Yeni Toplumsal Tehdit ; Bullying
BILKA tarafından yapılan çalışma ile Akran zorbalığı (Bullying) sadece eğitimin kalitesini düşürüp, okullarda huzuru bozan bir özelliğe sahip olmadığı, aynı zamanda çocukların ve gençlerin ruhsal ve bedensel sağlığını bozup, gelişimlerine engel olan, toplumun geleceğini tehdit eden ciddi bir tehlike olduğu bildirildi.
Tarih: 25.10.2015 19:27:08

BILKA (Bölge Kadın Araştırma Merkezi) tarafından “Akran Zorbalığı” (Bullying) raporu açıklandı.  Günümüzün en zorlu meselelerinden biri olarak nitelendirilen Akran Zorbalığına maruz kalan çocuklar ve gençlerin ağır bedeller ödediklerini belirtildi.  BILKA (Bölge Kadın Araştırma Merkezi) Başkanı Avukat Alev Sezen, 7 bölgede  34 şehirde “Akran Zorbalığı” araştırmasını gerçekleştirdiklerini belirterek “Bu araştırmada,  okul-aile işbirliği yapıldığında, zorbaların empati yapması sağlandığında, kendi durumlarına ve özelliklerine uygun görev ve sorumluluk verildiğinde son derece olumlu sonuçlar alındığı görülmüştür. İhmal olmadığında hınç yerini liderliğe bırakmaktadır.  Batı dünyasında da akran zorbalığının varlığı belirlenip adı konulmasına rağmen tanıma ve mücadele yöntemleri henüz araştırma safhasındadır. Bu mesele dünyada çözülebilmiş değildir. Tanıma ve çözüm arayışları devam etmektedir. ABD’de Anti Bullying Enstitüsünün ilk akran zorbalığı konferansı 22-23 Ekim 2014’de, 230 katılımcıyla düzenlenmiştir. İkinci konferansın 2016 sonbaharında yapılması planlanmaktadır. BİLKA Türkiye’nin 7 bölgesinin tamamında ve 34 şehirde ülkemizin ilk kapsamlı “akran zorbalığı” araştırmasını gerçekleştirmiştir. 360 sınıf veya branş öğretmeni, psikolojik rehberlik ve danışma birimi öğretmenleri ile anket yapılmıştır. Bu araştırmada akran zorbalığının çözümü imkânsız bir mesele olmadığı görülmüştür. Aileler, toplum ve devlet görevlerini yerine getirdiğinde bir mesele kalmayacaktır ” dedi.

 

BILKA  Başkanı Avukat Alev Sezen, bir insan hakları ihlali olan akran zorbalığında   hukuki düzenlemelere ihtiyaç duyulduğuna da vurgu yaparak şunları söyledi :

 

“Aileler çocuklarına “ihmal” duygusuna ver vermeyen bir ilgi ve şefkat göstermelidir. Ailelerin sosyo ekonomik ve sosyokültürel seviyelerinin genelde düşük olması önemli olmakla birlikte esaslı bir unsur değildir. Konunun çözümünde çevrenin de önemli olduğu görülmüştür. Çevre çocuğun içinde bulunduğu mahallenin yanı sıra kitle iletişim araçlarını da kapsamaktadır. Medyanın sorumlu yayıncılık yapması büyük bir öneme sahiptir. Okullarda disiplinin olması, disiplin müeyyidelerinin ciddiyet ve kararlılıkla uygulanması büyük önem taşımaktadır. Esas mahiyeti itibariyle bir insan hakları ihlali olan akran zorbalığında devlet tarafından gereken hukuki düzenlemeler yapılmalıdır. Zorbalığın olmadığı bir dünya için, bir toplumsal tehlikeye dikkat çekerek görünür hale gelmesine ve gereken tedbirlerin alınarak bertaraf edilmesine vesile olmasını diliyoruz”

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yeni Toplumsal Tehdit ; Bullying
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Pendik-Tuzla metrosu tam gaz ilerliyor
Pendik-Tuzla metrosu tam gaz ilerliyor
Pendik ve Tuzlalıları metroya kavuşturacak Pendik-Kaynarca-Tuzla metro hatlarının yapım çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden başlatılıyor.
3. Havalimanına Tarihi İniş
3. Havalimanına Tarihi İniş
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı taşıyan "TC-ANK" adlı uçak, dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı projesi İstanbul Yeni Havalimanı´na ilk inişi yaptı. Uçakta açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´yla birlikte resmi açılışı yapacağız. Emeği geçenlerin hepsini tebrik ediyorum, kutluyorum. Muhteşem bir havalimanını inşa etmenin mutluluğu içerisindeyiz" dedi.
