte bu İstanbul için bir kez daha Yenikapı´dayız. Şu anda aldığım resmi rakam 1 milyon 600 bin tek yürek oldu” ifadelerini kullandı.

 

“Bu şehri kıyamete kadar bir İslam şehri, bir Türk şehri olarak korumaya devam edeceğiz”

Türkiye´yi hedef alan herkesin Cumhur İttifakına saldırdığını belirten Erdoğan, “Ne yaparlar yapsınlar boş. Biz milletimizle birlikte bir çağın kapanıp bir çağın açıldığı bu şehri kıyamete kadar bir İslam şehri, bir Türk şehri olarak korumaya devam edeceğiz .Bu şehir Fatih Sultan Mehmet´in emanetidir, Yavuz Sultan Selim´in gözbebeğidir, Sultan Abdülhamid´in namusudur, Gazi Mustafa Kemal´in son nefesidir, şehit Başbakan Adnan Menderes´in hayalidir, merhum Turgut Özal´ın rüyasıdır, Necmettin Erbakan hocamızın duasıdır” diye konuştu.

“Bu şehirlere sıradan birileri olmaz ama Bay Kemal´in böyle bir yönetim kabiliyeti yok”

İstanbul için 1994 yılından bu yana aşkla hizmet ettiğini söyleyen Erdoğan, o günden bu güne yapılan yatırımları anlatan videoyu barkovizyon aracılığıyla mitinge katılanlara izlettirdi.
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını eleştiren Erdoğan, “İstanbul´a aday gösterdiği kişi bir ilçenin belediye başkanı. Bizim şu anda belediye bakan adayımız yıllarca ülkemizde Ulaştırma Bakanlığı yapmış, İDO genel Müdürlüğü yapmış, Başbakanlık, Meclis Başkanlığı yapmış. İstanbul gibi bir şehre rastgele bir isim olamazı, o yüzden Binali Yıldırım kardeşimizi aday gösterdik. CHP Ankara´ya da kenar köşe belediye başkanını aday gösterdi. 2 kez kaybetti.

Bizim adayımız Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış olan, bakanlık yapmış olan, yerel yönetimlerden sorumlu olan Genel Başkan Yardımcım Mehmet Özhaseki kardeşimizi aday gösterdik. CHP İzmir´e de kenar köşe belediye başkanını getirdi belediye bakan adayı yaptı. Haklarında spekülasyonlar çok ileri. Terör örgütü ile el ele, iç içe. Geçmişi itibariyle kirli. Biz de İzmir´de Denizli´de iki dönem belediye başkanlığı yapmış, daha sonra ekonomi bakanımız olmuş Nihat Zeybekçi beyi getirdik. Bu şehirlere sıradan birileri olmaz ama Bay Kemal´in böyle bir yönetim kabiliyeti yok. İnanın 5 koyun verin kaybedip gelir” şeklinde konuştu.

“AKM yapımı sürüyor, 29 Ekim´de Fazıl Say konseri olacak”

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nu eleştiren Erdoğan, “Senin adayın Ekrem İmamoğlu diyor ki ‘AK Partili belediyelerde kültür merkezleri yok´. Gel gez gör de nerelerde ne var öğren. Kaldı ki sen aday tanıtımını Haliç Kongre Merkezi´nde yaptın. Orası 3 bin kişilik. İstanbul´da Harbiye Kongre Merkezi de bu CHP zihniyeti yaptırmak istemedi. İsteseniz de istemeseniz de yapacağız dedik. Yerin altında 3 bin 300 kişilik kongre merkezi yaptırdık. Yanında da Muhsin Ertuğrul´u büyüttük. ‘Yapmazlar dediler, buraya cami yaparlar´ dediler. Bunların işi gücü iftira. Çalışırsan olur, düşünürsen olur.

Bu mesele aşk meselesi. Dertli olacaksın. Arayan Mevla´sını da bulur belasını da. Biz Mevla´mızı bulduk. Temelini attık nasip olursa Atatürk Kültür Merkezi´ni de kısa zamanda bitireceğiz. Ama sizlerin yaptığı gibi bir AKM değil. Bizim opera binamız olacak. Daha büyük, her yönü ile muhteşem şu anda hızla inşaat devam ediyor. Herhalde bitirdikten sonra orada bir konserimize gelirsin. Çağırırız nankörlüğümüz yok. Ankara´dakine gelemiyor. Külliye içerisine muhteşem bir opera binamız var. İnşallah 29 Ekim´de Fazıl Say´ın orada konseri olacak. Bizim derdimiz sen hangi zihniyettesin değil” ifadelerini kullandı.