Kadıköy´de Sevgi Yürüyüşü
Kadıköy´de Sevgi Yürüyüşü
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından, seçim çalışmaları kapsamında Kadıköy´de ” Sevgi Yürüyüşü “ yapıldı.
Engelliler Sandıklara Ücretsiz Taşınacak
Engelliler Sandıklara Ücretsiz Taşınacak
Pazar günü yapılacak seçimlerde, Maltepe´de yaşayan engelli vatandaşlar gün boyu sandıklara ücretsiz taşınacak
Dünyanın En Büyüğü 6 Saate Boğazdan Geçti
Dünyanın En Büyüğü 6 Saate Boğazdan Geçti
Türkakım Doğalgaz Boru Hattı´nın çalışmalarında kullanılan dünyanın en büyük inşaat gemisi Pioneering Spirit, İstanbul Boğazı´ndan üçüncü kez geçti.
Tuzla´daki Kreş Rezaletinde Şok Gelişme
Tuzla´daki Kreş Rezaletinde Şok Gelişme
Tuzla´da özel bir anaokulunda öğrencilere şiddet uyguladığı, kız ve erkek öğrencileri çıplak halde tuvalete götürdüğü iddia edilen öğretmen hakkında “kötü muamele” suçundan 1 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede öğretmenin kız ve erkek öğrencileri kendi aralarında toplu halde tuvalete göndererek alt tarafları çıplak vaziyette tuvaletin önünde sırada beklettiğinin tespit edildiği vurgulandı.
Şahan ´Kadıköy Belediyesi Suç İşliyor´
Şahan ´Kadıköy Belediyesi Suç İşliyor´
Kadıköy Belediyesi´nden kanun tanımaz bir eylem. Belediye´ye ait çöp arıtma tesislerinin E-5´e bakan tarafındaki panosuna CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin metrelerce boyunda posteri asılarak suç işlendiği tespit edildi.
40 Yıldır Denizde Bayramlaşıyorlar
40 Yıldır Denizde Bayramlaşıyorlar
Sarayburnu Fatihleri" isimli yüzme grubu yaklaşık elli kişi ile birlikte bayramı İstanbul Boğazının serin sularında kutladı.
Miting Sebebi İle Yollar Trafiğe Kapatılacak
Miting Sebebi İle Yollar Trafiğe Kapatılacak
AK Parti´nin yarın Yenikapı´da düzenleyeceği Büyük İstanbul Mitingi nedeniyle kentte bazı yollar trafiğe kapatılacak.
Prof. Dr. Hamdullah Şevli: "Millet Kırathaneleri okuma alışkanlığını kazandıracak"
Prof. Dr. Hamdullah Şevli: "Millet Kırathaneleri okuma alışkanlığını kazandıracak"
İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın ´Millet Kıraathaneleri´ projesini önemsediğini belirterek “Bu sayede okuma alışkanlığı kazandıracak “ dedi.
Kaymakam Dallı Çocuklar ile Bayramlaştı
Kaymakam Dallı Çocuklar ile Bayramlaştı
Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Küçükyalı Çocuk Evleri Sitesini ziyaret ederek çocukların Ramazan Bayramlarını kutladı.
Bayramda Yağış Uyarısı
Bayramda Yağış Uyarısı
Ramazan Bayramı´na saatler kala Meteorolorji´den yağış uyarısı geldi. Yurt genelinde kıyı kesimleri hariç yağış bekleniyor.
Nerede Oy Kullanacağınızı İnternetten Öğrenebilirsiniz
Nerede Oy Kullanacağınızı İnternetten Öğrenebilirsiniz
24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27´inci dönem Milletvekilliği seçiminde oy kullanacaklar seçmen sorgulama işlemlerini internet üzerinden de yapabiliyor.
Mezarlıklara Ücretsiz Servis
Mezarlıklara Ücretsiz Servis
Maltepe Belediyesi, arefe ve Ramazan Bayramı´nın ilk günü mezarlıklara, ücretsiz ring seferleri düzenleyecek.
Maltepe´de Bayram Denetlemesi
Maltepe´de Bayram Denetlemesi
Ramazan bayramı öncesi gıda denetimlerini sıklaştıran Maltepe Belediyesi´ne bağlı ekipler, 120 işletmeyi denetledi.
Ümraniye Belediyesi Çifte Bayram Yaşattı
Ümraniye Belediyesi Çifte Bayram Yaşattı
Ümraniye Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü.
Beykoz´da İmar Barışı Heyecanı
Beykoz´da İmar Barışı Heyecanı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın ilan ettiği imar barışı için Beykoz Belediyesi bünyesinde kurulan "İmar Barışı Masası", ilçe sakinlerine işlemleri için danışmanlık ve teknik destek vermeye başladı.
Erdoğan, Barack Obama´yı Nasıl Tuş Etti
Erdoğan, Barack Obama´yı Nasıl Tuş Etti
ABD eski başkanı Barack Obama´nın gözdesi olarak bilinen ve Ulusal Güvenlik eski danışman yardımcısı Ben Rhodes, geçmişte Obama ile Erdoğan arasında geçen çok çarpıcı diyaloğu anlattı.
Beykoz Belediyesi´nden Çocuklara Bayramlık
Beykoz Belediyesi´nden Çocuklara Bayramlık
Beykoz Belediyesi, ilçe sınırlarında ikamet eden 3 bin 500 çocuğa bayramlık giysi ve ayakkabı hediye etti.
AYM´den CHP´nin Başvurusuna Ret
AYM´den CHP´nin Başvurusuna Ret
Anayasa Mahkemesi, seçim ittifakı yasasının bazı hükümlerinin iptal istemini reddetti.
Seçmenler nasıl oy kullanacak?
Seçmenler nasıl oy kullanacak?
24 Haziran seçimlerine günler kala vatandaşın oy kullanacağı yerler ve oy pusulaları belli oldu.
Kurbağalıdere´nin Çehresi Değişti
Kurbağalıdere´nin Çehresi Değişti
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 5 yıldır devam eden ve son 1 yıldır hızlandırılan ıslah çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlanan Kurbağalıdere koyu rengi ve kötü kokusundan eser kalmadı.
Yenikapı´da Dünyaya Mesaj
Yenikapı´da Dünyaya Mesaj
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “İslam dünyası Kudüs imtihanında sınıfta kalmıştır. Sadece İslam dünyası değil tüm insanlık da sınıfta kalmıştır” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı öncülüğünde Yenikapı Miting Alanı´nda Filistin halkına destek amacıyla düzenlenen ‘Zulme Lanet Kudüs´e Destek´ mitinginde şunları söyledi:
Istanbul Miting Alanina  Akiyor
Istanbul Miting Alanina Akiyor
İsrail´in Gazze şeridinde Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği katliamı protesto etmek amacıyla düzenlenen ‘Zulme Lanet, Kudüs´e Destek´ mitinginde hazırlıklar tamamlanirken Vatandaşlar alana akiyor
 İl il teravih namazı saatleri
İl il teravih namazı saatleri
Ramazan´a özel bir namaz çeşidi olan teravih namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu Ramazan ayının gelmesiyle birlikte merak konusu oldu. Çok sayıda vatandaş, teravih namazı hakkında merak ettikleri sorularına Diyanet İşleri Başkanlığı´nın açıklamalarına göre yanıt arıyor. Öte yandan vatandaşlar bulundukları illerde teravih namazının saat kaçta kılınacağını da merak ediyor. Peki, teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı kaç rekat? Teravih namazı saat kaçta?
 Kadınlarla Buluşup Sorunlarını Dinledi
Kadınlarla Buluşup Sorunlarını Dinledi
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepeli kadınlarla düzenledikleri mahalle toplantılarıyla bira araya gelerek, sorunlarını birebir dinledi.
Maltepe´de 1 Mayıs Kutlamaları
Maltepe´de 1 Mayıs Kutlamaları
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü´nde kutlamaların İstanbul´daki adresi olan Maltepe Miting Alanı renkli görüntülere sahne oldu.
Taksim´de Cumhuriyet Anıtı´na Çelenk Bıraktılar
Taksim´de Cumhuriyet Anıtı´na Çelenk Bıraktılar
HAK-İŞ sendikası, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim´deki Cumhuriyet Anıtı´na çelenk bıraktı.
Kalamış Yat Limanı İhalesi Geri Çekildi
Kalamış Yat Limanı İhalesi Geri Çekildi
Kadıköy Belediyesi´nin Kalamış Yat Limanı´nın doldurularak büyütülmesine karşı açtığı davalar nedeniyle, Özelleştirme İdaresi´nin satışa çıkardığı Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesi geri çekildi.