“Şehrin iki yakasında sebze meyve, kuru gıda ve su ürünleri halleri kuracağız”

İstanbul´a önümüzdeki dönemde yapılacak projeleri anlatan Erdoğan, “Yaklaşık 6 Katrilyon maliyeti olan Tuzla biyoteknoloji vadisini kuruyoruz. Burada antikordan aşıya, lensten kemoterapi ilacına kadar pek çok katma değerli ürün üretilecek. 20 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacak. Bayrampaşa´da üniversitelerin araştırma merkezlerinin kullanabilecekleri, şirketlerin ve girişimcilerin çalışabilecekleri 1.5 katrilyon maliyeti olan teknoloji merkezi kuruyoruz. Bu merkezi 6 bin 500 kişinin çalışacağı alan haline gelecek. Pendik´te 3.5 katrilyon maliyetle teknoloji geliştirme merkezi kuruyoruz. Girişimcilerimizin altyapı sorunların çözerek tüm imkanlarını arge faaliyetlerine ayırmalarını temin edeceğiz. Şehrin iki yakasında birer tane sebze meyve, kuru gıda ve su ürünleri halleri kuracağız. Üreticilerin doğrudan perakendecilerle buluşmasıyla gıda fiyatlarının ve bundan kaynaklanan enflasyonu düşüreceğimiz inanıyorum. Bu halleri 600 trilyonluk yatırımla hayata geçireceğiz. Eyüpsultan Göktürk´te tarımsal teknoloji geliştirme merkezi kuracağız. Burada akademi, sertifikasyon merkezi, atölyeler ve mahalle tarlaları yer alacak.

Silivri´de jeotermal ve sağlık kampüsünü hayata geçireceğiz. Hipertermal sınıfında yüksek verimli sıcak kaynaklarının olduğu bölgede termal ve günü birlik tesis yatırımları yapacağız. Böylece sağlık turizminde İstanbul değerine değer katacak. Turizmde Yenikapı Kruvaziyer Limanı ve Galataport Kruvaziyer limanı İstanbul gelirlerini arttıracak projelerimizden. Tarihi yarımadada restorasyon seferberliği başlatacağız. Atatürk Havalimanı millet bahçesi olacak. Buradaki 11 milyon metrekarelik millet bahçesi içinde dev bir fuar ve kongre merkezi oluşturuyoruz. Pendik´te de fuar ve kongre merkezini hayata geçireceğiz. Hedefimiz Avrupa´nın 50 milyon ziyaretçiye sahip fuar pazarında yüzde 10 pay alarak İstanbul´a 5 milyon ilave ziyaretçi getirmektir. İstanbul´a dev bir film platosu kuracağız. Film setleri, dekorlar, görsel sanatlar müzesi, sinemaları ile sektörün tüm ihtiyaçları karşılayacak. Hedef 500 milyon dolar film ihracatına ulaşacak bir plato kurmak” dedi.

“Sarayburnu´nda yolu yerin altına alarak Gülhane parkı ile denizi birleştireceğiz”

İstanbul´un daha yeşil bir şehir haline getirmek için atılacak adımları anlatan Erdoğan, şunları söyledi:
“İstanbul kuzeyinde yer alan ormanları şehrin içine almak için 20 koridor planladık. Vadi tabanlarında gerçekleştirilecek yeşil koridorlar bisiklet ve yaya akslarını içinde barındırmanın yanında afet anlarında toplanma mekanı olacak. 37 milyon metrekare yeşil alan kazandırıyoruz. İstanbul´da 25 yeni kent meydanı yapacağız. Avrupa yakasında 7, Asya´da 11 olmak üzere toplam 18 alanda seyir terasları oluşturacağız. Denize kıyışı olan 27 ilçemizde 170 kilometrelik kıyı şeridi kesintisiz düzenleyerek İstanbul halkının hizmetine sunacağız. 22 yeni müze, 18 kültür merkezi kuracağız.

Sarayburnu´nda yolu yerin altına alarak şehrimize Gülhane parkı ile denizi birleştireceğiz. Artık orada yol Gülhane parkı ile Sarayburnu´nu bölmeyecek. Sahile kadar gelenlerin inme şansı olacak. Şehrimize yeşillikler içinde yeni bir meydan kazandıracağız. Sirkeci - Yedikule arasında sanat hattı oluşturacağız. Bu bölge kültür sanat tasarım etkinliklerine ev sahipliği yapacak. 300 mahalleye 955 kreş açacağız. Metro hatlarımızda kullanılan bin 50 metro aracını yeri üretimden temin edeceğiz. 6 yeni lojistik merkez sayesinde ağır vasıtaların şehir merkezine girmesini engelleyeceğiz. Bugün Londra´da normal araçlar bile belli saatler dışında şehir merkezine giremez. Belli bedeli var. O bedeli ödeyen ancak girebiliyor. Anadolu yakasına 1, Avrupa yakasına 2 olmak üzere kuracağımız otogarlarla şehirler arası otobüslerin merkeze girmeden ulaşım hizmeti vermesini sağlayacağız. İstanbul´un 241 noktasında kavşakları yeniden planlıyoruz. Tali yoldan ana yola girişlerde akıllı kavşak sistemine geçeceğiz. Bisiklet yollarını hizmete açacağız. Akıllı bisikletlerin bulunduğu mevcut 140 durakta bin 500 olan bisiklet sayısı 5 yıl içinde 10 bin bisiklete çıkaracağız.”

“Adalarda 274 adet elektrikli faytonu devreye alarak bu konuda kötü görüntüleri çözeceğiz”

Adalarda tartışılan fayton sorununa da değinen Erdoğan, “Adalarda 274 adet elektrikli faytonu devreye alarak bu konuda kötü görüntüleri çözeceğiz. Adalara sesleniyorum. Gelin yıllar yılı orada sizi yönetenler beli. Ne yaptılar. Adalara ne yaptıysak biz yaptık. Denizin altında doğalgazı biz getirdik. Ulaşımı biz hallettik. Bu hafta sonu oraya gideceğim. Adalar halkı ile buluşacağım. Bunlar anlamaz. Bunların size vereceği bir şey yok”

“Seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğim”

Konuşmasının sonunda dövizde son günlerde yaşanan artışı hatırlatarak finans sektörüne uyarılarda bulunan Erdoğan, “Dövizi Türkiye´deki iş birlikçileri ile beraber tırmandırmaya çalışıyorlar. Bugün onlara sesleniyorum. Ey finans sektörü içinde olanlar. Kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp ‘döviz yükselecek´ gibi provokatif eylemlerin içine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Seçimin arifesinde bu tür eylemlerin içine girenlere sesleniyorum. Hepinizin kimliğini biliyoruz. Hepinizin neler yaptığınızı biliyoruz. Şu anda BDDK bazı adımlar attı. Seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğim. Bu milleti sömüremeyeceksiniz. Bu milleti aldatamayacaksınız. Onun için de sakın ha bunların ipiyle kuyuya inilmez. Biz paramıza sahip çıkacağız. Bizim paramız Türk lirası. Bu faturayı da bunlara ödeteceğiz. Bütün çalışmalar hazine ve maliye bakanlığımız tarafından yürütülüyor. Faturayı ödeyecekler. Bu milleti sindiremeyecekler. Bu ülkenin pusulasını bunlar saptıramayacak” ifadelerini kullandı.  

 

 