Oy Kullanacaklara ; Dikkat
Oy Kullanacaklara ; Dikkat
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi´ne katılacak partilere ilişkin kararı, Resmi Gazete´nin mükerrer sayısında yayımlandı. Öte yandan, seçimde oy verme saatlerine ilişkin YSK kararı da Resmi Gazete´de yayımlandı. 16 Nisan referandumuna göre saatler değişti. Tüm yurtta oy verme başlangıç ve bitiş saatleri 08.00-17.00 olarak belirlendi.
Maltepe´de Renkli Görüntüler
Maltepe´de Renkli Görüntüler
Maltepe Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında “Çocuk Şenliği” düzenledi. Şenliğe gelen yüzlerce çocuk ailesiyle birlikte doyasıya eğlenirken etkinlik renkli anlara sahne oldu
Kanal İstanbul Projesi Bu Yıl Başlıyor.
Kanal İstanbul Projesi Bu Yıl Başlıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kanal İstanbul Projesi´nin İstanbul için gerekliliğine dikkat çekerek, “Son günlerdeki yalı kazası yeni kanal ihtiyacının ne kadar acil olduğunu gösterdi.
Beykoz´da Turizm Haftası Kutlamaları Başladı
Beykoz´da Turizm Haftası Kutlamaları Başladı
Beykoz Belediyesi tarafından 15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerin ilki Baruthane Parkı´nda Beykozlularla buluştu.
FETÖ´cülere En Ağır Ceza
FETÖ´cülere En Ağır Ceza
FETÖ´nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul´daki ana darbe davasının karar duruşması görüldü. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, “Bugün burada bir nebze olsun şehit yakınlarımızın, gazilerimizin gönlü rahatladı” dedi.
Çamlıca Camii İçin Geri Sayım Başladı
Çamlıca Camii İçin Geri Sayım Başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, Başbakanlığı döneminde 6 Ağustos 2013´te temelleri atılan Çamlıca Cami inşaatında sona yaklaşılıyor. Caminin dev kubbesinin iç süslemeleri için kurulan iskeleler sökülmeye başlanırken, tamamı el işçiliği süslemeler de ortaya çıkmaya başladı. Cami, Kadir gecesinde ibadete açılacak.
Kanal İstanbul İçin Özel Kanun
Kanal İstanbul İçin Özel Kanun
Yılın ikinci yarısında ihale süreci başlayacak Kanal İstanbul´la ilgili yapılacakları tek çatıda toplayacak özel bir kanun hazırlanıyor
İnsani Gelişme Endeksinde Maltepe İlk 10 Arasında
İnsani Gelişme Endeksinde Maltepe İlk 10 Arasında
İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) tarafından hazırlanan, “İnsani Gelişme Endeksi” raporuna göre Maltepe Belediyesi, 18 basamak birden yükselerek, 10´uncu sıraya yerleşti.
4 YILDA DÖRT DÖRTLÜK ESERLER ŞÖLENİ
4 YILDA DÖRT DÖRTLÜK ESERLER ŞÖLENİ
Üsküdar Belediyesi, 30 Mart Yerel Yönetimler Bayramı´nda 4 yıl boyunca Üsküdar´a kazandırılan eserleri “4 Yılda Dört Dörtlük Eserler Şöleni” nde tüm Üsküdarlılar ile paylaştı.
İstanbul Sis´e Teslim
İstanbul Sis´e Teslim
İstanbul Boğazı´nı etkisi altına alan yoğun sis nedeniyle, boğaz çift yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı.
Ümraniye´de Yeşillik Seferberliği
Ümraniye´de Yeşillik Seferberliği
Ümraniye, Avrupa standartlarının üstündeki yeşil alanlarıyla, Türkiye´nin önde gelen ilçelerinden biri haline geldi. Kişi başına düşen yeşil alan Avrupa´da 7 metrekareyken, bu oran Ümraniye´de 12 metrekareye ulaştı. Bu kapsamda Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde cadde ve sokaklarda bir aylık sürede bin 100 ağaç dikimi gerçekleştirdi.
Maltepe Belediyesi´ne Özel Kalem Müdürü Dayanmıyor
Maltepe Belediyesi´ne Özel Kalem Müdürü Dayanmıyor
Maltepe Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fehmi Başusta görevden alındı.