/resimler/2019-3/24/2203471317597.jpg/resimler/2019-3/24/2204146318031.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yenikapı Tarihi Miting
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İstiklal Marşı Okumayan Birine  Yardımı Kabullenemeyiz
İstiklal Marşı Okumayan Birine Yardımı Kabullenemeyiz
AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, Maltepe Belediyes Meclis toplantısında gündeme gelen Adalar Belediyesi´ne yapılmak istenen akaryakıt yardımına tepki gösterdi .
Cem Vakfı´ndan Ali Kılıç´a Ağır Sözler
Cem Vakfı´ndan Ali Kılıç´a Ağır Sözler
Cem Vakfı Genel Başkanı Ali Kılıçın cemevi arazisini Süreyyapaşa Vakfı üzerinden ele geçirmesine sert tepki gösterdİ.
Cumhurbaşkanı´ndan ABD´ye Sert Tepki
Cumhurbaşkanı´ndan ABD´ye Sert Tepki
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Temsilciler Meclisi´nin 1915 olaylarını ‘soykırım´ olarak tanıması ve Barış Pınarı harekâtı nedeniyle yaptırım uygulanmasını öngören kararlarına, “Tanımıyoruz” diyerek tepki gösterdi. Erdoğan “Tarihleri soykırım, kölelik, sömürü lekeleriyle dolu bir ülkenin Türkiye´ye söz söyleme, ders verme hakkı olamaz” dedi. “İpe sapa gelmez iddialarla yaptırım uygulamak istiyorlar. FETÖ´nün yıllarca piyasada dolaştırdığı iddialara dayandırılan ve hiçbir tutarı olmayan bu tasarıyı da şiddetle reddediyoruz. Amerika, bir FETÖ´ye mahkûm olacak kadar küçüldü mü?”
Eyleme Barikatlı Çözüm
Eyleme Barikatlı Çözüm
Maltepe Belediyesi işçi eylemine barikatlı çözüm buldu
KADIKÖY´DE DANIŞMA MECLİSİ COŞKUYLA YAPILDI
KADIKÖY´DE DANIŞMA MECLİSİ COŞKUYLA YAPILDI
AK Parti Kadıköy ilçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Meclisi büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Danışma Meclisi´nde konuşan İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti´nin bir dava hareketi olduğunu belirterek “ Azim, inanç ve kararlılıkla daha çok çalışarak 2023 hedeflerine ülkemizi ulaştırmaya kararlıyız “ dedi
Maltepe Belediyesi Soru Önergesi Yağmuru
Maltepe Belediyesi Soru Önergesi Yağmuru
Maltepe Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısında Ak Partili Meclis üyelerinden önerge yağmMaltepe Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısında Ak Partili Meclis üyeleri çok sayıda soru önergesi verdi
Ankara ve İstanbul´a Kayyum Ataması İddialarına Soylu´dan Cevap
Ankara ve İstanbul´a Kayyum Ataması İddialarına Soylu´dan Cevap
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında gündemdeki soruları yanıtladı. "İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanacak” iddialarıyla ilgili konuşan Bakan Soylu, "Böyle bir şey söz konusu değil" dedi.
Yeni Parti Sorusuna Net Yanıt
Yeni Parti Sorusuna Net Yanıt
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,yeni parti iddialarıyla ilgili "Partimin içerisindeki muvazzaf milletvekili arkadaşlarımın içerisinde böyle bir şey söz konusu değil. Partimle ilişkisi olmayanların bu tür çalışması varsa ayrı konu" dedi.
 Mehdi Eker, “Belediye Güvenilir Ellerde Olmazsa Eğer Günlük Hayatın Kalitesi Düşer”
Mehdi Eker, “Belediye Güvenilir Ellerde Olmazsa Eğer Günlük Hayatın Kalitesi Düşer”
Kadıköy´de Doğu, Güneydoğulu iş insanları ile bir araya gelen Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, “Benim işim şahsiyetlerle değil, zihniyet. Ben hep zihniyete bakarım” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu´dan Hakimlere Hakaret Dolusu Açıklama
Kılıçdaroğlu´dan Hakimlere Hakaret Dolusu Açıklama
Kemal Kılıçdaroğlu, "Hakim dediğin kişi siyasi baskılara boyun eğmez. Vicdanıyla adaletle karar verir. O 7 hakim YSK içindeki çetenin organlarıdır.
Ak Partiden Teşkilatlara Ramazan Uyarısı
Ak Partiden Teşkilatlara Ramazan Uyarısı
AK Parti´den belediyelere gönderilen mesajda, "Daha çok bu ramazan çat kapı iftarlarla vatandaşlarımızın gönüllerine misafir olmalıyız" denildi.
Maltepe´deki Usulsüzlük Yargıya Taşınıyor
Maltepe´deki Usulsüzlük Yargıya Taşınıyor
AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığı, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri´ne ilişkin Maltepe´deki usulsüzlük iddialarını yargıya taşıdı.
Maltepe´de Oy Sayımı Sona Erdi
Maltepe´de Oy Sayımı Sona Erdi
Maltepe´de tüm sandıklarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ait oy pusulalarının sayımı tamamlandı
Mazbata Verilmesin Başvurusu
Mazbata Verilmesin Başvurusu
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul İl Seçim Kuruluna verdikleri dilekçe ile YSK´ya yapılan itirazlar sonuçlanana kadar İstanbul´da mazbata düzenlenmemesini talep ettiklerini söyledi
Oy Verme İşlemi Başladı
Oy Verme İşlemi Başladı
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 32 ilde seçmenler, saat 07.00´den itibaren sandık başına giderken, diğer illerde de oy verme saat 08.00´de başladı.
CHP´DEN TERSİNE ADALET YÜRÜYÜŞÜ
CHP´DEN TERSİNE ADALET YÜRÜYÜŞÜ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun İstanbul Maltepe´de Ali Kılıç´ı aday göstermesi sonrasında Maltepe ilçe teşkilatı üyeleri dün saat 11.00´de Ankara´ya yürüyüş başlattı.
 KADIKÖY´DE VEFA GECESİ
KADIKÖY´DE VEFA GECESİ
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve kuruluşundan günümüze kadar görev yapmış olan teşkilat mensupları Vefa Gecesi´nde buluştu.
SOLDA YARIŞ KIZIŞIYOR ; İMAMOĞLU´NA KARŞI KARAOĞLAN
SOLDA YARIŞ KIZIŞIYOR ; İMAMOĞLU´NA KARŞI KARAOĞLAN
DSP, İstanbul´da güçlü adaylarla yerel seçime giriyor. Şişli´de Mustafa Sarıgül, İBB´de ise sol bileşenlerin oyunu alabilecek olan Karaoğlan lakaplı Akademisyen Seyfi Ergül´ü aday göstereceği konuşuluyor.
AYDOĞAN AHIAKIN´DAN MHP´YE ZİYARET
AYDOĞAN AHIAKIN´DAN MHP´YE ZİYARET
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Aydoğan Ahıakın , MHP Kadıköy İlçe Başkanı Zeki Cemal Çeliker´i ziyaret ederek, Cumhur ittifakı kapsamında 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine dair istişarelerde bulundu.
KADIKÖY´ÜN ÇÖZÜLEMEYECEK SORUNU YOK”
KADIKÖY´ÜN ÇÖZÜLEMEYECEK SORUNU YOK”
31 Mart Mahalli idareler Seçiminde aday olan Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy´ün iyi bir şehir plancısı Belediye Başkanı ile çözülemeyecek hiçbir sorununun olmadığını söyledi. Ekonomik ve kültürel olarak müthiş bir potansiyele sahip olan Kadıköy´ün içine kapanık olduğunu belirten Yavuz, “Büyük bir potansiyelin üstünde sessiz sedasız oturuyoruz” dedi.
İstanbul´a Binali Bey Yakıştı
İstanbul´a Binali Bey Yakıştı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Demokrasi yerelde başlar, yerelde eğer demokrasiyi güçlü tutarsak, Ankara´yı da güçlü tutarız. Buna çok dikkat edip hassasiyeti unutmayacağız” dedi.
KADIKÖY ADAYI AK PARTİ TEŞKİLATI İLE BULUŞTU
KADIKÖY ADAYI AK PARTİ TEŞKİLATI İLE BULUŞTU
AK Parti Kadıköy Belediye Başkan adayı belli oldu. 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkan adayı olarak Özgül Özkan Yavuz, İlçe Başkanlığı´na gelerek teşkilat ile buluştu.
Kadiköy´ün Adayı özgül Yavuz
Kadiköy´ün Adayı özgül Yavuz
İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri ve KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy den Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.
Tuzla 3. kez Şadi Yazıcı İle Yola Devam
Tuzla 3. kez Şadi Yazıcı İle Yola Devam
AK Parti Tuzla´da 3. kez Şadi Yazıcı ile “yola devam” dedi
 AK Parti Pendik Başkan Adayı Ahmet Cin Oldu
AK Parti Pendik Başkan Adayı Ahmet Cin Oldu
AK Parti İstanbul büyük şehir ve ilçe belediye başkanlarını 29 Aralık 2019 cumartesi günü Sinan Erdem spor salonunda düzenleyeceği törenle açıklayacak Kaynak: AK Parti Pendik Belediye Başkan adayı Ahmet Cin oldu
Seçim Çalışmalarında Afiş Ve Bayrak Kirliliğine Son