DOĞU-BİR STK´LARI BOĞAZDA BULUŞTURDU
DOĞU-BİR STK´LARI BOĞAZDA BULUŞTURDU
Platform Başkanı Ahıakın, “Gerek İstanbul ilçeleri, gerekse Türkiye genelinde Doğu ve Güneydoğu Sivil Toplum Kuruluşlarımızla Batıdaki Sivil Toplum Kuruluşları arasında gönül köprüleri kurmaya geldik” dedi. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu ise gecede yaptığı konuşmada , "Yakın dönemde yaşadıklarımızı düşünün, 17-25 Aralık operasyonlarını. O dönem bunun bir kumpas olduğunu ve özellikle FETÖ bağlantılı olduğunu Sayın Cumhurbaşkanımız haykırdı ama hep yalnız kaldı.
Başkan Kılıç´a “En İyi Belediye Başkanı Ödülü”
Başkan Kılıç´a “En İyi Belediye Başkanı Ödülü”
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, bu yıl 31´incisi düzenlenen “Uluslararası Tüketici Zirvesi”nde, yılın en iyi belediye başkanı ödülüne layık görüldü. Kılıç, “Bu ödülü Maltepe halkı adına, Afrin´de ülkemizin birliği ve bütünlüğü için canını dişine takan kahraman Mehmetçiğimiz için alıyorum” dedi.
GÜLDÜNYA TÖRE´YE SAHİP ÇIKAN SEYİT ALEATTİN CEYLAN´A BÜYÜK ÖDÜL
GÜLDÜNYA TÖRE´YE SAHİP ÇIKAN SEYİT ALEATTİN CEYLAN´A BÜYÜK ÖDÜL
14 yıl önce bir töre cinayetine kurban giden ve şiddet gören kadınların sembol ismi haline gelen Güldunya Töre´ye sahip çıkan ve onu yaşatmak için hayatını ortaya koyan, büyük din alimi Seyit Aleattin Ceylan´a onur ödülü veriliyor.
Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçe
Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçe
Kadıköy Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme Kılavuzu” hazırladı. Kılavuza göre belediye hizmet ve faaliyetlerinin bütçelenmesi toplumsal cinsiyeti ve eşitlik ilkesine göre yapılacak.
Maltepe Belediyesi´nden Kadın Çalışanlara 8 Mart İkramiyesi
Maltepe Belediyesi´nden Kadın Çalışanlara 8 Mart İkramiyesi
Maltepe Belediyesi´nin kadın çalışanları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü´nde izin yapacak. Kadın çalışanlara ayrıca, yarım maaş ikramiye verilecek.
Başkanı Ali Kılıç´tan Esnafı Gülümseten Not: “Geldim, Dükkan Kapalıydı”
Başkanı Ali Kılıç´tan Esnafı Gülümseten Not: “Geldim, Dükkan Kapalıydı”
Minibüsle makamına giden ve sık sık esnafı ziyaret eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, sabah saatlerinde ziyarete gittiği ve kapalı olan bir dükkânın kepenklerine, “Günaydın. Geldim. Dükkan kapalıydı. Yine gelirim. Belediye Başkanı Ali Kılıç” yazılı bir not bıraktı.
Başkan Kılıç “Tapulara Bir Adım Kaldı”
Başkan Kılıç “Tapulara Bir Adım Kaldı”
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Başıbüyük, Gülsuyu ve Gülensu mahallelerinde tapuların dağıtılmasının önünü açacak 1/1000´lik planların, belediye meclisinin mart ayı toplantılarında görüşülmeye başlanacağını belirterek, “Üç mahallemizde tapulara bir adım kaldı. Maltepe´nin temel sorunlarından bir tanesini, hep beraber oy birliğiyle çözeceğiz” dedi.
İstanbul´da  12 Saatlik  Su Kesintisi
İstanbul´da 12 Saatlik Su Kesintisi
İstanbul´da Pazartesi günü Kağıthane, Beyoğlu, Kartal ve Pendik´teki bazı bölgelere 12 saat süreyle su verilemeyecek.
Ataşehir´de  "Merkür Atı" Büyük İlgi Görüyor
Ataşehir´de "Merkür Atı" Büyük İlgi Görüyor
Ataşehir´de Cem Özkan´ın "Hurda Heykel" sergisi büyük ilgi görmeye devam ediyor.
Asbest Denetimi Olmayan Binaya Yıkım İzni Yok
Asbest Denetimi Olmayan Binaya Yıkım İzni Yok
Maltepe Belediyesi, 2018 yılının ilk iki ayında 65 binada asbest denetimi gerçekleştirdi.
DOLAR
4.7077
EURO
5.4848
Bugün
21 °C
Pazar
20 °C
Pazartesi
19 °C
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5