Seçim Çalışmalarında Afiş Ve Bayrak Kirliliğine Son
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ´AK Parti olarak 31 Mart 2019 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz´ dedi.
KADIKÖY İLÇE TEŞKİLATINDA GÖRKEMLİ İSTİŞARE TOPLANTISI
KADIKÖY İLÇE TEŞKİLATINDA GÖRKEMLİ İSTİŞARE TOPLANTISI
Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen İstişare Yemeğine katılan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, bugüne kadar yapılan tüm yerel ve genel seçimlerde başarılı olmayanlar değişik şekillerde partimizin önünü kesmeye çalıştıklarını ancak muvaffak olamadıklarını söyledi. Kadıköy İlçe Başkanı Av. Aydoğan Ahıakın ise, önceki seçimlerde olduğu gibi bu kadroların önce İstanbul sonra da Kadıköy´e mührünü vuracağını belirtti.
Belediye Başkan Aday Adaylığı İçin Başvurular Uzatıldı
Belediye Başkan Aday Adaylığı İçin Başvurular Uzatıldı
AK Parti´de, normal takvimde bugün bitmesi planlanan ´2019 Mahalli İdareler seçimleri Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuruları´nın tarihi uzatıldı.
KADIKÖY´DE BÜYÜK BULUŞMA
KADIKÖY´DE BÜYÜK BULUŞMA
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı, kuruluştan bugüne kadar görev yapan yönetim kurulu üyeleri düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.
Erdoğan´dan Bahçeli´ye ´Af Ve İttifak´ Yanıtı
Erdoğan´dan Bahçeli´ye ´Af Ve İttifak´ Yanıtı
AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yeni yönetim sisteminin inşası gibi temel konularda ittifak içinde olmak, iki partinin aynı çizgiyi takip etmesini gerektirmiyor. AK Parti ve MHP iki ayrı partidir. Farklı düşündüğümüz konularda kendi yolumuzu takip ederiz." dedi.
Başkan Erdoğan´dan "Şatafattan Uzak Durun" Uyarısı
Başkan Erdoğan´dan "Şatafattan Uzak Durun" Uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim öncesinde kritik uyarılarda bulundu.
Pazartesi´den İtibaren Belediye Başkan Aday Adayları Belirlenmeye Başlıyor
Pazartesi´den İtibaren Belediye Başkan Aday Adayları Belirlenmeye Başlıyor
AK Parti´nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediye başkanlarının şimdilik flu olan fotoğraflarının Ekim ayında netleşeceğini belirterek “ Pazartesi gününden itibaren aday adaylarını belirlemeye başlayacaklarını belirtti”
AK Parti´nin Yeni A Takımı Belli Oldu
AK Parti´nin Yeni A Takımı Belli Oldu
AK Parti´nin yeni Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) belli oldu.
CHP, Adım Adım Kurultaya Doğru
CHP, Adım Adım Kurultaya Doğru
CHP´de genel başkan değişimi isteyen partililer, olağanüstü kurultay toplanması amacıyla imza toplamaya başladı.
Bülent Tezcan Tazminata Mahkum Edildi
Bülent Tezcan Tazminata Mahkum Edildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP´li Bülent Tezcan´ın Erdoğan´a yönelik sarf ettiği "faşist diktatör" ifadesi için 30 bin TL´lik manevi tazminata mahkum edildiğini bildirdi.
İşte Yeni Kabine
İşte Yeni Kabine
Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı. İşte isim isim tam liste...
Yeni Sistem, İlk Başkan
Yeni Sistem, İlk Başkan
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM´ye girerken ayakta alkışlandı ve tarihi törenle yemin etti. Anıtkabir´i ziyaret eden Cumhurbaşkanı, daha sonra Beştepe´ye geçti. Beştepe´deki törene onlarca yabancı devlet başkanı ve başbakan katılıyor.
AK Parti´de Yeni Meclis Başkanvekili ve Grup Başkanvekilleri Belli Oldu
AK Parti´de Yeni Meclis Başkanvekili ve Grup Başkanvekilleri Belli Oldu
AK Parti´nin yeni dönemde meclis başkanvekilleri ve grup başkanvekilleri belli oldu.
Erdoğan´ın Rekor Kıran Unutulmaz Konuşması
Erdoğan´ın Rekor Kıran Unutulmaz Konuşması
Erdoğan´ın unutulmaz konuşması: Zaferin sahibi Allah´tır
SEÇİM ZAFERİ KLASİĞİ
SEÇİM ZAFERİ KLASİĞİ
Seçim Zaferi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı balkon konuşmasında, "Hemen yarından itibaren milletimize verdiğimiz sözlerimizi yerine getirmek için başlıyoruz. Televizyonlarda herhalde dinlediniz, takip ettiniz. Meclis toplanıp cumhurbaşkanlığı yeminine kadar bu çalışmaları tekrar gözden geçireceğiz" dedi
Mitinglerin Babasi Yenikapı Mitingi
Mitinglerin Babasi Yenikapı Mitingi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı etkinlik alanında gerçekleştirilen AK Parti´nin Büyük İstanbul Mitingi´ne halka seslendi. "En baba mitingimizi İstanbul´da yapıyoruz. Bugün yine muhteşemsin İstanbul, bugün yine destan yazıyorsun İstanbul. Ben inanıyorum, İstanbul´da bu iş bitmiş, İstanbul Allah´ın izniyle kararını vermiş. 24 Haziran demokrasi bayramımız şimdiden hayırlı olsun."
MUSTAFA ATAŞ “ÖNÜMÜZDE TARİHİ BİR DÖNEMEÇ VAR “
MUSTAFA ATAŞ “ÖNÜMÜZDE TARİHİ BİR DÖNEMEÇ VAR “
Gençlere önemli açıklamalarda bulunan Ataş, “Önümüzde 24 Haziran seçimleri gibi önemli bir tarihi dönemeç daha var. Niye tarihi dönemeç? Ülkelerin toplulukları, milletleri eline geçen fırsatları eğer doğru değerlendirmezlerse, o doğru değerlendirilmeyen zamanlar ve fırsatlar bazen bir milletin 50 yılına, 100 yılına, 200 yılına, 500 yılına mal olur” dedi.
CHP heyeti Yunanistan´a alınmadı
CHP heyeti Yunanistan´a alınmadı
Cumhuriyet Halk Partisi´nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Yunanistan ve Bulgaristan´da ziyaretlerde bulunmak amacıyla İpsala Sınır Kapısından yurt dışına çıktı. Heyette bulunan CHP´li bazı milletvekilleri, belediye başkanları ve gazetecilerin geçişine izin verilmedi.
Cumhur İttifakı Ne Kadar Sürecek ?
Cumhur İttifakı Ne Kadar Sürecek ?
Seçimlere ittifak yaparak girme kararı alan AK Parti ve MHP´nin oluşturduğu Cumhur İttifakı´na ilişkin protokolün hazırlıkları başladı.
Erken Seçim 24 Haziran´da
Erken Seçim 24 Haziran´da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önümüzdeki seçimlere ittifak içinde girme konusunda mutabık bulunduğumuz Sayın Bahçeli ile yaptığımız istişareler neticesinde seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde Pazar günü yapılmasına karar verdik” dedi.
AK PARTİ KADIKÖY İLÇE BAŞKANI AHIAKIN
AK PARTİ KADIKÖY İLÇE BAŞKANI AHIAKIN
Kadıköy´de yapılan 6.Olağan Kongrede İlçe Başkanlığı görevini devralan Av.Aydoğan Ahıakın, kutlu davanın bir ferdi olmaktan gurur duyduğunu belirterek “ Ak Parti Kongrelerinin bir kaybedeni yoktur” dedi
Ak Parti Kadıköy´de Ahıakın Dönemi
Ak Parti Kadıköy´de Ahıakın Dönemi
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığına Av. Aydoğan Ahıakın atandı.
KADIKÖY´DE AYDOĞAN AHIAKIN SESLERİ
KADIKÖY´DE AYDOĞAN AHIAKIN SESLERİ
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığında yaşanan değişimden sonra İlçe Başkanı olarak kime görev verileceği merak edilirken yoklamalarda ve Kadıköy´de kulislerde Aydoğan Ahıakın´ın ismi ön plana çıkıyor.
YİNE SKANDAL, YİNE KADIKÖY BELEDİYESİ
YİNE SKANDAL, YİNE KADIKÖY BELEDİYESİ
Kadıköy, Caddebostan´da bulunan Kültür Merkezi´nin Pasta-Cafe bölümü yaklaşık 5 yıl önce kiraya verilmişti. Ancak kiracı kiralanan bölümden iki kat fazla alanı işgal etmesi Sayıştaş tarafından tespit edilmesine rağmen, olaya sessiz kalan Kadıköy Belediyesi hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Şahin, Yeni Yıla İnşaat İşçileriyle Birlikte Girdi
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Şahin, Yeni Yıla İnşaat İşçileriyle Birlikte Girdi
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, yeni yıla inşaat işçileri ile birlikte girdi
Erdoğan´dan Ataşehir Göndermesi
Erdoğan´dan Ataşehir Göndermesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP´li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi´nin görevden uzaklaştırılmasına ilişkin açıklama yaptı.
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler